Connect with Us

All posts tagged "unaza"

Lajme 10:25 - 26 Qershor, 2020

Mbante “peng” projektin për Unazën/ Shembet sot banesa e Nexhimje Hoxhës

Do të shembet sot ndërtesa që mbante “peng” projektin për ndërtimin e Unazës së madhe në Tiranë. Bëhet fjalë për godinën ku ka jetuar që nga...

Politikë 13:58 - 19 Qershor, 2020

“Situata po rëndohet çdo ditë e më shumë”/ Basha tregon ku shkojnë paratë e shqiptarëve

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar sot takime me banorë dhe sipërmarrës të vegjël në zonën e Unazës së Re. Në një postim në...

Showbizz 10:32 - 8 Qershor, 2020

FOTOT-Oriola dhe Eros drejt fejesës/ Çifti gati për të shkëmbyer unazat

Modelja Oriola Marashi dhe futbollisti Eros Grezda janë një nga çiftet më të komentuar së fundi në media. Pas muajve që kaluan në karantinë në Kroaci,...

Politikë 11:14 - 16 Maj, 2020

Çfarë do të ndodhë me Teatrin?

Ditët e fundit është kthyer në vëmendjen e opinionit publik debati i fortë për shembjen ose jo të Teatrit Kombëtar. Një godinë e ndërtuar në kohën...

Politikë 16:57 - 2 Mars, 2020

Nis grumbullimi në Bulevard/ Blindohet Kryeministria

Teksa na ndajnë vetëm pak minuta nga nisja e tubimit të thirrur nga presidenti Meta, në Bulevard ka nisur dhe grumbullimi i qytetarëve. Ndërkaq, Garda e...

Satire Politike 11:49 - 14 Janar, 2020

Çuni i Fahriut sfidon Blendi Fevziun dhe doktor Isuf Kalon

Një grup gazetarësh e shpallën librin “Misioni i Unazës”, si veprën më të rëndësishme të vitit që kaloi, shkruar në kopertinë nga Klevis Balliu, se ndoshta...

Lajme 15:40 - 10 Janar, 2020

Hidhet në erë objekti 6 katësh pranë rrethrrotullimit të Doganës

Hidhet në erë objekti 6 katësh pranë rrethrrotullimit të Doganës në gjurmën ku do të kalojë Unaza e re. Shembja e objektit u bë me shpërthim...

Satire Politike 11:41 - 10 Janar, 2020

Foto-Zbulohet libri i vitit për 2019

Në prag të vitit të ri, CNA.al, me një grup gazetarësh, duke u bazuar në disa kritere dhe argumente, shpalli foton e vitit. Ne shpallëm foto...

Politikë 11:46 - 9 Janar, 2020

Kauzat e rreme që duhet ta çojnë në SPAK/ Përgjigjet që çdo qytetar kërkon nga Erion Veliaj

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka reaguar pas  shembjes së ndërtesës së fundit te “Ish-Shqiponja”, në kuadër të ndërtimit të Unazës së Madhe. Në...

Sociale 08:03 - 9 Janar, 2020

IKMT “mësyn” banesat në orën 06:00 të mëngjesit/ Bllokohet qarkullimi në Unazën e Re

Prej orës 06:00 të mëngjesit të sotëm, IKMT ka rifilluar aksionin për prishjen e banesave të tjera që preken nga projekti i Unazës së Madhe në...

Politikë 18:21 - 8 Janar, 2020

Projekti i Unazës së Madhe/ IKMT nis nesër shembjen e të tjera objekteve

IKMT do të nisë nesër aksionin për prishjen e të tjera objekteve, në kuadër të projektit të Unazës së Madhe. IKMT bën me dije se aksioni...

Politikë 10:20 - 20 Nentor, 2019

PD kallëzimin penal për Unazën e Re/ Balliu: Nëse nuk hetohet, prokurorët presin shtëpi falas

Ish deputeti i PD, Klevis Balliu ka depozituar kallzimin pënal për projektin korruptiv të Unazës se Re. Partia Demokratike i kërkon prokurorisë nisjen e hetimeve dhe...

Politikë 22:46 - 12 Nentor, 2019

“Dhunuan invalidin dhe një tjetri i thyen kockat e këmbës”/ Klevis Balliu flet me emra

Ish deputeti i PD-së, Klevis Balliu në një lidhje me emisionin “Opinion” ka mohuar se gazi lotësjellës është hedhur nga banorët e Unazës, vepër për të...

Kreu i PDIU-se, Shpetim Idrizi
Politikë 20:03 - 12 Nentor, 2019

Shembja e 33 banesave në Astir/ PDIU akuza Ramës: “Plotësoi trekëndëshin dhunë, krim e korrupsion”

PDIU ka reaguar pas shembjes së 33 banesave sot në zonën e “Astirit” nga IKMT, për t’i hapur rrugë zgjerimit të Unazës së Madhe. Përmes një...

Politikë 15:31 - 12 Nentor, 2019

Si i tradhëtoi Basha banorët e Unazës së re

Mëngjesin e sotëm IKMT dhe policia mësynë banorët e Unazës së re, duke shembur banesat e tyre, një pjesë të legalizuar dhe një pjesë pa leje...

Politikë 14:24 - 12 Nentor, 2019

Desada Metaj “mpreh shpatën”/ Mbron Lulin pas tradhëtisë ndaj banorëve të Unazës

Prej orës 06:00 të mëngjesit të sotëm IKMT, e mbështetur nga forca të shumta të policisë vijon aksionin për shembjen e banesave në zonën e “Astirit”...

Politikë 11:06 - 12 Nentor, 2019

Meta reagon pas përplasjeve tek Unaza e re/ Dhuna është e papranueshme, të ruhet qetësia

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas tensioneve dhe përplasjeve të forta sot tek Unaza e re, në Tiranë ku banorët kundërshtojnë shembjen e banesave të tyre....

Sociale 19:13 - 11 Nentor, 2019

Paralajmërimi për shembjen e banesave/ Banorët e Astirit ngujohen në rrugë

Banorët e Unazës së Re, janë ngujuar në rrugë pranë rrethrrotullimit te sheshi “Shqiponja”, pas informacioneve se në orët e para të mëngjesit do të zbarkojnë...

Politikë 12:04 - 9 Nentor, 2019

Çuni i Fahriut mesazh Ramës/ Ja si mund ta zgjidhësh “hallin” me banorët e Astirit

Çuni i Fahri Balliut, ish-deputeti i Lulit, Klevis Balliu vijon të qëndrojë në ballë të protestave të banorëve të Astirit, të cilët kundërshtojnë shembjen e banesave...

Politikë 14:01 - 7 Nentor, 2019

Protesta te Astiri/ Balliu ngul këmbë: Dialog, dialog, dialog

Ish deputeti i PD, Klevis Balliu vazhdon të këmbëngulë për dialog mes qeverisë dhe banorëve të Unazës së Re. Sipas Balliut, dialogu është e vetmja zgjidhje....

Kronika 11:37 - 7 Nentor, 2019

Përleshje në Astir/ Banorët e Unazës plagosin rëndë punonjësin e IKMT

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot paradite në “Astir” me banorët e kësaj zone dhe një prej punonjsëve të IKMT. Sipas IKMT, gjatë kryerjes se...

balliu kerkon dopreheqjen e xhackes
Politikë 16:25 - 6 Nentor, 2019

“Ordinerë dhe të pafytyrë”/ Balliu “shpërthen” ndaj ARRSH: Përdorin punonjësit mjeranë mish për top

Ish deputet i Klevis Balliu ka shpërhtyer në sharje ndaj Autoritetit Rrugor Shqiptar i cili i bëri thirrje banroëve të Astirit të dorëzojnë dokumentat për të...

Politikë 12:52 - 6 Nentor, 2019

Shpronësimet për banorët e Unazës/ ARRSH bën njofimin e rëndësishëm

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka bërë një njoftim të rëndësishëm për qytetarët, banesat e të cilëve preken nga “Rehabilitimi i Segmentit Rrugor ‘Pallati me Shigjeta – Rrethrrotullimi...