Connect with Us

All posts tagged "ultimatumi"

Politikë 19:29 - 3 Mars, 2020

“Shtyrja e Reformës Zgjedhore”/ Vasili: Lojës së Rilindjes i ka dalë boja!

Ish kreu i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar pas deklaratave të Damian Gjiknurit i cili u shpreh se marrëveshja pë Reformën Zgjedhore mund të zgjasë edhe...

Kosova & Rajoni 18:57 - 19 Janar, 2020

Ultimatumi i fundit i presidentit Thaçi/ “Kurti ose ta pranojë ose ta refuzojë mandatin!”

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha të dielën se kryetari i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, duhet marrë mandatin për formimin e qeverisë, apo në të kundërtën,...

Politikë 14:28 - 2 Tetor, 2019

“Hap krahun”/ Rama i përgjigjet ultimatumit të Bashës

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sot në lidhje me deklaratën e kreut të PD-së, Lulzim Basha i cili tha sot se “Ne kemi një plan për...

Aktualitet 08:53 - 8 Shtator, 2018

Çfarë nuk u pa në Asamblenë e PS-së/ Ministrat në “ethe”, zbulohet ultimatumi i Ramës

Partia Socialiste ka mbledhur ditën e djeshme Asamblenë Kombëtare, ku u morën edhe një sërë vendimesh, teksa fokusi kryesor ishin zgjedhjet e ardhshme lokale. Gjatë fjalës...

Aktualitet 18:24 - 17 Prill, 2018

Ky është ”ultimatumi” për anëtarësimin në BE të Kosovës dhe Serbisë

I ndodhur për një vizitë zyrtare në Kosovë kryeministri i Bullgarisë Boyko Borissov, i cili mban presidencën e rradhës së BE, ndër të tjera ka patur...

Aktualitet 11:52 - 30 Gusht, 2017

Ultimatumi ndaj Artan Fugës/ Shteti mesazh intelektualëve: Konformohuni ose largohuni!

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar ashpër kundër Edi Ramës, pas kërcënimit që iu bë akademikut, Artan Fuga. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Berisha shkruan se...

Aktualitet 13:31 - 24 Mars, 2017

Ultimatumi i Ramës/ Zgjedhjet do bëhen!

Pas qëndrimit të bërë publik nga Edi Paloka se opozita nuk do të marrë pjesë në zgjedhjet për kryebashkiakun e ri të Kavajës më 7 maj...

Aktualitet 14:14 - 20 Mars, 2017

Ultimatumi i Ramës: Në zgjedhje edhe pa opozitën!

Mbledhja e grupit parlamentar të Partisë Socialiste ka përfunduar me një ultimatum ndaj të gjithë deputetëve të majtë, të cilët duhet të përveshin mëngët dhe të...