Connect with Us

All posts tagged "ulsi manja"

Politikë 20:30 - 19 Shkurt, 2020

Presidenca paralajmëron fakte tronditëse/ Ftesë të hapur Manjës: Të bindur se do na bashkohesh

Zëdhënësi i presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi, ka paralajmëruar fakte të reja tronditëse dhe i ka bërë një ftesë të hapur kryetarit të Komisionit të Ligjeve...

Politikë 12:16 - 18 Shkurt, 2020

Betimi i gjyqtarëve/ Manja i përgjigjet Metës: Donte të eklipsonte konferencën e donatorëve

Kryetari i Komisionit të Ligjeve Ulsi Manja i është përgjigjur paralajmërimit të presidentit Meta se do të kthejë ligjin për Gjykatën Kushtetuese që i heq betimin...

Politikë 17:42 - 28 Dhjetor, 2019

Sulmet e opozitës ndaj SPAK, Balla: Sulme të pakuptimta, përzgjedhja e Prokurorëve në SPAK është bërë përmes një proçesi shumë të detajuar të Vettingut

Sekretari i Përgjithëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla ka marrë në mbrojtje anëtarët e SPAK, të cilët janë vënë në shënjestër të sulmeve të opozitës që...

Politikë 19:59 - 20 Dhjetor, 2019

Foto-Skandali/ Anëtari i SPAK, “kapet mat” me Ulsi Manjën një ditë para kandidimit

Anëtari i ri i SPAK, Altin Dumani, i cili nuk mundi të ishte më i votuari nga Këshilli i Lartë i Drejtësisë, është “kapur mat” me...

Politikë 17:26 - 22 Nentor, 2019

Përplasja për Kushtetuesen/ Manja për Muçin: Mbajtja pa të drejtë e një titulli përbën vepër penale

Kryetari i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja thotë se nëse Besnik Muçi do të kundërshtonte tërhqjen nga Gjykata Kushtetuese, kjo  do të përbënte vepër penale. “Fati...

Politikë 11:39 - 22 Nentor, 2019

Material sekret nga Meta në Komisionin e Ligjeve/ Manja i “mbyll” derën mediave

Gjatë mbledhjes së komisionit Hetimor për shkarkimin e presidentit Ilir Meta, Ulsi Manja bëri të ditur se në komision ka mbërritur një material i klasifikuar si...

deputeti socialist
Politikë 22:16 - 11 Nentor, 2019

“Listat për kushtetuesen, lojë politike e KED ?”/ Ja si përgjigjet Ulsi Manja

“Listat për kushtetuesen, lojë politike e KED?”, kjo ishte pyetja bërë kreut të Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja, mbrëmjen e sotme në studion e emisionit “Real...

Politikë 21:29 - 11 Nentor, 2019

“Ndodhemi në një situatë kaotike”/ Manja: Pretendimi i Metës, bllokim i pastër i procesit

“Pretendimi i Presidentit për rradhën, bllokim i pastër i procesit”, kështu është shprehur, me fjalë të tjera, kreu i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja. I ftuar...

Politikë 11:15 - 11 Nentor, 2019

“Meta e lexon Kushtetutën politikisht”/ Manja thirrje Kuvendit: Votoni dy gra të cilat i bëjnë nder Gjykatës

Kreu i komisionit të ligjeve, Ulsi Manja i ka bërë thirrje presidentit Ilir Meta të çlirohet nga mentaliteti i konfliktit politik dhe të plotësojë dy vakancat...

Politikë 17:23 - 8 Nentor, 2019

Manja paralajmëron votimin e dy anëtarëve të rinj të Kushtetueses

Kuvendi i Shqipërisë pritet të votojë këtë të hënë dy anëtarët e Gjykatës Kushtetuese. Pavarësisht letrës së Metës, për pezullimin e dekretimit të vakancës së dytë...

Politikë 16:06 - 7 Nentor, 2019

“Ngërçi” për ngritjen e Kushtetueses/ Manja: Afatet nuk i ndryshon dot Presidenti

Kreu i Komisionit të Ligjeve Ulsi Manja ka reaguar pasi presidenti Ilir Meta, nuk e ushtroi të drejtën për të zgjedhur anëtarin e dytë të Gjykatës...

Politikë 22:24 - 19 Tetor, 2019

Socialistët nuk heqin dorë nga shkarkimi i Metës/ Ulsi Manja shpjegon planin që do të ndiqet

Ndërkohë që Komisioni i Venecias e ka dhënë opinionin e saj zyrtar lidhur me ligjshmërinë e dekretit të Presidentit për ç’dekretimin e zgjedhjeve vendore të 30 Qershorit,...

Politikë 12:01 - 10 Tetor, 2019

Pazari Rama-Basha për Gjykatën Kushtetuese, kalon nga Enkelejd Alibeaj

Drejtësia e re, më shumë se një Reformë e thellë në sistemin e drejtësisë, duket se po përdoret nga politika, për pazaret e tyre, ku secila...

Politikë 21:48 - 9 Shtator, 2019

Neritan Ceka degjeneron Ulsi Manjën

Politikani, ish ambasadori dhe arkeologu i njohur, Nertian Ceka teksa ka komentuar daljen e Presidentit Ilir Meta para Komisionit Hetimor Parlamentar gjatë ditës së sotme, ka...

Politikë 10:26 - 9 Shtator, 2019

LSI bën avokatin e Metës/ Kapet mat Ulsi Manja

Presidenti Ilir Meta ka dalë sot para Komisionit hetimor Parlamentar, për të provuar se nuk ka shkelur Kushtetutën, me çdekretimin e 30 Qershorit si datë për...

Kronika 13:16 - 28 Gusht, 2019

Arta Marku s’mund të hetojë Ulsi Manjan/ Zbardhet lidhja me deputetin

Dosja 184 është përcjellë nga Krimet e Rënda për në Prokurorinë e Dibrës. Kjo dosje u bë e njohur për publikun nga tabloidi gjerman “Bild”, i...

Kronika 13:00 - 27 Gusht, 2019

Dosja “184”/ Kërcënohen prokurorët e Dibrës

Prokurorja e përgjithshme e përkohshme Arta Marku e ka detyruar Prokurorinë e Dibrës, që të marrë dosjen “184”. Pas shpalljes së moskompetencës në mënyrë të befasishme...

Aktualitet 13:03 - 26 Qershor, 2019

“Pse nuk blejnë gjjirokastritët frigorifer”?/ Rama ironizon Kujtim Gjuzin dhe Ulsi Manjën

Kryeministri Edi Rama ka vijuar fushatën elektorale në Tiranë. Në një takim me banorët e njësisë numër tre në kryeqytet, Rama nga propaganda e zakonshme ka...

Aktualitet 19:45 - 17 Prill, 2019

Foli keq për Shqipërinë në Holandë/ Ulsi Manja nxjerr zbuluar Alibeaj

Kreu i Komisionit të Ligjeve Ulsi Manja ka reaguar për vendimin e Parlamentit holandez, i cili votoi pro kërkesës më BE për rikthimin e vizave me...

Aktualitet 12:28 - 15 Prill, 2019

Nga Prokuroria në Partinë Socialiste/ Zbardhet pasuria e “shefit” të Arta Markut

Vettingu në politikë, do të hidhte dritë me pazarllëqet e politikanëve. Jo se nuk dihen, por e konfirmuar zyrtarisht ashtu siç po ndodh me gjyqtarë dhe...

deputeti socialist
Aktualitet 18:39 - 12 Prill, 2019

Skandali/ Zbulohet doktoratura plagjiaturë e deputetit Ulsi Manja

Studiuesi Vladimir Kola ka denoncuar plagjiaturën e kryetarit të komisionit të ligjeve Ulsi Manja. Përmes një postimi në rrjetet sociale Kola ka bërë krahasimin e doktoraturave...

Aktualitet 17:48 - 12 Prill, 2019

Grabitja e Rinasit/ Ulsi Manja bën akuzën e fortë

Kreu i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja ka folur rreth grabitjes së ndodhur në aeroportin e Rinasit, duke bërë përgjegjës kryesor për këtë ngjarje koncesionarin. Sipas...

Aktualitet 15:06 - 11 Mars, 2019

Zbardhet skema/ Ja si Ulsi Manja kontrollon të gjitha institucionet shtetërore

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot një denoncim, sipas të cilit kreu i Komisionit të Ligjeve, deputeti i Partisë Socialiste, Ulsi Manja, ka punësuar familjarët e...