Connect with Us

All posts tagged "ullishte"

Kronika 22:20 - 25 Shkurt, 2020

Zjarr i përmasve të mëdha në Vlorë/ Digjet një sipërfaqe me kullota dhe ullishte

Një zjarr i përmasave të mëdha është regjistruar mbrëmjen e sotme në fshatin Risili të Vlorës. Dy zjarrëfikëse kanë ndërhyrë menjëherë duke vënë në kontroll flakët,...

Kronika 16:08 - 2 Tetor, 2019

Zjarr i madh në Vlorë/ Digjet një sipërfaqe me ullishte

Një zjarr i madh ka përfshirë një sipërfaqe me ullinj dhe kullota, në fshatin Xhuherinë të Vlorës. Deri më tani mësohet se janë djegur rreth 50...

Kronika 19:19 - 8 Shtator, 2019

Zjarr i madh në Fier/ Përfshihet nga flakët pylli i Cakranit

Dy vatra zjarri ka rënë mbasdite e sotme në pyllin e Cakranit në Fier. Sipasojë e erës së fortë, flakët janë përhagur me shpejtësi duke djegur...

Kronika 15:29 - 23 Gusht, 2019

Tjetër zjarr masiv/ Rrezikohet dhe një biznes

Një tjetër zjarr masiv ka rënë sot në vendin tonë. Mësohet se flakët kanë përfshirë një ullishtet e Luarit, në Roskovec. Mësohet se nga flakët rrezikohet...

Kronika 17:46 - 14 Gusht, 2019

Zjarr i madh në Patos/ Përfshihet nga flakët një ullishte

Temperaturat e larta që kanë përfshirë vendin tonë, janë bërë shkak edhe për vatra zjarri në zona të ndryshme përgjatë vendit. Kështu, mësohet se një tjetër...

Aktualitet 22:16 - 7 Mars, 2019

Zjarr në kodrat me ullishte/ Rrezikohen banesat

Një zjarr i madh ka përfshirë  një tokë me ullishte në qytetin e Vlorës. Mësohet që zjarri të ketë rënë në zonën kodrinore mbi spitalin e...

Aktualitet 20:20 - 20 Dhjetor, 2018

Pika turistike përfshihet nga flakët/ Digjen ullishtet

Një zjarr i përmasave të frikshme ka përfshirë kodrat e Radhimës pasditen e sotme. Të dhënat e para flasin për djegien e dhjetëra rrënjëve ulli, por...

Aktualitet 17:08 - 15 Tetor, 2018

Mali i Taraboshit përfshihet nga flakët/ Rrezikohen banesat

Fshati Zues në malin e Taraboshit në Shkodër është përfshirë nga zjarri. Flakët janë përhapur në një zonë me ullishte dhe po rrezikojnë disa banesa aty...

Aktualitet 14:54 - 29 Shtator, 2018

Zjarri përpin kodrat me ullishte në Fier

Një zjarr masiv ka përfshirë kodrat me ullishte të Vajkanit në Fier, rreth mesditës së sotme. Mësohet se zjarri është pikasur nga banorët, të cilët kanë...

Aktualitet 17:14 - 26 Shtator, 2018

Sërish zjarr/ Dhjetëra hektarë ullishte në flakë

Një zjarr i madh ka përfshirë dhjetëra hektarë ullishte në zonën e Levanit, në Fier. Nga të dhënat e para mësohet se zjarri është favorizuar nga...

Aktualitet 12:39 - 8 Tetor, 2017

Zjarr në Patos / Forcat zjarrfikëse po luftojnë me flakët

Një zonë e mbjellë me ullishte në fshatin Margellicë të Patosit, është përfshirë nga flakët ditën e sotme. Sipas raportimeve nga vendi i ngjarjes, mësohet se...

Aktualitet 17:03 - 1 Gusht, 2017

Zjarri i madh në Belsh djeg ullishtet/ Banorët kërkojnë ndihmë

Disa ullishte në fshatin Seferan të Belshit janë përfshirë nga flakët pak minuta më parë. Teksa zjarri po përhapet me shpejtësi, mësohet se vetë pronarët e...

Aktualitet 10:29 - 18 Korrik, 2017

Kishte fshehur 24 thasë me drogë në ullishte/ Në pranga vlonjati

  Në vijim të operacionit antikanabis në të gjithë vendin, Policia e Vlorës ka sekuestruar 300 kilogram kanabis në fshatin Grabian të këtij qyteti. Mësohet se...

Aktualitet 14:38 - 4 Gusht, 2016

Denoncimi/Në flakë 10 ha ullishte, zjarrfikëset nuk duken gjëkundi

Një zjarr masiv ka rënë në Levan të Fierit, ku janë përfshirë nga flakët 10 hektarë ullishte. Sipas raportuesit, zjarrfikësja ka kohë që është lajmëruar, por...

Aktualitet 21:35 - 2 Maj, 2016

Shkatërrohen ullishtat dhe dëmtohet mjedisi me rrugën e panevojshme të Bregut

Drejtuesi i Departamentit të Mjedisit në Partinë Demokratike Jamarbër Malltezi, e pa nga afër situatën e prerjes së ullishteve e zëvendësimit të tyre me investime të...