Connect with Us

All posts tagged "uji i pijshem"

Blog 08:30 - 17 Nentor, 2019

Luftërat e ardhshme do të jenë për ujin e pijshëm

Nga Jayati Ghosh “Project Syndicate” Rreziqet e ndotjes së mjedisit, po marrin një vëmendje gjithnjë e më të madhe në ditët e sotme, sidomos në botën...

Politikë 16:57 - 25 Shtator, 2019

Zbulohet mashtrimi i Veliajt/ Ja si po i “rrjep” qytetarët e Tiranës

Bashkia e Tiranës ka shpenzuar rreth 28 milionë lekë për të blerë ujë të pijshëm për punonjësit e saj. Denoncimi është bërë publik nga zëdhënësja e...

Denoncim 16:20 - 28 Gusht, 2019

Denoncim/ Zbardhet mashtrimi i radhës i Veliajt

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar në rrjetet sociale denoncimin e një qytetari i cili ngren shqetësimin me ujin e pijshëm në kryeqytet. “Para tre vitesh...

Kryebashkiaku i Tiranes, Erion Veliaj
Aktualitet 10:23 - 12 Korrik, 2019

Skandali-Bashkia Tiranë e konfirmon/ Uji i çezmës nuk pihet

Ish-mjaftisti i konvertuar në socialist, Erion Veliaj prej pesë vitesh drejton Bashkinë e Tiranës. Gjatë fushatës së vitit 2015, kur Erion Veliaj u zgjodh kryebashkiak i...

Aktualitet 22:34 - 7 Tetor, 2018

Revoltohen banorët/ Fshati 3 km larg Elbasanit një javë pa ujë

Banorët e Katundit të Ri në Elbasan prej kohësh po përballen me mungesën e ujit të pijshëm. Edhe pse ndodhen vetëm 3 km larg qytetit, ata...

Aktualitet 16:11 - 5 Gusht, 2018

Alarmante/ Fasonët po ndotin ujin e pijshëm

  Problemi i ndotjes së ujit të pijshëmështë shfaqur herë pas here në vendin tonë. Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në rrjetet sociale denoncimin e një...

Aktualitet 19:33 - 4 Qershor, 2018

Rritja e çmimit të ujit/ Pritet anulimi i vendimit nga gjykata

Bashkia e Tiranës miratoi para disa muajsh rritjen e çmimit të ujit të pijshëm, vendim i cili kaloi me votat e këshilltarëve të rinj, të cilët...

erion veliaj kryetar bashkise tirane
Aktualitet 22:44 - 1 Qershor, 2018

Rikthehen radhët/ Qytetarët në varg për pak ujë

Ndonëse jemi në vitin 2018-të, në Tiranë qytetarët mbajnë ende radhë për të mbushur bidonat me ujë. Edhe pse Bashkia e Tiranës rriti çmimin e ujit...

Aktualitet 18:12 - 1 Tetor, 2017

Ujë ka por s’ka ‘profesionistë’ / Tubacionet e ujit të pijshëm ‘lajnë’ Lanën (foto+video)

Ndërkohë që Bashkia e Tiranës kaloi projektvendimin për rritjen e çmimit të ujit të pijshëm, gjendja është katastrofike. Qytetarët e kryeqytetit në zona të ndryshme vijojnë...

Aktualitet 21:30 - 19 Gusht, 2017

Çfarë po ndodh në Kashar?/ Banorët furnizohen me ujë të pisët nga…

Ish-kryeministri Sali Berisha u ka treguar të gjithë qytetarëve situatën me të cilën po përballen banorët e Kasharit. Përmes një mesazh të ardhur nga “qytetari digjital”,...

Aktualitet 21:49 - 10 Gusht, 2017

Video- Tirana digjet për ujë/Veliaj tallet, shikoni çfarë bën në Sheshin Skënderbej

Një valë të nxehti përvëlues ka përfshirë prej ditësh mbarë vendin, ku një pjesë digjet nga zjarret, e një pjesë tjetër nga mungesa e ujit të...

Aktualitet 20:39 - 9 Gusht, 2017

Gazetarja kap “mat” Veliajn/ Kryebashkiaku gënjeu live në studio

  Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj po jep një intervistë në këto momente në studion e ABCNews. Tema e cila po diksutohet është rritja e çmimit...

Aktualitet 19:54 - 28 Korrik, 2017

Dështon protesta e PD para bashkisë/Basha-Veliaj vijojnë pazaret

Partia Demokratike njoftoi sot një tjetër protestë para Bashkisë së Tiranës për rritjen e çmimit të ujit të pijshëm, pas protestës së dështuar të dy ditëve...

Aktualitet 16:52 - 26 Korrik, 2017

Komiteti i Helsinkit del kundër Erion Veliajt/ Mos harroni familjet në nevojë

Pas propozimit të Bashkisë së Tiranës për të rritur me 44% çmimin e ujit të pijshëm, ka rdhur edhe reagimi i Komitetit Shqiptar të Helsinkit. Sipas...

Aktualitet 15:35 - 26 Korrik, 2017

Rritja e çmimit të ujit të pijshëm/ PDIU del pro, por…

Zv.ministrja e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Vjollca Braho ka dalë ditën e sotme në një deklaratë për medat, ku ka bërë të ditur edhe qëndrimin e...

Aktualitet 13:27 - 26 Korrik, 2017

Mashtrimi i Erion Veliajt/Detaji që ju shpëtoi nga dëgjesa e djeshme

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ditën e djeshme gjatë dëgjesës në Këshillin Bashkiak, renditi të gjitha argumentet që sipas tij mbronin tezën e rritjes...

Aktualitet 13:05 - 26 Korrik, 2017

Rritja e çmimit të ujit të pijshëm/ Reagon Hafizi: Një akt grabitqar

Pas diskutimit dhe polemikave për rritjen e çmimit të ujit të pijshëm, ka ardhur edhe reagimi i partisë LIBRA. Deputetja e kësaj force politike, Mimoza Hafizi...

Aktualitet 21:02 - 25 Korrik, 2017

LSI nxjerr emrin e parë/Kush është deputeti i PS që vjedh ujin

Pasi dolën publikisht kundër vendimit të kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj, për rritjen e çmimit të ujit të pijshëm, anëtarët e LSI në Këshillin Bashkiak kanë...

Aktualitet 17:35 - 25 Korrik, 2017

Rritja e çmimit të ujit/Basha zbulon votën e demokratëve, dy politikanët që fajëson

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është bërë pjesë e debatit të ditëve të fundit për rritjen e çmimit të ujit të pijshëm. Në një reagim...

Aktualitet 17:45 - 11 Korrik, 2017

Foto-Mesazhi/Zbulohet skandali me ujin e pijshëm në Tiranë, Bovilla plot

Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar mungesën e ujit të pijshëm në Tiranë, duke sulmuar kryebashkiakun Erion Veliaj. Në një reagim në rrjetet sociale, Berisha publikon mesazhin...

Aktualitet 14:39 - 7 Korrik, 2017

Task Forca ndërpret 74 lidhje të paligjshme të ujit të pijshëm/Vendosen 16 gjoba

Task-Forca ndërrmer aksionin për prerjen e lidhjeve të paligjshme dhe ndërgjegjësimin e qytetarëve për kursimin e ujit të pijshëm. Në aksionin e ditës së djeshme në...

Aktualitet 18:57 - 3 Korrik, 2017

Memaliaj po kërcënohet nga një sëmundje e fortë/ Prokuroria të nisë hetimet

Ish-kryeministri i vendit, Sali Berisha ka denoncuar në rrjetet sociale mungesën e ujit të pijshëm në Memaliaj dhe ka dhënë alarmin se rrezikohet nga një epidemi...

Aktualitet 11:57 - 13 Mars, 2016

18 mijë banorë të Mirditës të mashtruar nga qeveria për ujësjellësin

  18 mijë banorë të Mirditës nuk furnizohen me ujë të pishëm në çezmat e tyre. Shkak është bërë mospërmbyllja e projektit të Ujësjellësit të Bargjanës,...