Connect with Us

All posts tagged "ujesjellesi"

tenderin per ujesjelles
Aktualitet 11:59 - 11 Shkurt, 2019

Skandal tek Prokurimet/ Zbardhen shkeljet në tenderin për ujësjellësin e bregdetit të Kavajës

Procedurat e prokurimit “Shërbim Konsulence” me Objekt Loti 3, Studim projektim i furnizimit me ujë për zonat bregdetare, të njësisë administrative Synej, Bashkia Kavajë”, janë kryer...

Sociale 14:57 - 19 Shkurt, 2018

Eficenca e ujësjellësve është përkeqësuar më 2017/ ERU: Stafet u tejmbushen për zgjedhje

Përformanca e ndërmarrjeve të ujësjellësve u përkeqësua gjatë vitit 2007, sipas një vlerësimi të Entit Rregullator të Ujit, i cili raportoi se në të gjithë vendin...

Aktualitet 10:32 - 12 Prill, 2017

Njoftim i rëndësishëm për qytetarët e Durrësit/Nuk do të keni ujë për kaq orë

Ditën e sotme, Ujësjellësi i Durrësit ka bërë një njoftim të rëndësishëm për të gjithë qytetarët e Durrësit. Sipas këtij njoftimi do të ketë ndërprerje të...

Aktualitet 20:21 - 4 Prill, 2017

Fiks Fare/ Faturistja vjedh 6 milionë lekë, drejtori ka “frikë” ta pushojë nga puna

Në zyrën e Ujësjellës Kanalizimeve Maliq, punonjësja Sonila Liço, gjatë kohës që ka punuar si faturiste ka përvetësuar rreth 600 mijë lekë të reja. Pagesa mujore...

Aktualitet 19:05 - 4 Prill, 2017

Skandali në Fiks Fare/Si vidhen paratë e qytetarëve tek Ujësjellës Kanalizime

Emisioni investigativ Fiks Fare do të denoncojë mbrëmjen e sotme një skandal, që ka ndodhur në zyrën e Ujësjellës Kanalizimeve. Emisioni zbardh abuzimin e një faturisteje,...

Aktualitet 17:43 - 24 Gusht, 2016

Privatizimi i ujit eshte nje biznes me risk/Nga Klodian TOMORRI

Tre vjet pas dështimit të kushtueshëm me privatizimin e monopolit shtetëror të shpërndarjes së energjisë, Shqipëria po tenton një tjetër eksperiment me risk, transferimin e ujit...

Aktualitet 16:10 - 23 Gusht, 2016

Ujësjellësi i Tiranës drejt shitjes

Ujësjellësi i Tiranës po shkon drejt shitjes. Muajt e fundit janë ofruar disa kompani të huaja mes tyre dhe një kineze për të blerë ujësjellësin e...

Aktualitet 08:42 - 28 Qershor, 2016

Tender me 100% të vlerës me një garues/ Vëllai i Irfan Hysenbelliut, nuk fal asnjë qindarkë

Kompania e Bardhyl Hysenbelliut,  vëllait të biznesmenit dhe botuesit Irfan Hysenbelliu, me emrin 2 RC, ka fituar një tender me 100% të vlerës. Bëhet fjalë për...

Aktualitet 10:52 - 2 Nentor, 2015

Veliaj paralajmëron largime nga puna dhe arrestime në Ujësjellës

“Një parking politik” e quajti Veliaj kompaninë e Ujësjellës Kanalizimeve të Tiranës, para se të fliste për pushimet nga puna që do të nisin në javët...

Kryesore 13:11 - 4 Gusht, 2015

Durrës, largime masive të pushuesve/ S’ka ujë të pijshëm

Banorët dhe pushuesit e zonave të Golemit, Plazhit, Spitallës dhe qytetit të Kavajës ankohen për mungesë të ujit të pijshëm. Një pushues nga Kosova shprehet se...