Connect with Us

All posts tagged "Uje"

Sa kohë mund të mbijetojë njeriu pa ujë?
Blog 15:26 - 25 Tetor, 2020

Sa kohë mund të mbijetojë njeriu pa ujë?

Lumi nuk ishte larg. Çaz Pauell mund ta shihte Zambezin atje poshtë disa qindra metra larg. Ishte shumë afër, por ai nuk mund të shkonte dot....

Aktualitet 13:40 - 20 Tetor, 2020

Vendimi/ Nis heqja e depozitave të ujit nga tarracat e pallateve

Vendimi i qeverisë pas tërmetit të 26 nëntorit për heqjen e depozitave të ujit nga tarracat e pallateve pritet të nisë nga Kamza dhe Paskuqani. Dega...

E rëndë/ Makina bie nga 100 metër lartësi tek kanionet e Skraparit
Kronika 15:28 - 18 Tetor, 2020

E rëndë/ Makina bie nga 100 metër lartësi tek kanionet e Skraparit

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot përgjatë segmentit rrugor Çorovodë-Prishë. Në vendin e quajtur Ura e Blëzenckës, shtetasi Alban Faik Hasanllari, duke drejtuar mjetin tip...

Shiu përmbyt disa lagje të Durrësit/ Vështirësi në qarkulllim
Sociale 19:14 - 12 Tetor, 2020

Shiu përmbyt disa lagje të Durrësit/ Vështirësi në qarkulllim

Reshjet e dendura të shiut kanë sjellë probleme në qarkullimin e qytetarëve në qytetin e Durrësit. Ashtu siç ndodh gjithmonë kur bie shi, rrugët kryesore të...

Projekti i ri lë pa ujë një pjesë të banorëve në Kamëz/ Nuk dalin fondet
Sociale 22:16 - 9 Tetor, 2020

Projekti i ri lë pa ujë një pjesë të banorëve në Kamëz/ Nuk dalin fondet

Prej vitesh banorët e Kamzës janë furnizuar me ujë të pijshëm nga UKT, por së fundmi Bashkia Kamëz po investon me rrjetin e ri. Mirëpo, ky...

Liqenet nëntokësore të zbuluara në Mars që “mund të jenë të mbushura me jetë”
Kuriozitete 11:57 - 29 Shtator, 2020

Liqenet nëntokësore të zbuluara në Mars që “mund të jenë të mbushura me jetë”

Ekipi ndërkombëtar zbuloi tre rezervuarë të madhësive të ndryshme një milje poshtë nën një shtresë të trashë akulli dhe konfirmoi ekzistencën e një të katërti shumë...

PD denoncon kushtet në shkolla’/ “Mbi 50 mësues me COVID-19”
Politikë 21:21 - 28 Shtator, 2020

“Një mld lekë për inceneratorin e Tiranës”/ Vokshi “kryqëzon” Ramën e Veliajn: Asnjë pikë ujë e sapun për shkollat

Inceneratorët janë një ndër aferat korruptive më skandaloze, për të cilat CNA.al ka bërë një investigim të plotë, në lidhje me emrat dhe kompanitë e përfshira. Lidhur me...

“Si të marrësh një Picasso e ta vendosësh në hale”/ Sociologu “masakron” Veliajn për Kullën e Sahatit
Politikë 22:05 - 24 Shtator, 2020

Çmimi i lartë i ujit në Tiranë/ Veliaj e krahason me Korçën dhe Pogradecin: Jap dorëheqjen nëse…

Kryetari i Bashkisë, Erion Veliaj në studion e Blendi Fevziut është pyetur për rritjen e çmimit të ujit në Tiranë. Veliaj e ka mohuar këtë fakt...

Durrësi nën ujë pas 10 minutash shi/ Xhaferraj nxjerr videon: Më keq se vendet në gjendje lufte
Politikë 12:03 - 23 Shtator, 2020

Durrësi nën ujë pas 10 minutash shi/ Xhaferraj nxjerr videon: Më keq se vendet në gjendje lufte

Shirat që kanë përfshirë vendin ditën e sotme kanë shkaktuar një situatë kaotike në rrugët e Durrësit mëngjesin e sotëm. Kreu i PD në Durrës, Ferdinand...

Rama publikon videon dhe “thumbon” banorët e Kamzës/ Votuan symbyllur PD-në për 30 vite
Politikë 17:23 - 11 Shtator, 2020

Rama publikon videon dhe “thumbon” banorët e Kamzës/ Votuan symbyllur PD-në për 30 vite

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamje nga kantieri i ujit në Bathore, duke thënë se ky është një investim për më shumë se 53 mijë banorë...

Tirana pa ujë/ Qytetarët “kryqëzojnë” Ramën dhe Veliajn!
Politikë 16:43 - 10 Shtator, 2020

Tirana pa ujë/ Qytetarët “kryqëzojnë” Ramën dhe Veliajn!

Të shumta janë komentet e qytetarëve në postimet e kryeministrit Edi Rama, ku shpesh shprehin zhgënjimet e tyre nga qeveria. Së fundmi, zëdhëdhësja e PD, Ina...

Pas Violeta Sulkajt, Ben Blushi “fundos” një tjetër zyrtare?/ Zbulohet pse u shkarkua drejtoresha në Korçë
Lajme 14:02 - 6 Shtator, 2020

Ben Blushi si kuçedra/ Lë Dardhën pa uje dhe përleshet me banorët e fshatit

Ben Blushi kthehet në kuçedrën e Dardhës duke lënë banorët pa ujë dhe më pas konfliktohet me ta. Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar një tjetër skandal...

Banorët e fshatit Flet të Fushë-Arrëzit ngrihen në protest/ Nuk do lejojmë të ndërtohet fabrikë uji
Kronika 11:30 - 6 Shtator, 2020

Banorët e fshatit Flet të Fushë-Arrëzit ngrihen në protestë/ Nuk do lejojmë të ndërtohet fabrikë uji

Ndërtimi i një fabrike uji në fshatin Flet të Fushë-Arrëzit ka shqetësuar banorët. Ata kanë dalë sot në protestë dhe kanë kërkuar që fabrika të mos...

Life Style 21:53 - 28 Gusht, 2020

Dy arsyet pse nuk duhet të pini kurrë ujë duke qëndruar në këmbë

Uji luan një rol shumë të rëndësishëm në hdiratimin e organizmit dhe mungesa e tij shkakton shumë probleme. Sasia e rekomanduar e ujit është të paktën...

"Hapja e listave në të mirë të vendit"/ Rama: Nuk ia ndalojmë koalicionet opozitës
Politikë 13:55 - 20 Gusht, 2020

“Mos kërkoni nga ne “nënë e babë”/ Rama: E gjeta Shqipërinë rrumpallë

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për akuzat e opozitës ndaj qeverisë me anë të një videoje. Në një postim në rrjetet sociale, Rama thotë se PD...

Kakavija/ Xhaçka i kthehet Metës: Nuk janë qytetarë pa atdhe, po japim maksimumin
Politikë 17:05 - 16 Gusht, 2020

Kakavija/ Xhaçka i kthehet Metës: Nuk janë qytetarë pa atdhe, po japim maksimumin

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka i është përgjigjur Presidentit Ilir Meta, pasi ky i fundit tha se shqiptarët nuk mund të trajtohen si njerëz  pa dinjitet,...

Sociale 14:33 - 14 Gusht, 2020

Video-Me orë të tëra në pritje për të kaluar kufirin/ Policia shpërndan shishe me ujë për qytetarët

Policia në ndihmë të qytetarëve, të cilët për shkak të situatës së krijuar nga COVID-19, po qëndrojnë në radhë me orë të gjata pritjeje për të...

Politikë 11:16 - 10 Gusht, 2020

Publikohet video: Banorët e Barçit në Korçë pa ujë dhe pa infrastukturë

Ish-deputeti i LSI-së Endrit Braimllari teksa ka publikuar një video, ka bërë publik faktin se banorët në Barc të po perballen me mungesen e infrastruktures dhe...

4 pijet që duhet të konsumoni çdo ditë për shëndetin e zemrës
Life Style 16:51 - 9 Gusht, 2020

4 pijet që duhet të konsumoni çdo ditë për shëndetin e zemrës

Në Shqipëri, rreth 9000 njerëz vdesin çdo vit për shkak të sëmundjeve që kanë lidhje me zemrën, sipas të dhënave të Institutit të Shëndetit Publik. Shëndeti...

“Duam uji, rrugë, ndriçim dhe kanalizime!”/ Banorët e fshatit Barç në Korçë dalin në protestë
Sociale 12:33 - 6 Gusht, 2020

“Duam ujë, rrugë, ndriçim dhe kanalizime!”/ Banorët e fshatit Barç në Korçë dalin në protestë

Banorët e fshatit Barç në Korçë kanë dalë në rrugë për të protestuar për mungesën e ujit të pijshëm. Ata kanë kërkuar plotësimin e kërkesave të...

Banorët e Saukut mbeten pa ujë/ Bllokojnë rrugën, paralajmëron protestë para bashkisë
Sociale 10:09 - 5 Gusht, 2020

Banorët e Saukut mbeten pa ujë/ Bllokojnë rrugën, paralajmërojnë protestë para bashkisë

Banorët e Saukut në Tiranë kanë dalë në protestë për shkak të mungesës së ujit të pijshëm. Mungesa e ujit gjatë ditëve të fundit bëri që...

Shkencëtarët rusë/ Koronavirusi nuk reziston në ujë, shkatërrohet për 72 orë
Shëndeti 18:01 - 31 Korrik, 2020

Shkencëtarët rusë/ Koronavirusi nuk reziston në ujë, shkatërrohet për 72 orë

Një studim i shkencëtarëve rusë ka treguar se uji pothuajse plotësisht mund ta shkatërrojë koronavirusin e ri brenda 72 orëve, transmeton Anadolu Agency (AA). Rezistenca e...

Këshilli Politik në bisedime të gjata/ Ia shtron me pica në Pallatin e Kongreseve
Politikë 22:43 - 29 Korrik, 2020

Këshilli Politik në bisedime të gjata/ Ia shtron me pica në Pallatin e Kongreseve

Prej më shumë se 4 orësh, anëtarët e Këshillit Politik ndodhen në një prej sallave të Pallatit të Kongreseve duke diskutuar për Reformën Zgjedhore. Mësohet se...