Connect with Us

All posts tagged "uet"

Politikë 10:48 - 24 Dhjetor, 2020

Intrigat e Bashës/ Kush është “banda” mediatike që sulmon demokratët

Ish presidenti Bujar Nishani në një postim të tijin në rrjetet sociale ka treguar një fakt që CNA.al e ka raportuar në vitin 2017 ku ka...

Politikë 10:51 - 28 Korrik, 2020

Dokumenti-Paditi UET-in/ Zbulohet kontekstualisti që refuzoi Henri Çilin

Në muajin shkurt të vitit 2018, në UET-in, e Henri Çilit u trumbetua me të madhe “Shkolla Kontekstualiste”, ku sipas shpjegimit zyrtar, pesë pedagogë anglo-saksonë, do...

Politikë 14:51 - 15 Qershor, 2020

Ekskluzive-Perëndon epoka e Henri Çilit/ UET drejt shitjes, banka i merr pronat

Ngjarjet e fundit, duket se kanë tronditur rëndë botuesin dhe pronarin e UET, Henri Çili, pasi ky i fundit u përfshi në një skandal përgjimesh, u...

Politikë 15:24 - 1 Mars, 2020

Salianji harron Çilin/ Tani është me Metën

Pronari i UET, Henri Çili, i arrestuar tre ditë më parë nga policia, ndaj të cilit rëndojnë akuza të rënda, është një ndër suportuesit më të...

Denoncim 12:59 - 29 Shkurt, 2020

Dokument/ “Legal Studio” është 100% pronë e Henri Çilit dhe zyrë e UET për akte juridike, bankare e dorëzani pasurore

Ditën e prangosjes së Henri Çilit; të punësuarit e tij pedagogë në UET, publikuan një “Letër të hapur”, me mesazhin “sqarues shkencor”, se pronari i tyre...

Lajme 14:34 - 28 Shkurt, 2020

UET shfajësohet/ Arrestimi i pronarit tonë s’ka lidhje me ne

Pas arrestimit të pronarit të UET, Henri Çili, ka reaguar profesorati i këtij univeristeti. Në një mbledhje të zhvilluar ditën e sotme, rektorati sqaron se ndalimi...

Politikë 13:19 - 28 Shkurt, 2020

Naim-Henri Çili, lëpirësi apo lobisti i të gjitha palëve?!

Sot në orët e para të mëngjesit, pas një hetimi gjashtë mujor është arrestuar Naim Çili, me emrin e ndryshuar Henri Çili. Djali nga Labinoti i...

RENEA aksion në Elbasan/ Shoqërohet një person
Kronika 11:52 - 28 Shkurt, 2020

Shkon në 40 numri i të arrestuarve/ Ja për çfarë akuzohen

Ka shkuar në 40 numri i personave të arrestuar në kuadër të një operacioni të zhviluar në orët e para të mëngjesit të sotëm, ku ndër...

Lajme 10:36 - 28 Shkurt, 2020

Kush është Henri Çili dhe si denoncohej nga CNA.al

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, pronari i UET, Henri Çili është shoqëruar në polici. Dhe më pas, pas një urdhër arresti të lëshuar...

Kronika 08:58 - 28 Shkurt, 2020

Zbulohen detajet/ Pse u prangos Henri Çili

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, Henri Çili është shoqëruar në ambientet e policisë së Tiranës. Burime zyrtare bënë të ditur për CNA.al se...

Politikë 11:44 - 16 Tetor, 2019

Marrin fund përplasjet/ Grida Duma i rikthehet “dashurisë së vjetër”

Mesa duket përplasjet apo ndarja e Grida Dumës me UET-in e Henri Çilit duket se i ka kaluar kohët e errëta dhe i është rikthyer “dashurisë”...

Politikë 15:02 - 7 Tetor, 2019

Largime masive nga UET/ Çilin e braktisin të gjithë

Kohët e fundit kanë filluar të ndodhin sërish largime masive në UET-in e Henri Çilit. Mësohet se Arbi Agalliu, administratori i këtij universiteti, i vendosur në...

Lajm i Rekomanduar 11:27 - 21 Shtator, 2019

Henri Çili avokat i korrupsionit dhe krimit në politikë/ Kërkon amnisti

Neimi Çili i Labinotit, apo sikurse i pëlqen ta quajnë, pasi ka ndryshuar emrin Henri Çili, nuk lodhet së përkëdheluri politikën, sa majtas-djathtas por edhe duke...

“Parlamenti të mos ishte mbledhur”/ Taulant Muka: Deputetët duhej të ishin në karantinë  
Politikë 22:15 - 26 Gusht, 2019

“Infermieria me pedagogë sharlatan”/ Taulant Muka copton Universitetin e Henri Çilit

Ndërkohë që Universiteti Europian i Tiranës, i Henri Çilit, ka dhënë lajmin se do të hapë degën e infermierisë, ku do të ndjekin studimet e larta...

Aktualitet 13:04 - 22 Korrik, 2019

Skandal në UET/ Stafi akademik, tre muaj pa rroga

Një denoncim ka mbërritur sot në redaksinë e CNA.al, sipas të cilit, Henri Çili prej tre muajsh nuk paguan stafin akademik të Universitetit Europian të Tiranës....

Aktualitet 09:41 - 19 Mars, 2019

Shpërthen festa në PD/ Çili u rikthye tek Luli

Shishet e shampanjës janë derdhur lumë. Fishekzjarre në këto ditë të vështira për Lulzim Bashën dhe opozitën, i mërzitur në një cep qëndron Edi Rama. Arsyeja...

Aktualitet 10:58 - 16 Mars, 2019

Neimi i Labinotit e dredh sërish/ Fillon sulmet dhe akuzat ndaj Ramës

Neimi i Labinotit, i cili njihet si Henri Çili i UET e ka dredhur sërish. Dje ai ka folur për herë të parë pas gjashtë vitesh...

Jozefina topalli partia demokratike
Aktualitet 14:46 - 5 Janar, 2019

Më aktuale se kurrë/ Fjalimi dhe akuzat e Jozefina Topallit kundër Ligjit të Arsimit të Lartë

Në vitin 2015 kreu i qeverisë Edi Rama çoi me shpejtësi në parlament Ligjin e Arsimit të Lartë, një ligj i shumë kundërshtuar nga pedagogët dhe...

Aktualitet 13:08 - 25 Nentor, 2018

Rrënojat e universiteteve private/ Ja ku janë katandisur në renditjen e Ranking of Universities

Universitetet private në Shqipëri, të cilat dolën si kërpudhat pas shiut, megjithëse kanë tarifa të shtrenjta, ku për një vit studimi duhet të paguash deri në...

Aktualitet 13:09 - 16 Nentor, 2018

Pedagogu kontekstualist i UET-it kërcënohet me shkarkim, pasi refuzoi të përdoret politikisht

Në UET, çudirat s’kanë të sosur! Shkeljet ligjore, borxhet, kreditë e pashlyera dhe zvarritja e institucionit në hullitë politike, sipas interesit të pronarit të tij, labinotasit...

Aktualitet 17:30 - 24 Shtator, 2018

UET-i, Universiteti i mbytur në borxhe mbijeton me “vaksina”

Universiteti Europian i Tiranës është një nga Universitetet private, që startuan si kioska. Kisoka universitare, të cilat kur u kontrolluan rreth 5 vite më parë nga...

Aktualitet 12:00 - 3 Korrik, 2018

Largimi i Çilit nga administrator/ UET fillon shlyerjen e borxheve

Prej kohësh, CNA.al ka raportuar për probleme të forta  financiare në Universitetin  Europian të Tiranës, i cili raportohet të ketë probleme me bankat për shkak të...

Aktualitet 12:06 - 14 Qershor, 2018

Regjistron dy herë më pak studentë/ Çfarë do të ndodhë me UET?

Gara midis universiteteve private dhe atyre publike, në këto katër vite mund të quhet pa asnjë diskutim e fituar nga publiku. Këta të fundit kanë ruajtur...

Me shume postime