Connect with Us

All posts tagged "Udinese"

Aktualitet 20:37 - 18 Maj, 2019

Talenti i Serisë A futet në histori/ Ja çfarë ka bërë brenda 45 minutave (video)

Të dhurosh tre asiste në vetëm në 45 minuta lojë është ndoshta një nga detyrat më të vështira, por jo për një argjentinas. Rodrigo de Paul...

Aktualitet 19:52 - 15 Maj, 2019

Dështoi te Man. United/ Ylli i madh përgatit rikthimin në Serie A

Alexis Sanchez mund të kthehet në Itali. Sipas “Mirror”, Manchester United po kërkon me çdo kush që të largojë kilianin, i cili ka zhgënjyer në këtë...

Aktualitet 22:25 - 4 Maj, 2019

Zhgënjen sërish Interi/ Në rrezik vendi i tretë

Sapo ka përfunduar ndeshja mes Udineses dhe Interit me rezultatin e bardhë, 0-0. Kjo ndeshje ishte e vlefshme për javën e 35-të të Serisë A. Udinese...

Aktualitet 20:12 - 13 Prill, 2019

Sulmuesi ballkans zhbllokohet pas një viti/ Roma fiton dhe parakalon Milanin

Pas fitores së vështirë ndaj Sampdoria-s, Roma ka regjistruar triumfin e dytë radhazi duke mposhtur Udinese-n me rezultatin e ngushtë 1-0. Me këto tre pikë, kryeqytetasit...

Aktualitet 16:25 - 4 Prill, 2019

Ndeshja me Milanin rezulton fatale/ Mesfushori shqiptar mbyll sezonin

Milani nuk arriti të merrte më shumë se një pikë ndaj Udinezes në shtëpi, në një takim ku 3 futbollistë mbetën të dëmtuar dhe u detyruan...

Aktualitet 21:00 - 2 Prill, 2019

VIDEO: Milani “ngec” sërish / Mund të luajë pa dy yje ndaj Juves

Milan nuk ka arritur të shkojë më larg se një barazim 1-1 në shtëpi kundër Udinese-s në javën e 30-të të Serisë A. Lajmet e këqija...

Aktualitet 20:07 - 17 Mars, 2019

VIDEO: Napoli rikthehet i madh / Fiton me goleadë ndaj Udineses

Napoli ka fituar 4-2 kundr Udinese-s në “San Paolo” pasi ka shpërdoruar një avantazh prej dy golash në pjesën e parë. Younes (17′) ka zhbllokuar ndeshjen...

Aktualitet 21:36 - 23 Janar, 2019

Zyrtare/ Interi siguron lojtarin 35 milionë eurosh që po shkëlqen në Serie A

Rodrigo De Paul do të jetë lojtari i ardhshëm i Inter. Është arritur akordi mes klubit zikaltër dhe Udinese-s për transferimin e argjentinasit i cili luan si...

Aktualitet 22:36 - 4 Nentor, 2018

Ky Milan të bën me zemër/ Kapiteni shënon golin e fitores në minutën e 97-të

Ka përfunduar ndeshja midis Milanit dhe Udineses me fitoren e kuqezinjve vetëm në minutën e 97-të ku heroi i skuadrës është sërish kapiteni, Romagnoli. Ekipi i...

Aktualitet 22:32 - 20 Tetor, 2018

Fitore spektakolare për Napolin/ I afrohet Juventusit

Napoli ka mposhtur me rezultatin 3-0 Udinesen, në shtëpinë e kësaj të fundit, duke shfrytëzuar maksimalisht ndalesën e Juventus ndaj Genoa, dhe minimizuar në vetëm 4...