Connect with Us

All posts tagged "Udhetime"

SHBA heq kufizimet mbi udhëtimet në rang botëror të lidhura me COVID-19
Bota 17:49 - 7 Gusht, 2020

SHBA heq kufizimet mbi udhëtimet në rang botëror të lidhura me COVID-19

Departamenti Amerikan i Shtetit i hoqi të enjten udhëzimet e lëshuara për të “mos udhëtuar” në rang botëror, masë kjo që u morr në muajin mars...

SHBA heq kufizimet mbi udhëtimet në rang botëror të lidhura me COVID-19
Bota 08:26 - 7 Gusht, 2020

SHBA heq kufizimet mbi udhëtimet në rang botëror të lidhura me COVID-19

Departamenti Amerikan i Shtetit i hoqi të enjten udhëzimet e lëshuara për të “mos udhëtuar” në rang botëror, masë kjo që u morr në muajin mars...

Kuriozitete 12:29 - 1 Gusht, 2020

E fiksuar pas udhëtimeve dhe veshjeve tradicionale/ Njihuni me aventurieren që po bën xhiron e rrjetit

Anita Demianowicz udhëton në botë duke kërkuar peizazhe të jashtëzakonshme dhe realizon fotografi me veshje tradicionale të vendeve që viziton. 39-vjeçarja nga Polonia e filloi projektin...

Sociale 09:15 - 30 Korrik, 2020

Koronavirusi!/ Kufizimet e udhëtimeve në BE

Gjermania do të vendosë testet me detyrim për çdo udhëtar që vjen nga zonat e rrezikut. Por cilat janë këto zona? Kush i përkufizon ato? Një...

Fluturimet nga Rinasi/ Konfirmohen 12 destinacionet për nesër
Ekonomi 15:42 - 27 Korrik, 2020

Transporti në qershor/ Rezistojnë vetëm portet, udhëtimet nga ajri bien me 82.5%

Ndonëse qershori ishte muaji i parë kur vendi u hap pas mbylljes gati tre mujore, aktiviteti i transportit ka qenë i vakët, me përjashtim të transportit...

Sociale 09:53 - 15 Korrik, 2020

Covid-19 nuk i ndal shqiptarët për pushime/ Nisin udhëtimet me çarter drejt Antalias

Ndryshe nga 1 vit më parë, kur fluturimet me çarter drejt Turqisë nisnin në muajin maj, për shkak të situatës nga Covid-19, turizmi i çarterave nisi...

Sociale 19:21 - 21 Qershor, 2020

Drita jeshile për transportin detar/ Publikohen detaje, kush lejohet të udhëtojë

Drejtoria e Pergjithshme Detare si autoriteti që bënë monitorimin e zbatimit të ligjshmërisë në transportin detar, si dhe duke ju referuar njoftimit për media të dates...

Sociale 19:09 - 19 Qershor, 2020

Shqipëria në listën e vendeve të rrezikuara për udhëtime/ Çfarë do të ndodhë me shqiptarët në Gjermani

Gazetari i Deutsche Welle, Bahri Cani bën me dije se të gjitha vendet e Ballkanit Perëndimor, këtë javë janë shpallur për shtetin gjerman, si zona të...

Bota 22:15 - 24 Maj, 2020

Franca u bën thirrje qytetarëve t’i kalojnë pushimet verore brenda vendit

Qeveria franceze, nuk dëshiron që këtë verë, qytetarët e saj, të udhëtojnë jashtë vendit dhe u rekomandon atyre që të kalojnë pushimet në Francë. Ministrja franceze...

Kuriozitete 14:15 - 11 Maj, 2020

Nuk vesh kurrë këpucë/ Njihuni me njeriun më të çuditshëm në botë

Ian Oliver ka udhëtuar në shumë vende të botës, por ka diçka për të cilën ai nuk shqetësohet se do t’i zërë vend në valixhen e...

Sociale 20:15 - 13 Prill, 2020

Rama jep lajmin/ “Nga e shtuna nisin udhëtimet për riatdhesimin e shqiptarëve”

Nga e premtja që vjen do të nisin sërish udhëtimet për riatdhesimin e shqiptarëve të mbetur jashtë kufijve. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi...

Bota 18:29 - 6 Prill, 2020

Koronavirusi/ Gjermania kufizon udhëtimet, ja kush preken

Gjermania ka vendosur kufizime të reja të udhëtimit për të frenuar përhapjen e pandemisë së koronavirusit. Mësohet se për shtetasit gjermanë nuk ka kufizime, ashtu si...

Sociale 20:19 - 9 Mars, 2020

Drejtoria e Përgjithshme Detare jep njoftimin/ Ndalohen udhëtimet në këto destinacione

Drejtoria e Përgjithshme Detare ka njoftuar se janë anulluar disa udhëtime nëpërmjet rrugës detare për shkak të koronavirusit që ka mbërritur tashmë në Shqipëri. Mësohet se janë...

Lajme 14:00 - 17 Shkurt, 2020

“Trefishi i buxhetit për bileta avioni”/ Zbulohet shuma që parashikohet për udhëtimet e rektorëve dhe dekanëve

Universiteti i Tiranës gjatë 2020 parashikon miliona lekë shpenzime bileta avioni duke e trefishuar buxhetin krahasuar me një vit më parë. Administratori i UT-së Skerdi Dafa...

Politikë 20:42 - 29 Janar, 2020

Ku është “zhdukur” Basha?/ Përgjigjen e jep Gazment Bardhi

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazmend Bardhi, i ftuar në studion e Abc News, është pyetur për daljet e rralla të Bashës në publik kohët e...

Kryebashkiaku i Tiranes, Erion Veliaj
Politikë 13:31 - 11 Janar, 2020

Dokumentet-273 milion lekë vetëm për udhëtime/ Bashkia e Tiranës zhvat paratë e qytetarëve

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa ka hedhur akuza të forta në drejtim të kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj. Në një postim në rrjetet sociale, Zhupa...

Lajme 13:25 - 5 Janar, 2020

Përkeqësimi i motit/ Anullohen udhëtimet e trageteve nga Bari në Durrës

Duke parë përkeqësimin e motit në ditët e para të vitit 2020 dhe kontaktet me kapitenerinë e portit te Barit, Drejtoria e Përgjithshme Detare njofton se...

Life Style 13:44 - 26 Korrik, 2019

Foto/ 20 vendet më të rrezikshme që femrat nuk duhet të guxojnë t’i vizitojnë vetëm

Kohët e fundit femrat po udhëtojnë vetëm më shumë se asnjëherë. Duke u mbështetur në të dhënat e Shoqatës së Industrisë së udhëtimeve, rreth 32 milionë...

Aktualitet 11:40 - 22 Korrik, 2019

“Udhëtime dhe helikopter privat me rrogë gazetarie?”/ Ilda Bejleri rrëfen për herë të parë për jetën luksoze

Si një ndër moderatoret më të komentuara dhe më seksi në televizionet shqiptare, Ilda Bejleri ka rënë në sy edhe për udhëtimet e shumta dhe fotot...

udhetim dhurate
Aktualitet 23:05 - 28 Dhjetor, 2018

Ke ende dyshime? Të themi disa arsye të vlefshme, për të lënë punën dhe për të filluar udhëtimet

Largon stresin Një studim ka treguar se udhëtimet mund të ndihmojnë në menaxhimin e stresit, ankthit dhe emocioneve të forta. Në fjalë të tjera kjo është...

Aktualitet 18:22 - 25 Dhjetor, 2018

Opozitari Spaho i mërzitur se i kritikojnë qeverinë Rama

Gazetari, Sokol Balla ka reaguar pas kritikave të bëra nga kreu i Grupit Parlamentar Demokrat Edmond Spaho. Deputeti i PD  akuzon gazetarin se ka humbur objektivitetin...

Aktualitet 12:16 - 6 Tetor, 2018

Biznesmeni “dorëlëshuar”/Kush ishin VIP-at që shfrytëzuan pasurinë e të dashurit të Elvana Gjatës?

Këngëtarja shqiptare Elvana Gjata rreth 8 muaj më parë pranoi se ishte në një lidhje dashurie. Ajo rrëfeu gjithçka në një intervistë ekskluzive në “Xing me...

Aktualitet 09:26 - 29 Shtator, 2018

Veliaj udhëtime rreth botës me paratë e shqiptarëve/ 90 mln lekë për bileta avioni, zbardhen tenderat

Kryebashkiaku Erion Veliaj çdo ditë shfaqet në televizor duke trumbetuar për punët e mëdha që pretendon se po kryen, por pjesa dërrmuese janë kronika të gatshme...