Connect with Us

All posts tagged "udhetim"

Bota 22:46 - 27 Maj, 2020

SpaceX shtyn fluturimin historik/ Shkak moti i keq

Udhëtimi drejt Stacionit Ndërkombëtar të Hapësirës, i astronautëve të NASA-s në bordin e raketës Falcon 9, Koloneli i Marinsave në pension Doug Hurley dhe Koloneli i...

Kronika 16:27 - 21 Maj, 2020

Makina përfundon jashtë rruge/ Brenda saj udhëtonin babë e bijë

Një aksident ka ndodhur pak më parë në aksin rrugor Korçë-Pogradec, në kryqëzimin e fshatit Podgorie. Një mjet ka dalë nga rruga duke u përplasur me...

Sociale 22:30 - 18 Maj, 2020

Rama flet për hapjen e kufijve/ Ja kur mund të udhëtojmë drejt Kosovës

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka treguar se kur do të hapen kufijtë e Shqipërisë me Kosovën, të cilat janë mbyllur për shkak të pandemisë me...

Showbizz 10:48 - 10 Maj, 2020

FOTOT-“Mendova se do përfundoja prostitutë”/ Antoneta rrëfen për ngjarjen e frikshme në Serbi

Antoneta Koci është kthyer në një nga vajzat më të komentuara pasi është bërë pjesë e rubrikës “Përputhen”. Bukuroshja bjonde e ftuar në Pop Culture ka...

Showbizz 11:33 - 3 Maj, 2020

“Arratisja” me Romeo Veshajn/ Jonida Maliqi flet për herë të parë: Po i bënim karshillëk njëri-tjetrit

Këngëtarja Jonida Maliqi është një personazhet publikë e cila është komentuar më së shumti për jetën e saj personale si dhe lidhjen e saj me aktorin...

Sociale 22:31 - 24 Prill, 2020

Rifillimi i shërbimit me taksi/ Këshilla si të udhëtoni të sigurt

Nga data 27 Prill, do të rifillojnë shërbimet me taksi vetëm për lëvizjet brenda qytetit. Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor sqaron se shoferët...

Politikë 22:50 - 21 Prill, 2020

Pse nuk udhëton dot drejt SHBA-ve?/ Basha zihet ngushtë: Më vjen keq që keni rënë në këtë nivel

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, një një lidhje me emisionin “Open”, u pyet dhe si qëndron e vërteta se nuk udhëton dot drejt Shteteve të...

Lajme 13:45 - 31 Mars, 2020

Yuri Kim thirrje qytetarëve amerikanë në Shqipëri/ Nesër mundësia e fundit për të udhëtuar në SHBA

Ambasada amerikane vijon të informojë qytetarët amerikanë në Shqipëri të cilët duan të udhëtojnë drejt vendit të tyre. Ditë më parë ambasada ka dhënë njoftime të...

Sociale 16:26 - 10 Shkurt, 2020

Dëshironi të kurorzoni dashurinë tuaj në dasëm?/ Aplikoni tani dhe fitoni një udhëtim mjalti

E keni menduar që dikush mund t’ju organizojë dasmën falas? Për të disatin vit rradhazi në TEG vijnë të organizuara ceremonitë martesore më të vecanta. TEG...

Sociale 14:31 - 7 Shkurt, 2020

Borë dhe akull në rrugë/ Këshilla për një udhëtim të sigurt

Instituti i Shëndetit Publik ka publikuar disa këshilla për një udhëtim të sigurt në këto ditë të ftohta me borë dhe akull. • Kujdesuni për radiatorin...

Kronika 17:15 - 16 Janar, 2020

Mos përdorimi i sistemit të fiksimit për fëmijët/ Policia ndëshkon shoferët

Duke parë neglizhencën e theksuar të prindërve dhe të tjerëve ndaj zbatimit të normave të sjelljes që detyrojnë drejtuesin e mjetit apo personin përgjegjës për mbikëqyrjen...

Bota 10:58 - 5 Janar, 2020

Revolucion në Zvicër/ Nga 1 janari, udhëtimi nga shtëpia deri në zyrë llogaritet si orar pune

Nga 1 janari, udhëtimi nga shtëpia në zyrë, qoftë me tren apo autobuz, në Zvicër mund të konsiderohet orar zyrtar pune. Mediat e huaja e kanë...

Blog 08:30 - 1 Janar, 2020

Po planifikoni udhëtimin e radhës?/ Këto janë disa nga gjërat që duhet t’i keni patjetër

Pajisjet dhe aksesorët mund të përmirësojnë shumë përvojën tuaj të udhëtimit. Unë po udhëtoj botën për disa vjet tani, dhe kam provuar pajisje të ndryshme gjatë...

Opinione 22:44 - 23 Nentor, 2019

Nga Bledi Mane/ Burri ngre dy gishtat, gruaja ngre dy këmbët!

Këto 6 vite që ka mbetur në opozitë, Lulzim Basha fluturon çdo fundjavë drejt atdheut të tij të dytë, Hollandës. Rreth 50 fluturime në vit dhe...

Politikë 21:02 - 23 Nentor, 2019

Fotot/ Luli me bashkëshorten drejt Holandës

Lulzim Basha, është “arratisur” sërish nga Shqipëria. Mësohet se destinacioni i tij është Holanda, të cilën kryeopozitari e ka kthyer tashmë në shtëpinë e tij të...

Blog 08:34 - 17 Nentor, 2019

U frymëzua nga romani i Zhyl Vern, kush ishte gazetarja që udhëtoi anembanë botës për 72 ditë

Në vitin 1873, shkrimtari francez Zhyl Vern botoi librin “Rreth botës në 80 ditë”, rrëfimin imagjinar të një njeriu të quajtur Fileas Fog, që shfrytëzoi teknologjitë...

Kryesore Show Biz 16:20 - 31 Korrik, 2019

Luksi i shfrenuar i Luana Vjollcës/ Moderatorja udhëton me helikopter privat në Francë

Moderatorja Luana Vjollca prej ditësh po eksploron rivierën e Francës. Ditën e sotme ajo ka publikuar disa foto duke treguar se po i shijon pushimet duke...

Aktualitet 20:23 - 24 Qershor, 2019

Po ndahet nga bashkëshorti?/ Aktorja e famshme “kapet mat” gjatë pushimeve luksoze

Aktorja e njohur Gwyneth Paltrow ka zbuluar sekretin se ajo po jeton e ndarë nga bashkëshorti i saj. Por si duket gjërat po përmirësohen pasi së...

analisti dhe gazetari andi bushati
Aktualitet 16:44 - 1 Qershor, 2019

Nga Andi Bushati/ Udhëtim në Shqipërinë e Edi Ramës (Pas 30 qershorit)

Sa më shumë afrohet 30 qershori, aq më të fortë bëhen zërat që mbrojnë alibinë e Edi Ramës, se nuk është në dorën e tij të...

Aktualitet 17:20 - 26 Maj, 2019

Udhëtimi i parë si familje/ Meghan dhe Harry zgjedhin vendin e rrezikshëm

Meghan Markle dhe Princ Harry  kanë një dashuri të veçantë për Afrikën. Ashtu siç kemi dëgjuar edhe më parë Princ Harry e viziton shpesh herë këtë...

udhetim dhurate
Aktualitet 14:43 - 28 Mars, 2019

Udhëtimi/ Dhurata perfekte për ditëlindjen e dikujt

Udhëtimi zgjat një jetë. Lulet thahen menjëherë. Bizhuteritë, pas mrekullimit të momenteve të para, bëhen të zakonshme. Për të mos përmendur, pastaj, objektet që, ndoshta, janë gjithashtu...

Aktualitet 09:02 - 25 Mars, 2019

Do të udhëtoni drejt Italisë?/ Lexoni njoftimin e rëndësishëm

Për të gjithë ata pasagjerë që kanë vendosur të udhëtojnë drejt Italisë, Autoriteti i Aviacionit Civil shqiptar bën një njoftim të rëndësishëm. Autoriteti i Aviacionit Civil...

Life Style 15:25 - 12 Mars, 2019

Pushimet sipas Horoskopit/Ja ku duhet të udhëtoni këtë vit

Dashi: Bali, Indonezi Dashi është tepër ambicioz, i patrembur dhe me vetëbesim. Kjo do të thotë që mund të shkoni kudo në botë. Dhe këtë vit...