Connect with Us

All posts tagged "Twitter"

Bota 15:28 - 4 Janar, 2020

Vrasja e Kasem Sulejmanit/ Rritet çmimi i naftës

Të premten çmimi i naftës u rrit dhe aksionet u ulën në tregjet më të mëdha botërore pas lajmit të vrasjes nga forcat amerikane të gjeneralit...

Bota 16:25 - 3 Janar, 2020

Propagandë në Kinë/ Festimet me dronë që nuk ndodhen për Vitin e Ri

Një shfaqje spektakolare me dronë ndriçuës është shfaqur për të mirëpritur Vitin e Ri në Shangai, mirëpo nuk ka ndodhur gjatë natës së ndërrimit të viteve....

Bota 19:30 - 29 Dhjetor, 2019

Trump shpërndan emrin e informatorit/ Më vonë “pendohet” dhe fshin mesazhin

Presidenti i SHBA Donald Trump bëri një postim në Twitter, të cilin më pas e fshiu, ku përfshihej emri i personit që aludohet të jetë informatori...

Kryesore Show Biz 20:15 - 23 Nentor, 2018

E kapën mat! Rita Ora këndon playback dhe “Twitter-i” ka shumë për të thënë

Rita Ora performoi ditën e djeshme në paradën e ditës së Falenderimeve dhe gjejeni çfarë: “Plasën ankesat”. “Cosmopolitan” raporton se këngëtarja nuk ka kënduar live, madje...

Aktualitet 23:05 - 22 Gusht, 2018

Frika nga sulmet kibernetike/ Mbyllen qindra llogari ruse në Twitter dhe Facebook

Facebook dhe Twitter kanë mbyllur më shumë se 800 llogari, të lidhura me Iranin dhe Rusinë. Ky aksion vjen një ditë pasi Microsoft kishte parandaluar sulmet...

Aktualitet 23:05 - 27 Korrik, 2018

Pastroi llogaritë e rreme/ Twitter humb 1 milion përdorues

Twitter ka humbur 1 milion përdorues në muajin e fundit. Për këtë arsye aksionet e kompanisë në bursë ranë me 18%, raporton “Washington post”. Mësohet se...

Kuriozitete 23:40 - 19 Mars, 2018

Foto/ Adoleshentja bëhet ‘hero’ në Twitter pasi dhuron fustanin e maturës

Mika Riddik nga Maryland kuptoi se sezoni i maturës po vjen dhe se shumë vajza do blinin apo qepnin fustanin e ëndrrave për maturë. 19 vjeçarja...

Aktualitet 22:50 - 14 Tetor, 2017

Arsyeja se përse disa gra po bojkotojnë Twitterin / Disa të tjerë jo

Nëse keni hyrë në Twitter sot mund të keni parë hashtagun #WomenBoycottTwitter i cili është bërë trendi i ditës.  Disa nga përdoruesit vendosën mos  ta përdornin...

Aktualitet 23:45 - 24 Shtator, 2017

Të famshmit me ngjyrë po i bëjnë të bardhë/ Çmendet rrjeti

Ja çfarë nuk do bëni sot, nuk do prekni asnjë fotot të të famshëmve më ngjyrë dhe ti bëni me fotoshoop të bardhë, dhe të thuash...

Aktualitet 00:50 - 22 Shtator, 2017

Njerëzit janë shokuar/ Twitteri sapo zbuloi që Fenty është emri i Rihannës

Koleksioni më i fundit i Rihannës i makeupit ka shokuar të gjithë fansat e saj dhe të industrisë së modës për shkak se ishte shumë i...

Aktualitet 23:25 - 29 Gusht, 2017

Shokon nëna amerikane/‘’Do të abortoj fëmijën nëse nuk marr 4,000 shpërndarje në Twitter’’

Bota online u shokua pasi pa më të fundit. Me hyrjen e rrjeteve sociale në jetën tonë tashmë lajmet për shtatëzani, fejesa, dasma publikohen më parë aty....

Aktualitet 16:37 - 16 Gusht, 2017

Obama tërheq vëmendje botërore!/Mesazhi më i pëlqyer ndonjëherë

Një mesazh i ish-Presidentit Barack Obama, pas ngjarjeve në Charlottesville, është postimi më i pëlqyer ndonjëherë në Twitter. Një fotografi ku ai po përshëndet disa fëmijë...

Uncategorized 22:08 - 1 Korrik, 2017

Rappers are blowing up Twitter with praise for Jay Z and ‘4:44’

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam.

Aktualitet 17:40 - 8 Prill, 2017

Twitter teston vendosjen automatike të mënyrës së natës

Duket se së shpejti këtë funksion do të mund ta shohim të përfshirë te të gjithë përdoruesit. Shumë aplikacione këtyre ditëve ofrojnë mënyrën e natës, pasi...

Aktualitet 14:18 - 2 Prill, 2017

Twitter ka mbyllur 636,000 llogari në përpjekje për të luftuar ekstremizmin

Twitter lajmëroi ditën e Marte sesa ka pezulluar mëse gjysëm milioni llogari që nga 2015-ta, një përpjekje për të adresuar ekstremizimin në rrjetin social. Kompania ka...

Kryesore Show Biz 09:07 - 29 Mars, 2017

Marnie Simpson lëshon bombën e radhës

Marnie Simpson ishte në qendër të vëmendjes pas tradhëtisë së ish-të dashurit të saj, Lewis Bloor. Por duket se ylli i “Geordie Shore” ka hedhur bombën...

Aktualitet 20:03 - 21 Mars, 2017

Twitter hap “luftë” ndaj profileve ekstremiste

Twitter ka deklaruar se ka fshire 376,890 llogari, te cilat kanë qenë duke promovuar terrorizëm gjatë 6 muajve të fundit. Këto shifra serioze tregojnë përpjekjet e...

Aktualitet 15:20 - 19 Mars, 2017

Autoritetet e BE-së kërkojnë ndryshime nga Facebook,Google dhe Twitter

“Kompanitë e rrjeteve sociale si Facebook, Alphabet, Tw itter u duhet të ndryshojnë termat e shërbimit për përdoruesit evropian brenda një muaji në të kundërt do...

Aktualitet 20:29 - 5 Mars, 2017

Twitter me masa të reja për parandalimin e abuzimit në këtë rrjet social

Përshkallëzohet konflikti mes rrjetit social Twitter dhe sjelljeve abuzive në platformë. Twitter prezantoi mjete të reja për adresimin e përmbajtjeve të tilla si dhe na rikujtoi...

Aktualitet 13:06 - 2 Mars, 2017

Parlamenti Europian i heq zyrtarisht imunitetin Marine Le Pen

Ligjvënësit e Bashkimit Evropian kanë bërë zyrtare heqjen e imunitetin parlamentar të BE-së, kandidates për presidente të Francës, Marine Le Pen, për shkak të postimit në...

Teknologji 19:03 - 9 Shkurt, 2017

Facebook dhe Twitter mund të gjobiten

Rrjetet më të mëdha si Facebook dhe Twitter mund të gjobiten deri në 2 milion dollarë për dështimin e ndalimit të ngacmimeve të ndryshme të platformat...

Teknologji 18:15 - 31 Dhjetor, 2016

Tani edhe në Twitter video 360 gradë

Twitter ndjek Facebook dhe publikon videot direkte 360 gradë. Një mënyrë për të përfshirë më shumë përdoruesit e saj, e sidomos për të mos humbur përballë...

Politikë 16:33 - 15 Shtator, 2015

Rama kercenon nga Twitter: Neser do rrefej lidhjet e trafikut te droges

Përmes një postimi në rrjetin social Twitter, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama paralajmëron se nesër në orën 11:30 do të tregojë kush e ka lejuar dhe...