Connect with Us

All posts tagged "Turqit"

Aktualitet 12:56 - 16 Tetor, 2018

Betejat false të Ramës/ Nuk janë problem serbët, por ikjet e gjermanëve

Kryeministri Edi Rama ka marrë sërish rolin e protagonistit. Këtë herë gjatë procçesit të shitjes së një kompanie private në Shqipëri. Prej disa kohësh, “Telekom Albania”,...

Aktualitet 22:47 - 2 Maj, 2018

Turqit “gulenistë” kërkojnë azil në Kosovë

Tridhjetë e gjashtë shtetas turq kanë kërkuar azil në Qendrën për Azil në Kosovë, por nuk dihet nëse do ta fitojnë, raporton “T 7”. Kërkesat kanë...

Aktualitet 15:01 - 5 Korrik, 2016

VIDEO/ Ndocaj reagon pas fyerjeve të historianit në Lezhë: Turqit janë armiqtë tanë

Deputeti Eduart Ndocaj ka reaguar pas fyerjeve të historianit turk Talha Uğurluel, i cili gjatë një vizite në Lezhë tek varri  Gjergj Kastrioti-Skënderbeu, ku ofendoi rëndë...

Aktualitet 20:42 - 19 Maj, 2016

Turqit kërkojnë Sami Frashërin

Ka qenë një simpozium i thjeshtë për rilindasin Sami Frashëri, midis Universitetit të Tiranës dhe atij të Trakës në Turqi, ai që ka ndezur debatin akademik...

Aktualitet 21:21 - 3 Maj, 2016

Qeveria vulos koncesionin e Poçemit, fitojnë turqit pa konkurrencë

Pas tenderit ku mori pjesë vetëm kompania që fitoi bonusin në mënyrë të dyshimtë nga ana e qeverisë, ministria e Energjisë shpalli kompaninë turke fituese për...

Aktualitet 23:04 - 2 Qershor, 2015

Artan Hoxha: Turq me pagese vrane ne Shqiperi, donin te ekzekutonin edhe nje politikan

Gazetari Artan Hoxha, ne emisionin Opinion te Blendi Fevziut deklaroi se ne Shqiperi vijne dhe shtetas te huaj kryejne ekzekutime me pagese. Ai theksoi se “nje...

Aktualitet 19:38 - 19 Prill, 2015

Qipriotët turq zgjedhin presidentin

Më shumë se 175 000 qipriotë turq zgjedhin sot liderin e tyre ndërmjet shtatë kandidatëve. Qendrat e votimit u hapën sot në mëngjes, ndërkohë që rezultatet...