Connect with Us

All posts tagged "turqi"

Bota 14:11 - 25 Janar, 2021

Raundi i parë i negociatave Turqi-Greqi/ Përfundon pas tre orësh takimi

Përfundon pas 3 orësh takimi mes Turqisë dhe Greqisë për bisedimet në lidhje me çështjen e detit Takimi ishte joformal teksa pala greke drejtohej nga ambasadori...

Për ata që Covidin nuk e besojnë/Dasho: Konspiracionet bazohen tek injoranca
Aktualitet 08:54 - 23 Janar, 2021

“Nga shëndetësia falas tek shëndetësia badjavah”/ Erion Dasho ngre dyshime për spitalin e Fierit

Eksperti i Shëndetësisë, Erion Dasho ka ngritur shqetësimin për problemet që hasin qytetarët në sistemin shëndetësor. Sipas Dashos, premtimet e Rilindjes për shëndetësi falas nuk sollën...

“Të dua shumë”/ Tayna merr surprizën e bukur në urën e Bosforit
Showbizz 13:45 - 22 Janar, 2021

“Të dua shumë”/ Tayna merr surprizën e bukur në urën e Bosforit

Tayna është një nga reperet më të suksesshme dhe të pëlqyera shqiptare. Reperja së fundi ka udhëtuar drejt Turqisë u dhe ka marrë një surprizë shumë...

Pritja madhështore në Turqi/ Rama: Mu bë vlerësim i lartë
Politikë 22:58 - 14 Janar, 2021

Pritja madhështore në Turqi/ Rama: Mu bë vlerësim i lartë

Kryeministri Edi Rama ka komentuar dhe vizitën në Turqi dhe pritjen që ju bë nga Erdogan, ndërsa u ndal të sqaronte dhe marrëveshjet e arritura. “Unë...

Rama negociator për bisedimet Turqi-Greqi/ Merkel inkurajon kryeministrin
Politikë 22:36 - 13 Janar, 2021

Rama “politikan i javës”/ Merkel “i jep zemër” në ndërmjetësimin Turqi-Greqi

Disa ditë më parë mediat greke aluduan se kryeministri Edi Rama po bën rolin e ndërmjetësuesit për të shuar konfliktin mes Greqisë dhe Turqisë. Këto aludime...

Skandali te “Shefqet Ndroqi”/ Dasho flet “pa dorashka”, kush janë përfituesit e tjerë
Aktualitet 08:54 - 13 Janar, 2021

Skandali te “Shefqet Ndroqi”/ Dasho flet “pa dorashka”, kush janë përfituesit e tjerë

Mjeku Erion Dasho, ka reaguar lidhur me skandalin e publikuar mbrëmë nga emisioni investigativ “Stop” ku një sanitare e spitalit “Shefqet Ndroqi” i mori 8 milionë...

Negociatat me Turqinë në 25 janar/ Media greke zbulon pse nuk u pranua propozimi i Ramës
Bota 13:49 - 12 Janar, 2021

Negociatat me Turqinë në 25 janar/ Media greke zbulon pse nuk u pranua propozimi i Ramës

Greqia dhe Turqia do të takohen më datë 25 janar në Stamboll me qëllim zgjidhjen e problematikave mes tyre në lidhje me Zonën Ekskluzive Ekonomike të...

Bisedimet Turqi-Greqi në Tiranë?/ Bushati: Do na ndihmonin
Politikë 22:57 - 11 Janar, 2021

Bisedimet Turqi-Greqi në Tiranë?/ Bushati: Do na ndihmonin

Kryeministri Edi Rama zhvilloi dy vizita të njëpasnjëshme në Turqi dhe Greqi, duke ngritur aludimet se po bëhej ndërmjetës për bisedimet mes dy shteteve. Për këtë...

Roli i Ramës në tensionet Greqi-Turqi/ Haxhiu: Me kryeministrin duhet të mburret çdo shqiptar
Politikë 21:42 - 11 Janar, 2021

Roli i Ramës në tensionet Greqi-Turqi/ Haxhiu: Me kryeministrin duhet të mburret çdo shqiptar

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu njoftoi sot se kryeministri shqiptar, Edi Rama ka kërkuar të luajë rolin e ‘negociatorit” për të gjetur zgjidhje mbi...

Aktualitet 10:56 - 11 Janar, 2021

Rama zgjodhi tokën për ndërtimin e spitalit në Fier/ Qytetarët ngrihen në protestë

Paraditen e sotme, banorët e fshatit Daullas në Fier kanë dalë në protestë për të kundërshtuar ndërtimin e spitalit të ri në tokat e tyre. Mësohet...

Arian Çani zbardh takimin/ Çfarë ndodhi me Ramën në Athinë, premtimi i Mitsotakis
Politikë 22:53 - 8 Janar, 2021

Arian Çani zbardh takimin/ Çfarë ndodhi me Ramën në Athinë, premtimi i Mitsotakis

Gazetari Arian Çani ka bërë deklarata të forta mbrëmjen e sotme, teksa ka folur për vizitën e kryeministrit Edi Rama në Athinë. Ndonëse mediat greke aluduan...

Habit Kryemadhi/ Rama shkoi në Turqi për të përgatitur azilin e tij politik
Politikë 22:22 - 8 Janar, 2021

Habit Kryemadhi/ Rama shkoi në Turqi për të përgatitur azilin e tij politik

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka komentuar sërish vizitën e kryeministrit Edi Rama në Turqi. Ajo rishprehu dhe një herë mendimin si shkoi në takim me...

Gjekmarkaj tallet me axhendën e Ramës/ Do shkojë në Uashington të zgjidhë mosmarrëveshjet e Trump dhe Biden
Politikë 21:56 - 8 Janar, 2021

Gjekmarkaj tallet me axhendën e Ramës/ Do shkojë në Uashington të zgjidhë mosmarrëveshjet e Trump dhe Biden

Vizitat e kryeministrit Edi Rama në Turqi dhe Greqi kanë ngritur dyshime të forta. Mediat greke raportuan se Rama po luan rolin e ndërmjetësuesit për të...

U infektua me Covid dy herë brenda pak kohe/ Deputeti Andi Përmeti tregon çfarë i thanë mjekët në Amerikë
Aktualitet 17:34 - 8 Janar, 2021

U infektua me Covid dy herë brenda pak kohe/ Andi Përmeti tregon çfarë i thanë mjekët në Amerikë

Deputeti Andi Përmeti, i cili kaloi një periudhë të vështirë për shkak të koronavirusit pasi u infektua dy herë brenda një periudhe të shkurtër ka rrëfyer...

Eksperti i Marrëdhënieve Ndërkombëtare “zbërthen” kodet e vizitave të Ramës në Turqi-Greqi
Aktualitet 16:51 - 8 Janar, 2021

Eksperti i Marrëdhënieve Ndërkombëtare “zbërthen” kodet e vizitave të Ramës në Turqi-Greqi

Enri Hide, ekspert i Marrëdhënieve Ndërkombëtare i sheh si aspak realiste përfundimet e analistëve në Shqipëri që i japin kryeministrit Edi Rama lavde për “lëvizje të...

Suksesi i tij nuk njeh kufij/ Zbuloni kush është aktori më i mirë i vitit 2020 në Turqi
Showbizz 12:14 - 8 Janar, 2021

Suksesi i tij nuk njeh kufij/ Zbuloni kush është aktori më i mirë i vitit 2020 në Turqi

Aktori me origjinë shqiptare, Can Yaman është kthyer një nga aktorët më të preferuar si dhe meshkujt më të bukur në botë. Ai u bë i...

Rama pajton Turqinë me Greqinë?/ Gjekmarkaj: S’ka këllqe për të bërë negociatorin
Politikë 22:30 - 7 Janar, 2021

Rama pajton Turqinë me Greqinë?/ Gjekmarkaj: S’ka këllqe për të bërë negociatorin

Analisti Agron Gjekmarkaj është i ftuar mbrëmjen e sotme në ‘Open’ ku po diskutohet për vizitën e Ramës në Turqi dhe Greqi. Sipas disa mediave Rama...

Dashamir Shehi ‘degjeneron’ Ramën/ Je shumë i vogël për të bërë gjëra të mëdha!
Politikë 21:59 - 7 Janar, 2021

Dashamir Shehi ‘degjeneron’ Ramën/ Je shumë i vogël për të bërë gjëra të mëdha!

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi, është i ftuar mbrëmjen e sotme në ‘Open’ ku po diskutohet për takimet e  kryeministrit Rama në Turqi e nesër në...

Fatmir Mediu cakton “kushtin” për të hyrë në koalicion me PD
Politikë 18:37 - 7 Janar, 2021

“I dashuruar me Ramën deri në ekstrem”/ Mediu: Vizita në Turqi butafori elektorale

Kreu i Partisë Republikane Fatmir Mediu ka komentuar vizitën e kryeministrit Edi Rama në Turqi. I ftuar në ABC news, Mediu tha se qasja e kryeministrit...

‘Rama po luan me dy porta’/ Lubonja tregon çfarë fshihet pas pritjes madhështore në Turqi
Politikë 17:53 - 7 Janar, 2021

‘Rama po luan me dy porta’/ Lubonja tregon çfarë fshihet pas pritjes madhështore në Turqi

Analisti Fatos Lubonja, ishte i ftuar pasditen e sotme në rubrikën “Opinion”  ku ka komentuar vizitën dhe pritjen që ju bë Ramës në Turqi. Sipas Lubonjës,...

Pas Turqisë, Rama ikën në Greqi/ Nesër takime me Mitsotakis dhe Dendias
Aktualitet 16:47 - 7 Janar, 2021

Pas Turqisë, Rama ikën në Greqi/ Nesër takime me Mitsotakis dhe Dendias

Pas vizitës dy ditore në Turqi, kryeministir Edi Rama do të shkojë nesër në Greqi. Rama do të ketë nesër një vizitë zyrtare në Athinë ku...

Politikë 13:45 - 7 Janar, 2021

Marrëveshja për kurimin falas të 100 pacientëve në Turqi/ Spahia: Mashtrim i Ramës, ishte thjesht rinovim

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia e cilëson një mashtrim marrëveshjen e djeshme në Ankara mes kryeministrit Edi Rama dhe presidentit Recep Tahip Erdogan për kurim...

Dita e dytë e vizitës zyrtare në Turqi/ Rama pritet me ceremoni në muzeun Ataturk
Politikë 10:17 - 7 Janar, 2021

Dita e dytë e vizitës zyrtare në Turqi/ Rama pritet me ceremoni në muzeun Ataturk

Në ditën e dytë të vizitës zyrtare në Turqi, kryeministri Edi Rama dhe delegacioni shqiptar që e shoqëron atë janë pritur me një ceremoni zyrtare në...