Connect with Us

All posts tagged "turp"

“Proces farsë për zgjedhje problematike”/ Këllici tregon “kleçkën” që shqetëson PS
Politikë 20:33 - 26 Nentor, 2020

“Jemi turpëruar para vëllait të vogël”/ Këlliçi: 2-metroshi duhet t’i kërkojë falje Kosovës

Kryetari i FRPD-së Belind Këlliçi, ka sulmuar kryeministri Edi Rama dhe ka ngritur akuza ndaj tij për pagesën që i është premtuar personave që kanë humbur...

Gjermania dhuron 200 palë këpucë/ Kikia “bën për një lek” drejtuesit e policisë: Po një fije turpi nuk keni
Politikë 18:56 - 26 Nentor, 2020

Gjermania dhuron 200 palë këpucë/ Kikia “bën për një lek” drejtuesit e policisë: Po një fije turpi nuk keni

Gazetari Mentor Kikia ka reaguar ashpër për lajmin se Policia Federale gjermane i ka dhuruar forcave RENEA dhe grupit të gatshëm të policisë së Tiranës 200...

A ka profesionistë ky vend?/ Revoltohet Erion Dasho: Turp për ata që kanë marrë përsipër….
Shëndeti 16:35 - 24 Nentor, 2020

A ka profesionistë ky vend?/ Revoltohet Erion Dasho: Turp për ata që kanë marrë përsipër….

Eksperti i Shëndetit Publik, Erion Dasho, ka reaguar i revoltuar lidhur me menaxhimin e situatës së pandemisë në vend. Duke ju referuar udhëzimit të Fondit të...

Turp, turp!/ Ministri i jashtëm grek mbërrin në Tiranë, “ndeshet” me protestuesit e PDIU
Politikë 12:06 - 20 Tetor, 2020

“Turp, turp!”/ Ministri i jashtëm grek mbërrin në Tiranë, “ndeshet” me protestuesit e PDIU

Pak më parë ministri i jashtëm grek, Nikos Dendias ka mbërritur në Tiranë dhe ka filluar zyrtarisht vizitën e tij zyrtare 1-ditore. Fillimisht, ai ka shkuar...

E pyesin nëse do t’i dërgonte prindërit në azil/ Graciano Tagani: Turp i zotit, kur të vdisja unë…
Showbizz 17:50 - 18 Tetor, 2020

E pyesin nëse do t’i dërgonte prindërit në azil/ Graciano Tagani: Turp i zotit, kur të vdisja unë…

Balerini i njohur, Graciano Tagani, ka qenë i perë ndaj një pyetje që i është bërë për prindërit. Ai është pyetur në rubrikën “Trotuar” të së...

Politikë 19:16 - 16 Tetor, 2020

“Ta kesh mik të prish punë, ta kesh armik, të ha m***”/ Nora Malaj revoltohet me Ramën

Ish-deputetja e LSI-së, Nora Malaj, ka komentuar përballjen që pati kryeministri Edi Rama me gazetarët mbrëmë i ftuar në “Opinion”. Ajo shkruan se gjuha e trupit...

Mediu leksion Bashës/ Angazhohu në debat me qytetarët, duan siguri për ndryshim
Politikë 16:38 - 5 Tetor, 2020

Mediu i ashpër për Kodin e ri Zgjedhor/ Rama vulosi turpin e tij!

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, ka reaguar ashpër pasi Kuvendi miratoi sot ndryshimet në Kod Zgjedhor. Mediu shkruan se kryeministri Edi Rama ka vulosur turpin...

Politikë 18:52 - 25 Shtator, 2020

Përzgjedhja e kandidatëve për deputet/ “Shpërthen” Ibsen Elezi: Kjo është e turpshme, demokratët s’do ua falin

Ish-kreu i degës së Partisë Demokratike në Kukës, Ibsen Elezi ka reaguar lidhur me procesin e përzgjedhjes së kandidatëve për deputetë, nga Partia Demokratike. Elezi thotë...

Sot në mesditë është zhvilluar mbledhja e fundit e Komisionit të Vlerësimit të kandidatëve të PD-së, ku janë dorëzuar 316 emra. CNA.al ka mësuar se ka patur vendime të forta duke hequr nga lista rreth 80 emra. Më herët raportuam heqjen e emrit të ish deputetëve Ervin Salianji dhe Endri Hasa, dhe Gerti Bogdani. Ndërkohë që mësohet se nga Komisioni janë hequr dhe dy emra të tjerë, Aldo Bumçi e Flamur Noka. Emrat i ka hequr Basha, pork a kërkuar që të mbetet kofidente gjithçka. Kjo për shkak të ndërhyrjeve të forta që mund të vijnë, por dhe mundësisë që ti rikthejë kryesia e PD-së si kandidatë.
Politikë 19:59 - 24 Shtator, 2020

“Ju bëri zbor një plak 71-vjeçar”/ Ish-ministri i Brendshëm akuza policisë: E turpshme për shtetin!

Ish Ministri i Brendshëm Flamur Noka, ka reaguar pas ekzekutimit të 71-vjeçarit Lefter Zhidru nga forcat RENEA në Elbasan. Noka e quan vrasjen e të moshuarit...

Ejlyl vendos të shpëtojë Mesuden/ Zbuloni se çfarë do të ndodhë këtë javë në serialin “Lule të vetmuara”
Life Style 09:42 - 21 Gusht, 2020

Sot në serialin “Lule të vetmuara”/ Defne turpëron Songylin në ballon e shkollës

Vajzat përgatiten për ballon e shkollës dhe zbukurohen me fustanet që morën me qera. Xhenk surprizon Kaderen duke e marrë atë dhe shoqet e saj me...

Radhët në Kakavijë/ Agron Llakaj: Po e harruat këtë ditë, haram e paçi!
Aktualitet 15:09 - 14 Gusht, 2020

Radhët në Kakavijë/ Agron Llakaj: Po e harruat këtë ditë, haram e paçi!

Edhe aktori i humorit, Agron Llakaj ka reaguar për kaosin e krijuar në Kakavijë sot, me radhët kilometrike të qytetarëve shqiptarë. Në një postim në Instagram,...

“Do të jenë turp i madh”/ Trump bën thirrje për shtyrjen e zgjedhjeve të nëntorit
Bota 15:39 - 30 Korrik, 2020

“Do të jenë turp i madh”/ Trump thirrje për shtyrjen e zgjedhjeve të nëntorit

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka bërë thirrje për shtyrjen e zgjedhjeve presidenciale të nëntorit. Sipas tij, me votimin universal me postë, zgjedhjet 2020...

“Një lajm i mirë”/ Artan Fuga: Do dal vullnetar për të bërë analizën anti-Covid
Politikë 17:27 - 24 Qershor, 2020

“Turp dhe fyerje për shkencën shqiptare”/ Shpërthen Artan Fuga: Ky lajm është një fake news

Akademiku dhe profesori i njohur Artan Fuga ka reaguar ashpër në rrjetet sociale, ndërsa e quan një fake neës lajmin se projekt – vendimi i qeverisë...

Deputeti i shkruan Metës: Mos e mbaj me hatër Erion Veliajn
Politikë 20:03 - 6 Qershor, 2020

Marrëveshja Rama-Basha/ Deputeti Çaçani: Ndihemi të turpëruar, politika e kalbur i trembet votës

Deputeti i Kolonjës nga lista Basha, Arlind Çaçani, ka reaguar pas firmosjes së marrëveshjes mazhorancë-opozitë për Reformën Zgjedhore. Në një postim në rrjetet sociale, Çaçani deklaron...

Aktualitet 18:48 - 19 Maj, 2020

Shembja e Teatrit/ Analisti amerikan: Incidenti, një turp i madh. Qeveria s’respektoi shtetin ligjor

Një analist amerikan thotë se mënyra se si u shemb Teatri Kombëtar në Shqipëri, ishte e turpshme. Profesori David Phillips i Universitetit të Kolumbias tha për...

Politikë 20:11 - 19 Prill, 2020

Rama publikoi videomontazhin e Bashës/ I përgjigjet Bardhi: Çfarë turpi në këto ditë krize!

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi ka reaguar pas publikimit të videomontazhit nga kryeinistri Edi Rama, ku deformonte deklaratën e kreut të PD, Lulzim Basha....

Politikë 16:28 - 9 Prill, 2020

“S’ke ndërmend t’u dalesh për zot shqiptarëve”/ Paloka i përgjigjet ashpër Ramës

Nënkryetari i PD, Edi Paloka i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama i cili më herët tha se Partia Demokratike do të mbetet turpi dhe dështimi i...

Politikë 16:34 - 18 Dhjetor, 2019

“Vendimi i gjykatës turp juridik!”/ Manjani: Sinjal i qartë rreziku

Ish ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka reaguar pas vendimit të Gjykatës për dënimin me 1 vit burg të ish deputetit të PD, Ervin Salianji. Sipas...

Politikë 19:10 - 1 Dhjetor, 2019

Ndihmat për tërmetin/ Ish ambasadori i OSBE-së publikon listën: Çfarë turpi! Holanda e pasur nuk është aty!

Ish ambasadori i OSBE-së në Tiranë, Robert Bosch, teksa ka publikuar listën me shtetet që ndihmuan Shqipërinë pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit, ka kritikuar ashpër...

Politikë 19:46 - 17 Shtator, 2019

Hetimi i Presidentit/ “Luftë e pastër politike, turp për maxhorancën”

Nga studioja e emisionit “Opinion”, në TV “News 24”, analisti Agron Gjekmarkaj ka komentuar dhe shpalljen “non grata” të presidentit Ilir Meta nga mazhoranca qeverisëse dhe...

Aktualitet 14:25 - 1 Qershor, 2019

“Më vjen turp nga vendi im”/ Elton John bën deklaratën e papritur

Gjatë një koncerti në Verona, Itali, këngëtari i famshëm Elton John ka bërë një deklaratë të rëndë ku ka thënë se i vjen turp nga Britania e...

shkojne ne shtrat me ke t'i dale para
Kuriozitete 14:25 - 11 Maj, 2019

Keni turp? Njihuni me 5 gjërat që duhet t’i bëni pa frikë në shtrat

Gratë përballen me pasiguri të shumta, kur vjen fjala tek seksi dhe bën që ato të mos jenë të lirshme në shtrat. Lista e mëposhtme prej...

Kryesore Show Biz 14:40 - 9 Prill, 2019

“Më vjen turp”/Aktorja e famshme rrezikon 20 vite burg

Aktorja e njohur për rolin e saj në filmin “Shtëpiake të dëshpëruara”,Felicity Huffman, ka paguar një kontribut bamirësie prej 15.000 dollarë për të marrë pjesë në...