Connect with Us

All posts tagged "turmp"

Blog 09:11 - 18 Tetor, 2020

Rruga e qartë e Donald Trumpit drejt fitores më 3 nëntor

Nga Daniel Mccarthy “National Interest” Presidenti Donald Trump po kalon një javë shumë të mirë. Këtë nuk e tregojnë ende sondazhet, por tri gjëra janë kthyer...

Bota 21:42 - 2 Tetor, 2020

Trump dhe Melanie të infektuar me Covid/ Boris Johnson ka një mesazh për ta

Kryeministri i Britanisë së Madhe Boris Johnson thotë se është i sigurt se presidenti amerikan Donald Trump dhe bashkëshortja e tij Melanie do të shërohen nga...

Bota 11:18 - 22 Shtator, 2020

Rëndohet bilanci/ SHBA regjistron rreth 200,000 viktima me koronavirus

Vijon të rritet numri i viktimave nga Covid në Shtetet e Bashkuara. Numri i total i viktimave ka arritur rreth 200,000 persona, ndërkohë që presidenti amerikan,...

Bota 16:41 - 15 Shtator, 2020

Trump organizon ceremonitë e normalizimit të marrëdhënieve Izrael-Emirate-Bahrein

Presidenti Donald Trump pritet të udhëheqë ceremonitë e nënshkrimit të marrëveshjeve historike diplomatike mes Izraelit dhe dy vendeve arabe të Gjirit që mund të paralajmërojnë një...

Të shtëna me armë pranë Shtëpisë së Bardhë/ Trump nxirret nga salla e konferencës së shtypit
Bota 08:17 - 11 Gusht, 2020

Të shtëna me armë pranë Shtëpisë së Bardhë/ Trump nxirret nga salla e konferencës së shtypit

Presidenti amerikan, Donald Trump u nxorr befasisht nga salla e konferencës së shtypit së Shtëpisë së Bardhë, pak pasi pati të shtëna jashtë gardhit të ndërtesës....

Trump: Nuk dua shtyrjen e zgjedhjeve, nuk dua as zgjedhje të parregullta
Bota 09:43 - 31 Korrik, 2020

Trump: Nuk dua shtyrjen e zgjedhjeve, nuk dua as zgjedhje të parregullta

Pak orë pasi kishte sugjeruar shtyrjen e mundshme të zgjedjeve të 2020, Presidenti Donald Trump tha se nuk donte shtyrjen e votimeve, por kishte shqetësime se...

Shtyrje e zgjedhjeve?/ As Trump nuk qëndron mbi kushtetutën!
Bota 18:22 - 21 Korrik, 2020

Covid-19 në Shtëpinë e Bardhë/ Rikthehen konferencat në SHBA

Presidenti Donald Trump bëri të ditur se do t’i fillojë sërish konferencat për shtyp në Shtëpinë e Bardhë lidhur me situatën e krijuar nga koronavirusi, në...

Mbajtja e maskave/ Presidenti Trump ndryshon tonin
Bota 15:27 - 27 Maj, 2020

Trump: Mediat sociale po lënë në heshtje zërat konservatore

Presidenti Trump kërcënoi të mërkurën se do të marrë masa për rregullimin ose mbylljen e kompanive të caktuara të mediave sociale. Kërcënimi vjen një ditë pasi...

Bota 22:11 - 10 Dhjetor, 2019

Demokratët nisin procedurat për shkarkimin e Donald Trump/ Për çfarë akuzohet

Akuza formale janë hedhur tashmë kundër Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës nga ana e demokratëve. Këto akuza janë prezantuar sot nga Komiteti Gjyqësor i...