Connect with Us

All posts tagged "turisti"

Kronika 20:19 - 28 Shtator, 2019

Turisti amerikan rrëzohet në mal/ Niset me helikopter drejt Tiranës

Një turist amerikan është shpëtuar sot në Tropojë, pas një aksidenti të ndodhur në mal. Turisti i identifikuar si Meng Thou, 39-vjeç, u rrëzuar në Alpe,...

Kronika 19:02 - 10 Shtator, 2019

E rëndë/ Dhunohet turisti rus në Vlorë

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Vlorës ku dy persona kanë dhunuar një turist nga Rusia. Shkak për këtë ngjarje...

Kronika 22:34 - 29 Gusht, 2019

U rrëzua në malin e Harapit në Theth/ Gjendet pas tre orësh turisti polak

Turisti polak i cili kishte mbetur i bllokuar në malin e Harapit në Theth, pasi kishte pësuar dëmtime në njërën nga këmbët, është gjetur pas disa...

Kronika 19:36 - 29 Gusht, 2019

Plagoset rëndë në Theth turisti polak/ Kërkohet ndihma nga ajri

Një turist polak është rrëzuar nga maja e Harapit në Theth. Mësohet se turisti ka rënë nga një lartësi e konsiderueshme duke thyer këmbët. Për shkak të...

Kronika 21:00 - 24 Gusht, 2019

U aksidentua në Librazhd/ Turisti çek sillet me helikopter drejt Tiranës

Një turist çek është transportuar me helikopter drejt Spitalit Ushtarak në Tiranë, pasi u aksidentua me motoçikletë në zonën malore të Librazhdit. Sipas njoftimit nga Policia...

Kronika 22:04 - 21 Gusht, 2019

Plagoset rëndë një turiste në Durrës

Një ngjarje e rëndë është shënuar mbrëmjen e sotme në qytetin e Durrësit. Mësohet se një turiste polake ka mbetur e plagosur rëndë pas rrëzimit nga...

Denoncim 15:11 - 20 Gusht, 2019

Horror në Sarandë/ Turistit i presin veshin në prezencë të policisë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot denoncimin e një quyetari, sipas të cilit një turisti në Sarandë i kanë prerë veshin në prezencë të policië, por...

Kronika 19:42 - 4 Gusht, 2019

I rrezikohej jeta/ Policia Kufitare shpëton turistin italian në Vlorë

Një turist italian është shpëtuar gjatë ditës së siotme në Vlorë nga Policia Kufitare dhe forcat “Delta”. Turisti kishte nevojë për ndihmë mjekësore por falë transportimit...

Aktualitet 15:17 - 19 Korrik, 2019

E rëndë/ Ndërron jetë turisti në plazhin e Durrësit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në plazhin e Durrësit, rreth mesditës së sotme, ku një turist ka ndërruar jetë. Mësohet se ngjarja ka ndodhur rreth...

Aktualitet 12:41 - 8 Korrik, 2019

E rëndë/ Humb jetën turisti boshnjak në Durrës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në qytetin bregdetar të Durrësit, ku një turist boshnjak ka ndërruar jetë. 70-vjeçari boshnjak është futur për t’u larë...

Aktualitet 18:07 - 12 Qershor, 2019

Detaje nga Aksidenti/ Plagoset rëndë turisti

Pak çaste më parë u njoftua një aksident në aksin Elbasan Librazhd në afërsi të fshatit Mirakë, ku një automjet përplasi një motorçikletë. Nga aksidenti u...

Aktualitet 16:29 - 1 Korrik, 2018

Erdhi për pushime në Shqipëri/ Mbytet në Durrës turisti nga Zvicra

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur në Durrës, ku një turist nga Zvicra është mbytur në plazh gjatë ditës së sotme. Policia shprehet se...

Aktualitet 12:24 - 20 Gusht, 2017

Foto dite/ Turisti i fundit në plazhin e Durrësit

Gjatë ditës së sotme në plazhin e Durrësit, mes mijëra njerëzve që kanë shkuar për të shijuar detin, është parë një rom. I veshur keq dhe...

Aktualitet 19:34 - 8 Gusht, 2017

“Dy burra ishin shtrirë në tokë, ndërsa vajza i godiste me sëpatë”/ Palasa për pak “u mbyt” në gjak dy ditë më parë

Një turist, i cili kishte shkuar me pushime në Palasë të Vlorës, ka treguar në rrjetet sociale një ngjarje, ku rrëfehet se si për pak ky...

Aktualitet 23:13 - 2 Gusht, 2017

Video- Rrëzohet pema te “Syri i Kaltër”/Zë poshtë turistin italian

Ish-kryeministri i vendit, Sali Berisha, ka bërë një tjetër denoncim të fortë mbi situatën e krijuar në plazhet shqiptare. Berisha publikon një video dhe foto në...

Aktualitet 12:45 - 5 Gusht, 2016

Biznesmeni i Kuçi në polici: Si e gjeta të gjymtyruar turistin rus

Një ditë pas arrestimit Fatmir Kuçi biznesmeni që dyshohet se aksidentoi pushuesin rus në Himarë ka rrëfyer ngjarjne e tmerrshme para autoriteteve. Sipas policisë Kuçi ka...