Connect with Us

All posts tagged "turistet"

Aktualitet 10:20 - 30 Tetor, 2018

Video-Tetë orë të bllokuar në Theth/ Policia shpëton dy turistët e huaj

Policia shpëton dy turistë të huaj në Theth, të cilët kishin mbetur të bllokuar në Bjeshkët e Kaprres. Mësohet se pas 8 orë kërkimesh nga Policia...

Aktualitet 09:52 - 17 Tetor, 2018

Video-U bllokuan në humnerë/ Shpëtohen dy turistët në Theth  

Dy turistë të huaj të cilët kishin ngatërruar rrugën dhe ishin bllokuar në një humnerë në Theth, janë shpëtuar nga Policia e Shkodrës në bashkëpunim me...

Aktualitet 14:50 - 21 Gusht, 2018

Pamjet e rralla/ Misteret e Shqipërisë komuniste që tërhiqnin turistët  

Pavarësisht se në kohën e diktaturës, Turizmi nuk ishte ndër degët kryesorë të ekonomisë, në vitet ‘50 do të krijohej ndërmarrja shtetërore e turizmit e cila...

Aktualitet 22:14 - 1 Gusht, 2018

Turistët ‘pushtojnë’ Beratin

Numri i turistëve sa vjen e rritet në qytetin e Beratit. Gjashtë mujori i parë i vitit 2018 ka pasur një rritje të numrit të turistëve...

Aktualitet 08:48 - 27 Qershor, 2018

Zhgënjejnë turistët/ Numri i pushuesve bie me 13% në 5 mujor

Numri i shtetasve të huaj që vizituan Shqipërinë gjatë 5-mujorit 2018 pësoi një rritje vjetore me 7 për qind, por nga ana tjetër numri i të...

Aktualitet 23:35 - 26 Qershor, 2018

Zhgënjejnë turistët/ Numri i pushuesve bie me 13% në 5 mujor

Numri i shtetasve të huaj që vizituan Shqipërinë gjatë 5-mujorit 2018 pësoi një rritje vjetore me 7 për qind, por nga ana tjetër numri i të...

Aktualitet 08:24 - 12 Qershor, 2018

Turistët e huaj sollën 331 milionë euro, por as shqiptarët nuk kursehen jashtë

Rritja e fluksit të turistëve në muajt e parë të këtij viti ka sjellë dhe më shumë të ardhura prej tyre në ekonominë shqiptare. Sipas të...

Aktualitet 21:19 - 11 Qershor, 2018

Cilët janë turistët më të shumtë që vizitojnë Tiranën?

Kryetari i Bashkisë së Tiranë Erion Veliaj, është i ftuar në studion e emisionit “Tonight” të Ilva Tares, ku po bisedohet lidhur me Bashkinë e Tiranës...

Aktualitet 10:45 - 1 Qershor, 2018

Gener 2 shpëton turistët Polakë të bllokuar në Alpet Shqiptare 

Ka marrë fund ankthi për 7 turistët polakë në rrezik për jetën në Maskollatë të Tropojës, të cilët janë shpëtuar nga punonjësit e kantierit të kompanisë...

Aktualitet 19:05 - 17 Mars, 2018

Prishet teleferiku/ Shihni çfarë pësojnë turistët e gjendur në të (Video)

Një incident me një teleferik në vendin turistik në Gudauri të Gjeorgjisë ka lënë tetë persona të plagosur lehtë, njoftoi kompania për zhvillim të zonave malore...