Connect with Us

All posts tagged "turistet"

Aktualitet 15:59 - 19 Maj, 2019

Sulmohet autobusi me turistë/ 16 të lënduar

Një autobus me turistë është goditur nga një bombë në zonën e piramidës së Gizës, në Egjipt. Sipas agjencisë Reuters, deri tani mendohet se ka 16...

Aktualitet 14:46 - 19 Maj, 2019

Vithkuqi hap dyert për turistët/ Interes për gatimet tradicionale

Vithkuqi është një tjetër destinacion turistik në Korçë që nuk duhet humbur. Por ndryshe nga fshatra të tjerë si Voskopoja e Dardha që vitet e fundit...

Aktualitet 08:51 - 14 Maj, 2019

Situata dramatike në Shqipëri/ Turistët e huaj po anulojnë rezervimet

Teksa Shqipëria muajt e fundit ka qenë shpesh në mediat e huaja, këtë herë jo për bukuritë e saj, por për protestat, tymin dhe gazin lotsjellës,...

Aktualitet 21:37 - 9 Maj, 2019

Jahti me turistë austriakë jep alarmin: Po mbytemi

Kapiteneria e Durrësit ka dhënë alarmin se një jaht me turistë austriake po mbytet re milje larg nga bregdeti i Kallmit Mësohet se jahti që ka...

Aktualitet 10:52 - 19 Prill, 2019

Humbën në Vlorë/ Lokalizohet vendndodhja e dy turistëve

Është lokalizuar vendndodhja e dy turistëve belgë, të cilët prej mbrëmjes së djeshme kanë humbur gjurmët në Vlorë. Mësohet se dy turistët belgë janë lokalizuar me...

Aktualitet 08:39 - 19 Prill, 2019

Humbin dy turistët belgë në Vlorë/ Ende asnjë gjurmë

Që prej mbrëmjes së djeshme, dy turistë belgë kanë humbur në Vlorë dhe ende nuk ka asnjë gjurmë. Mësohet se dy turistët, të cilët prej disa...

Aktualitet 08:16 - 26 Mars, 2019

Shpenzime rekord/ “Fluturojnë” 1.4 miliardë euro nga Shqipëria

Ndërsa 2018-a mund të konsiderohet si viti më i mirë për turizmin në Shqipëri, ku të huajt “zbuluan” vendin e shqiponjave, vetë shqiptarët kanë preferuar që...

Aktualitet 10:20 - 30 Tetor, 2018

Video-Tetë orë të bllokuar në Theth/ Policia shpëton dy turistët e huaj

Policia shpëton dy turistë të huaj në Theth, të cilët kishin mbetur të bllokuar në Bjeshkët e Kaprres. Mësohet se pas 8 orë kërkimesh nga Policia...

Aktualitet 09:52 - 17 Tetor, 2018

Video-U bllokuan në humnerë/ Shpëtohen dy turistët në Theth  

Dy turistë të huaj të cilët kishin ngatërruar rrugën dhe ishin bllokuar në një humnerë në Theth, janë shpëtuar nga Policia e Shkodrës në bashkëpunim me...

Aktualitet 14:50 - 21 Gusht, 2018

Pamjet e rralla/ Misteret e Shqipërisë komuniste që tërhiqnin turistët  

Pavarësisht se në kohën e diktaturës, Turizmi nuk ishte ndër degët kryesorë të ekonomisë, në vitet ‘50 do të krijohej ndërmarrja shtetërore e turizmit e cila...