Connect with Us

All posts tagged "turistet"

Kronika 20:06 - 17 Gusht, 2019

Video e plotë/ Dhunoi turistët spanjollë, policia i bllokon restorantin

Pas ngjarjes se rëndë që ndodhi dy ditë më parë në Porto Palermo në jug të vendit, ku pronari i një lokali sulmoi një grup turistësh...

Politikë 22:00 - 16 Gusht, 2019

Sulmi ndaj turistëve spanjollë/ Reagon Rama: Barbari që na turpëroi

Kryeministri Rama ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale lidhur me ngjarjen e një dite më parë në Borsh ku një grup turistësh spanjollë u...

Kronika 21:24 - 14 Gusht, 2019

Durrës/ Jahti me turistë jep alarmin SOS, shpëtohet nga roja bregdetare

7 truristë italian janë shpëtuar mbrëmjen e sotem nga roja bregdetare e Durrësit. Turistët dhanë alarmin sos 5 milje larg portit të Durrësit, pasi jahti i...

Bota 19:11 - 11 Gusht, 2019

Video/ Përfshihet nga flakët ishulli turistik, nisin evakuimet

Një zjarr i madh ka përfshirë kodrat e ishullit turistik Gran Canaria në Spanjë. Për shkak të erës së fortë dhe motit të nxehtë flakët janë...

Kronika 17:14 - 11 Gusht, 2019

Agravon situata e zjarreve në Greqi/ Evakuohen turistët

Zjarri i rënë dje në ishullin grek, Elafonissos, i cili dukej se po shuhej, ka rifilluar përsëri për shkak të erës së fortë. Për të parandaluar...

Sociale 08:33 - 9 Gusht, 2019

Foto-Kanina gati për turistët/ Rama jep lajmin e mirë

Kanina është një nga zonat me potencial të pashfrytëzuar turistik dhe kulturor. Kjo për shkak të infrastrukturës. Por, sot kryeministri Edi Rama ka njoftuar se turistët...

Kronika 22:54 - 6 Gusht, 2019

Humbën mes pyjesh në Borsh/ Gjenden turistët gjerman

Një grup turistësh gjerman kanë humbën rrugën gjatë ditës së sotme në zonën pyjore Borsh-Kuç. Ata ishin nisur me një fuoristradë drejt zonës pyjore por më...

Kronika 22:17 - 5 Gusht, 2019

E rëndë/ Makina me 8 turistë të huaj bie në greminë, policia fsheh ngjarjen

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e djeshme në Fushë-Krujë, ku një makinë me 8 turistë është aksidentuar, por ngjarja është mbajtur e fshehur nga...

Aktualitet 12:05 - 17 Korrik, 2019

Humbën kontaktet mbrëmjen e djeshme/ Gjenden tre turistët gjermanë

Policia ka mundur të lokalizojë tre turistët gjermanë, të cilët kishin humbur në kanionet e Gjipes. Dy vajza dhe një burrë me origjinë gjermane, po eksploronin...

Aktualitet 18:42 - 14 Korrik, 2019

Bllokimi i turistëve/ Flet Haki Çako: Ja çfarë po ndodh në kanionin e Holtës

Një grup turistësh shqiptarë mbetën të bllokuar pasditen e sotme në kanionin e Holtës. Shkak për bllokimin e tyre u bë rritja e befasishme e nivelit të...