Connect with Us

All posts tagged "turistet"

Ekonomi 08:19 - 18 Shtator, 2020

Numri i ulët i turistëve çon në pikiatë konsumin e karburanteve, cigareve, birrës e kafesë

Mungesa e turistëve të huaj sidomos gjatë muajit gusht e ka çuar në pikiatë importet e mallrave të akcizës, të cilët e thelluan tendencën rënëse të...

Bota 08:40 - 5 Gusht, 2020

Koronavirusi/ Gjermania në prag të valës së dytë të pandemisë

Në Gjermani deri tani luftimi i Coronës kishte shkuar mirë. Por numri i turistëve të infektuar po rritet. Dhe këtë javë landet e para kanë filluar...

Video-skandali/ Ujërat e zeza mbulojnë plazhin e Golemit në kulmin e zezonit turistik
Sociale 19:15 - 1 Gusht, 2020

Video-skandali/ Ujërat e zeza mbulojnë plazhin e Golemit në kulmin e sezonit turistik

Edhe pse ndodhemi në kulmin e një sezoni të dështuar turistik, pallate, lokale, restorante dhe hotele pranë bregut vijojnë ti shkarkojnë ujërat e zeza në det....

Dilema e turistëve këtë verë/ Në shtëpi apo në plazhet e “vdekjes”?
Blog 08:25 - 11 Korrik, 2020

Dilema e turistëve këtë verë/ Në shtëpi apo në plazhet e “vdekjes”?

Nga Saim Saeed “Politico.eu” * Mirësevini në dilemën e Shrëdingerit, ku pushuesve u thuhet këtë vit edhe të udhëtojnë, edhe të dekurajohen të bëjnë këtë gjë...

Koronavirusi ndryshon panoramën e turizmit/ Hotelet shqiptare ulin çmimet deri në 40%
Politikë 12:50 - 29 Qershor, 2020

Operatorët turistikë: Jemi në pasiguri totale, nuk paguajmë dot pagat dhe detyrimet

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar sot një takim me operatorët turistikë në Shëngjin. Në një lidhje live në rrjetet sociale, operatorët turistikë shprehin...

Kishin mbetur të bllokuar në malin e Jezercës/ Shpëtohen pas disa orësh turistët kosovarë
Sociale 21:18 - 25 Qershor, 2020

Kishin mbetur të bllokuar në malin e Jezercës/ Shpëtohen pas disa orësh turistët kosovarë

Gjashtë turistë kosovarë, janë shpëtuar nga Forcat Ajrore të Ministrisë së Mbrojtjes, pasi kishin mbetur të bllokuar prej disa orësh në malin e Jezercës. Ata janë...

Politikë 21:28 - 4 Tetor, 2019

Bllokohen dy turiste izraelite në Theth

Dy turiste nga Izraeli që kishin ardhur për pushime në Shqipëri janë bllokuar në Theth. Shkak për bllokimin e tyre është bërë mjegulla e dendur e...

Kronika 09:16 - 4 Tetor, 2019

Plagosja e dy turistëve/ Mbyllet parku i Syrit të Kaltër

Pas plagosjes së dy turistëve, ditën e djeshme për shkak të rrëshqitjes së gurëve, është mbyllur përkohësisht parku i Syrit të Kaltër. Mësohet se ky vendim...

Kronika 12:14 - 13 Shtator, 2019

Po udhëtonin me motor/ Aksidentohet çifti i turistëve

Një aksident me pasojë plagosjen e një çifti turistësh zviceran ka ndodhur paraditen e sotme në Burrel. Mësohet se çifti po udhëtonin me një motor dhe...

Sociale 20:09 - 1 Shtator, 2019

Hotel Plaza, dyndet nga turistët dhe eventet/ Blendi Klosi, turizëm me një shishe konjak

Turizmi, konsiderohet si sektori që garanton zhvillim të qëndrueshëm ekonomik, duke siguruar punësim, nxitje të ndërmarrjeve të vogla e të mëdha, më shumë të ardhura dhe...

Kronika 08:54 - 26 Gusht, 2019

Humbën në Karaburun/ Gjenden pas 15 orësh turistët hungarezë

Pas më shumë se 15 orësh kërkimesh, policia ka bërë të mundur lokalizimin dhe gjetjen e çiftit të turistëve hungarezë, të cilët kishin humbur prej pasdites...

Sociale 08:19 - 21 Gusht, 2019

Skandali me turistët spanjollë/ Shembet restoranti “Panorma”

Disa ditë pas skandalit, ku një grup turistësh u dhunuan nga pronari i një restoranti në Himarë, IKMT ka nisur sot shembjen e tij. Mësohet se...

Kronika 21:21 - 19 Gusht, 2019

Të humbura prej 6 ditësh në Alpet shqiptare/ Gjenden turistet e huaja

Dy turiste të huaja që rezultonin të humbura që prej 13 gushtit në Alpet shqiptare, janë gjetur ditën e sotme pranë zonës së Vuthajt. Lajmin e...

Kronika 19:48 - 19 Gusht, 2019

Zbulohet kush është bosi spanjoll që u sulmua nga Mihal Kokëdhima

Pak ditë pas ngjarjes së rëndë në Porto Palermo, ku disa turistë spanjoll u sulmuan nga plonari i lokalit, Mihal Kokëdhima, pasi refuzuan të marrin porosinë...

Opinione 18:17 - 19 Gusht, 2019

Nga Bledi Mane/ Lironi Mihalin arrestoni Koço Kokëdhimën!

Është thjesht pasoja ose më mirë një nga mijëra pasojat që la pas Pashai i Jugut. Besoj e mbani mend kur Rilindja sapo kishte ardhur në...

Lajm i Rekomanduar 09:19 - 19 Gusht, 2019

“U ngopem, boll më që në mëngjes”/ Qytetarët “masakrojnë” Ramën

Qytetarët shqiptarë, tashmë duket se janë të ngopur nga premtimet boshe dhe propaganda e qeverisë. Mëngjesin e sotëm, kryeministri Edi Rama ka përshëndetur ndjekësit e tij...

Politikë 17:57 - 18 Gusht, 2019

“Dy fjalë për gangot”/ Ish kryebashkiaku i Vlorës i del krah pronarit që sulmoi turistët

Ish kryebashkiaku i Vlorës, Shpëtim Gjika ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale lidhur me ngjarjen e rëndë në Porto Palermo, ku pronari i lokalit,...

Nga Klodian Tomorri/ Biznesi pervers i testimeve me pagesë
Opinione 20:18 - 17 Gusht, 2019

Nga Klodian Tomorri/ Dy standardet e qeverisë, e fortë në Borsh, por memece në Tiranë

Qeveria shqiptare reagoi fuqishem ndaj ngjarjes se rende ne Porto Palermo, ku nje biznesmen i fandaksur lokal sulmoi nje grup turistesh spanjolle. Sapo mediat transmetuan pamjet...

Kronika 20:06 - 17 Gusht, 2019

Video e plotë/ Dhunoi turistët spanjollë, policia i bllokon restorantin

Pas ngjarjes se rëndë që ndodhi dy ditë më parë në Porto Palermo në jug të vendit, ku pronari i një lokali sulmoi një grup turistësh...

Politikë 22:00 - 16 Gusht, 2019

Sulmi ndaj turistëve spanjollë/ Reagon Rama: Barbari që na turpëroi

Kryeministri Rama ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale lidhur me ngjarjen e një dite më parë në Borsh ku një grup turistësh spanjollë u...

Kronika 21:24 - 14 Gusht, 2019

Durrës/ Jahti me turistë jep alarmin SOS, shpëtohet nga roja bregdetare

7 truristë italian janë shpëtuar mbrëmjen e sotem nga roja bregdetare e Durrësit. Turistët dhanë alarmin sos 5 milje larg portit të Durrësit, pasi jahti i...

Bota 19:11 - 11 Gusht, 2019

Video/ Përfshihet nga flakët ishulli turistik, nisin evakuimet

Një zjarr i madh ka përfshirë kodrat e ishullit turistik Gran Canaria në Spanjë. Për shkak të erës së fortë dhe motit të nxehtë flakët janë...

Kronika 17:14 - 11 Gusht, 2019

Agravon situata e zjarreve në Greqi/ Evakuohen turistët

Zjarri i rënë dje në ishullin grek, Elafonissos, i cili dukej se po shuhej, ka rifilluar përsëri për shkak të erës së fortë. Për të parandaluar...