Connect with Us

All posts tagged "turiste"

Bota 16:08 - 26 Maj, 2020

Uashingtoni mbushet me vizitorë pavarësisht rrezikut të pandemisë

Megjithë rreziqet që sjell pandemia e koronavirusit, shumë njerëz treguan respektin e tyre për ushtarët e rënë duke vizituar përmendoret e luftës në Uashington DC për...

Kuriozitete 12:41 - 24 Maj, 2020

FOTOT-Një vend i jashtëzakonshëm/ Ishulli i çuditshëm i parajsës tropikale në Tajlandë

“Ishulli i Pulës”, është një nga ishujt që ngjall më shumë interes tek pushuesit për shkak të formimit të tij spektakolar shkëmbor që ka formën e...

Sociale 21:13 - 6 Maj, 2020

“Do kemi turistë të huaj”/ Klosi flet për rregullat në plazh: Kemi kërkuar të hiqen shezlonget

Ministri i Turizmit, Blendi Klosi tha se këtë sezon në vendin tonë do të kemi turistë të huaj, ndonëse do të jenë më pak në krahasim...

Sociale 22:54 - 16 Prill, 2020

Rama: Kemi kërkesa nga agjensitë, turistët duan të vijnë për pushime në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama ka dhënë lajmin se agjensitë turistike dhe vetë turistët janë duke e parë vendin tonë si një destinacion për të kaluar pushimet gjatë...

Politikë 15:24 - 2 Mars, 2020

Klosi me studentët/ Ju do t’i përgatisni programet me aktivitete për turistët

Ministri i Turizmit dhe i Mjedisit, Blendi Klosi zhvilloi një takim me studentët e Masterit Profesional për Menaxhim të Sporteve në Turizëm, të Universitetit të Sporteve,...

Sociale 17:42 - 25 Dhjetor, 2019

Foto-Turistët “pushtojnë” Korçën për Krishtlindje/ Është shumë bukur, na pëlqen atmosfera

Korça është një nga qytetet më të preferuar dhe më të vizituara nga turistët gjatë festave të fundivitit. Edhe këtë vit Korçës nuk i ka munguar...

Kronika 21:19 - 29 Shtator, 2019

Tre ditë pa asnjë kontakt/ Humbin pa lënë gjurmë dy turistë të huaj në Theth

Dy turistë nga Belgjika, Elisabeth Bries dhe Gaspard Henry kanë humbur prej tre ditësh në Alpet Shqiptare. Mësohet se turistët e kanë kanë nisur udhëtimin më...

Politikë 17:31 - 17 Gusht, 2019

“Jo më punonjës si turistë politik”/ Rama tregon se kush do largohet nga puna nga ish-bashkitë e PD-së

Kryeministri Edi Rama ka folur sërish për kryebashkiakët e dalë nga zgjedhjet e 30 qershorit, ku disa prej tyre zunë vendin e ish kryebashkiakëve të djathtë....

Sociale 13:17 - 13 Gusht, 2019

Nesër “shpërthen” Festa e Birrës në Korçë/ Një arsye e fortë për të “braktisur” bregdetin

Festa e Birrës në Korçë është një nga “konkurrentet” më të forta të bregdeteve. Kjo është një nga festat që çdo vit e mbush Korçën me...

Kronika 16:00 - 28 Korrik, 2019

Rrezikuan të mbyten në grykëderdhjen e Vilunit/ Shpëtohen nga policia 14 pushues

Pesë shtetas nga Shkodra dhe Kosova kanë mbetur të bllokuar në grykëderdhjen e Vilunit në lagunën e Rrjollit, gjatë ditës së sotme duke rrezikuar mbytjen. Fatmirësisht,...

Kryesore Show Biz 10:25 - 10 Prill, 2019

Dënim me vdekje/Turistët në këtë vend do të dënohen nëse bëjnë selfie

“Nëse plazhi qëndron mbyllur do të kemi probleme serioze, sepse nuk do të vijnë turistë. Dua që aeroporti të mbështesë vendasit”, tha një sipërmarrës. Banorët e...

Kryesore Show Biz 14:25 - 27 Mars, 2019

+18/’Pa tabu’,fluks turistësh për të vizituar parkun më erotik në botë

Në ishullin Jeju që ndodhet pikërisht në Korenë e Jugut është ndërtuar një park i dedikuar i gjithi marrëdhënieve seksuale.Me mijëra turistë kanë shkuar në këtë...

Aktualitet 21:45 - 27 Janar, 2019

Filmi ‘Roma’, bum turistësh në Meksikë

Suksesi i filmit Roma të regjisorit meksikan Alfonso Cuaron, ka bërë që të ndizet një pelegrinazh i vërtetë i fansave drejt rrugëve të qytetit të Meksikos,...

Kuriozitete 10:53 - 18 Dhjetor, 2018

Turistët tashmë mund ta vizitojnë Titanikun për vetëm 105,129 dollarë

Mund të ju duket e çuditshme por ka një plan për t’i lejuar njerëzit që të udhëtojnë në fund të Atlantikut për të vizituar Titanikun. OceanGate...

Kuriozitete 13:25 - 8 Dhjetor, 2018

Plazhi surreal “çmend” turistët, rëra duket si kokoshka

Duket si çdo plazh tjetër më rërë të bardhë, por nëse e shikoni nga afër do ta kuptoni që gurët e tij janë të veçanta. Plazhi...

Aktualitet 21:53 - 31 Gusht, 2018

Rritja e numrit të turistëve/ Deputeti tregon prapaskenat

Deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu ka rikthyer sërish vëmendjen tek deklaratat e kryeministrit Rama, i cili ka bërë me dije se këtë vit numri i...

Aktualitet 23:29 - 12 Gusht, 2018

U kafshua nga hipototami/ Ndërron jetë turisti

Dy turistë kineze janë sulmuar nga një hipototam në tentativën për ta fotografuar. Ata u dërguan menjëherë në spital, ndërsa njëri prej tyre ndërroi jetë, për...

Aktualitet 12:01 - 12 Gusht, 2018

Video- Sherr masiv në portin e Durrësit/ Turistët i kap paniku

Një sherr masiv ka ndodhur në portin e Durrësit mëngjesin e sotëm. Disa të rinj janë përleshur me njëri tjetrin sapo kanë dalë nga trageti GNV...

Aktualitet 16:24 - 10 Gusht, 2018

Aksidentohet turistja polake në Theth/ Niset urgjent drejt Tiranës

Një turiste polake është aksidentuar në ujëvarën e Thethit. Informacioni ka ardhur nga Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu e cila ka njoftuar përmes rrjeteve sociale se...

Aktualitet 21:09 - 29 Korrik, 2018

Fotot/ Pazari i vjetër i Korçës, destinacioni turistik i fundjavës

Qyteti i Korçës është kthyer në destinacionin turistik për shumë turistë si vendas ashtu edhe të huaj. Një nga pikat më të frekuentuara të qytetit është...

Aktualitet 16:04 - 17 Korrik, 2018

Bllokohen në ishull/ 50 turistë dhe gazetarë në panik

Turistë të huaj dhe shqiptarë kanë mbetur të bllokuar në ishullin e Sazanit për shkak të motit të keq. Gjithsej 50 turistë, përfshirë dhe korrespondentë të...

Aktualitet 18:49 - 14 Qershor, 2018

Bllokohet në det të hapur anija me turistë

Një anije është bllokuar sot në afërsi të Lungomares në Vlorë. Bëhet fjalë për një Velierë, brenda të cilës udhëtojnë turistë të huaj. Gazetari Enrik Mehmeti...

Kuriozitete 22:40 - 4 Qershor, 2018

Kur fama të shkatërron/ Gjiri Maya mbyllet për shkak të fluksit

Gjiri Maya në ishullin Phi Phi Leh, Tajlandë, më parë ka qenë komplet i virgjër dhe i braktisur,  por me një bukuri përrallore, i cili u...