Connect with Us

All posts tagged "tunel"

Kronika 21:00 - 16 Janar, 2020

Shkrumbohet nga flakët makina në tunelin e Elbasanit/ Shpëton mrekullisht shoferi

Një makinë ka marrë flakë teksa ka qenë duke lëvizur në tunelin Elbasan-Tiranë. Fatmirësisht nuk ka persona të lënduar, por vetëm dëme materiale. Mësohet se drejtuesi...

Politikë 18:32 - 23 Dhjetor, 2019

Përfundon mbledhja qeveritare/ Rama rendit planet ambicioze për 2020

Kryeministri Edi Rama pas mbledhjes vjetore të Qeverisë, ka shpalosur për mediat masat dhe planet qeveritare që sipas tij, do të fillojnë gjatë vitit 2020. Rama...

Kuriozitete 15:52 - 29 Prill, 2019

I çmendur nga xhelozia, burrit i ndodh e papritura teksa përgjonte ish-gruan

Xhelozia është një nga faktorët që mund të çojë në ndarjen mes një çifti. Kjo ka ndodhur dhe me çiftin në fjalë, ku planet e bashkëshortit...

Aktualitet 17:52 - 30 Maj, 2018

Kosova dhe Mali i Zi do të lidhen me një tunel

Kosova së shpejti do ta ketë një tunel të ri e që do të lidhë atë me Malin e Zi nga Peja në Rozhajë. Kjo gjë...

Aktualitet 19:07 - 6 Janar, 2018

Një tunel do ti lidhë me policinë/ Ja ku do vendosen institucionet e reja të drejtësisë

Personat që do të hetojnë zyrtarët e lartë për korrupsion dhe krimin e organizuar do të qëndrojnë në një godine të re, vetëm pak metra larg...

Aktualitet 18:04 - 6 Korrik, 2017

Zbulohet tuneli me drogë në Tepelenë/Policia ngel “thatë”

Policia ka sekuestruar 23 kg kanabis në qytetin e Tepelenës. Mësohet se kanabisi është sekuestruar në një tunel në këtë qytet. Nga kontrolli i ushtruar në...

Aktualitet 09:30 - 27 Maj, 2017

Permeti “mbulohet” nga droga/Sekuestrohen 768 kilogram Cannabis Sativa

Policia e Permetit ka sekuestruar në orët e para të mëngjesit, 768 kilogram drogë. Droga ishte e ndarë në 102 thasë dhe ishte e fshehur në...

Aktualitet 12:54 - 2 Prill, 2017

Droga “pushton” vendin/ Sekuestrohen 200 kg kanabis në një tunel

Nga ana e policisë vijojnë pa ndërpreje kontrollet për kapjen e drogës. Në kuadër të këtyre kontrolleve, gjatë ditës së sotme, në njësinë Administrative Baz, në...

Aktualitet 09:53 - 22 Mars, 2017

Banka e Shqipërisë “fsheh” në tunelet e saj flori me vlerë 61 milionë dollarë

Floriri, që Banka e Shqipërisë ruan në tunelet e saj, kishte një vlerë prej rreth 61 milionë dollarësh në fund të janarit 2017, sipas statistikave të...

Histori 00:10 - 18 Qershor, 2016

Dueli i spiunëve në një tunel në Berlin

Si zbuluan Lindorët tunelin spiun nën sipërfaqen kufitare Në fillim të viteve ’50, ushtria e Kuqe kishte 30 divizione me bazë në Gjermani. Cfarë kërkonin sovjetikët?...

Bota 19:30 - 15 Korrik, 2015

Rrugëtimi i “El Chapo”-s drejt lirisë

Nga Meksika janë publikuar imazhet e para të tunelit të përdorur nga Joaquin Guzman, njohur ndryshe edhe si “El Chapo”, drejtues i kartelit më të fuqishëm...

Aktualitet 19:15 - 10 Prill, 2015

Kina mund të ndërtojë tunelin hekurudhor poshtë Malit Everest

Një hekurudhë midis Kinës dhe Nepalit mund të konsistojnë në një tunel nën Malin Everest. Sipas mediave kineze ndërtimi ka filluar. Hekurudha Qinghai-Tibet tashmë lidh pjesën...

Aktualitet 11:05 - 30 Mars, 2015

Përfshihet nga flakët një automjet në tunelin Tiranë-Elbasan

Një automjet tip Citroen me targa OH -221-NI, është përfshirë nga flakët mëngjesin e sotëm në hyrje të tunelit Tiranë-Elbasan. Nga hetimet paraprake dyshohet se zjarri...

Aktualitet 14:47 - 17 Janar, 2015

Britani/ Kamioni merr flakë në tunel

Në tunelin që lidh Francën me Britaninë ka mar flakë një kamion. Lajmi bëhet i ditur nga operatorët e shërbimit të tunelit. Drejt vendngjarjes kanë shkuar...