Connect with Us

All posts tagged "tubimi"

Politikë 23:20 - 3 Mars, 2020

Analisti kritika Bashës/ “Nuk duhet të dilte në tubim pa marrë këto përgjigje nga Meta”

Studiuesi dhe analisti Redi Shehu, është shprehur kritik ndaj liderit të opozitës, Lulzim Basha, i cili iu bashkua mbrëmë tubimit të thirrur nga presidenti Meta. I...

Politikë 21:38 - 3 Mars, 2020

Nxorri popullin në shesh/ Nishani zbulon se çfarë do të bënte në vend të Metës

Ish presidenti, Bujar Nishani, i ftuar në emisionin “Tempora”, ka komentuar  tubimin e djeshëm të presidentit Meta ku ka zbuluar dhe se çfarë do të bënte...

Politikë 19:58 - 3 Mars, 2020

Një ditë pas tubimit/ Meta thërret Bashën në Presidencë

Presidenti Ilir Meta, ka zhvilluar mbrëmjen e sotme një takim “kokë më kokë” me kryeopozitarin Lulzim Basha. Takimi, Që vjen vetëm 24 orë pas tubimit të...

Politikë 16:42 - 3 Mars, 2020

“Një popull që fle në demokraci, mund të zgjohet në diktaturë”/ Meta falenderon Ledi Biankun për dy marsin

Presidenti Meta ka falenderuar profesor Ledi Bianku, ish-Gjyqtar i Gjykatës së të Drejtave të Njeriut në Strasburg dhe ish-anëtar i Komisionit të Venecias, për pjesëmarrjen në...

Politikë 17:31 - 2 Mars, 2020

Artistët i bashkohen tubimit të Metës/ Me parrulla dhe flamuj në duar, nisen drejt Kryeministrisë

Tubimit të thirrur nga presidenti Ilir Meta i është bashkuar edhe Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit. Me parullën “Mbro Teatrin”, artistët dhe aktivistët janë nisur drejt...

Politikë 16:57 - 2 Mars, 2020

Nis grumbullimi në Bulevard/ Blindohet Kryeministria

Teksa na ndajnë vetëm pak minuta nga nisja e tubimit të thirrur nga presidenti Meta, në Bulevard ka nisur dhe grumbullimi i qytetarëve. Ndërkaq, Garda e...

Politikë 16:36 - 2 Mars, 2020

Tubimi/ Zbulohet se kush do i çelë manifestimet në Bulevard

Teksa na ndajnë vetëm pak minuta nga nisja e tubimit të thirrur nga presidenti Ilir Meta, mësohet se kush do të jetë i pari që do...

Lajme 09:33 - 2 Mars, 2020

Tubimi i Metës/ Policia plan masash të rrepta, postblloqe në akset kryesore

Policia ka ndërmarë plan masash të rrepta në lidhje me tubimin e paralajmëruar nga Meta, në orën 17:00. Mësohet se në të gjitha akset rrugore kryesore...

Politikë 08:48 - 1 Mars, 2020

Meta publikon videon e 30 viteve më parë/ Mesazhi i fortë për qytetarët

Presidenti Ilir Meta, i ka bërë sërish thirrje të gjithë qytetarëve që ti bashkohen tubimit të 2 marsit. Mëngjesin e sotëm, Meta e ka nisur ditën...

Lajme 15:46 - 28 Shkurt, 2020

Tubimi i 2 marsit/ Ambasada e SHBA bën njoftimin e rëndësishëm

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka bërë një njoftim të rëndësishëm lidhur me tubimin e 2 marsit që ka organizuar presidenti Ilir...

Politikë 12:07 - 28 Shkurt, 2020

Superdekreti që po paralajmëron Presidenti

E kush nuk ka parë reklamat që anunçojnë shfaqjet teatrale dhe trajlerat e filmave në pritje!? Të gjitha synojnë që të ngjallin kuriozitetin e turmës. Është...

Politikë 13:52 - 27 Shkurt, 2020

Nuk ndalet Meta/ Shqiponjat do kthehen në folenë e tyre

Presidenti Ilir Meta vijon të përcjellë mesazhe të forta në lidhje me tubimin e paralajmëruar, për datën 2 mars. Në një postim në rrjetet sociale, Meta...

Politikë 14:23 - 26 Shkurt, 2020

Tubimi i 2 marsit/ Mediu tregon nëse do jetë në krah të Metës

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, është shprehur se do të jetë në krah të presidentit, Ilir Meta, në tubimin e paralajmëruar në datën 2 mars....

Politikë 13:03 - 26 Shkurt, 2020

Meta “vërsul” Blushin/ Të gjithë për shtetin kundër puçit të pushtetit

Presidenti Ilir Meta duket se nuk ka ndërmend të tërhiqet nga tubimi i 2 marsit, por vijon t’iu drejtojë mesazhe të forta qytetarëve. Ndërkohë, sot mesazhin...

Politikë 08:51 - 26 Shkurt, 2020

Video-Gjashtë ditë nga “tubimi për besëlidhje”/ Meta risjell betimin mbi Kushtetutë

Presidenti Ilir Meta vijon t’iu bëjë thirrje qytetarëve t’i bashkohen “tubimit për besëlidhje”, siç e cilëson ai protestën e thirrur në 2 mars. Por, ndërkohë që...

Politikë 16:23 - 22 Shkurt, 2020

”Vdekje grushtit të shtetit”/ Zëdhënësi i Presidentit: Asnjë hap pas, liri Shqipërisë dhe shqiptarëve

Zëdhënësi i Presidentit, Tedi Blushi përmes një postimi në rrjete sociale ka falenderuar qytetarët shqiptarë të cilët i kanë shprehur mbështetje lidhur me tubimin e 2...

Politikë 12:35 - 21 Shkurt, 2020

“Data 2 mars është një mesazh”/ Luan Rama: Të bashkohemi kundër klanit mafioz

Nënkryetari i LSI-së, Luan Rama ka dalë sot në një konferencë për mediat, ku ndër të tjera akuzoi mazhorancën se po bën përpjekje kriminale për të...

Politikë 22:39 - 20 Shkurt, 2020

Deklarata e fortë e Ngjelës/ “Meta ka prona të pajusfikuara, po përpiqet të shpëtojë veten”

Avokati Spartak Ngjela ka hedhur akuza të forta ndaj presidentit Meta, teksa tha se ky i fundit po del me 2 mars vetëm për të shpëtuar...

Politikë 22:15 - 20 Shkurt, 2020

A do ta shpërndajë Presidenti Parlamentin?/ Dervishaj zbardh lëvizjet e Metës

Këshilltari ligjor i Presidentit Bledar Dervishaj, i ftuar në “Open” teksa është pyetur lidhur me paralajmërimin e Metës për tubim tha se me 2 mars Meta...

Politikë 13:40 - 25 Nentor, 2019

Meta nuk heq dorë nga Referendumi/ Në 8 dhjetor të gjithë në shesh

Presidenti Ilir Meta duket se nuk ka ndërmend të heqë dorë nga ideja e mbajtjes së një referendumi popullor. Në një postim në rrjetet sociale, Meta...