Connect with Us

All posts tagged "tryeza"

PS plotëson kërkesat e opozitës për Zgjedhoren/ Gjiknuri: Për dy-tre ditë teksti i dërgohet Kuvendit
Politikë 22:00 - 24 Qershor, 2020

PS plotëson kërkesat e opozitës për Zgjedhoren/ Gjiknuri: Për dy-tre ditë teksti i dërgohet Kuvendit

Bashkëkryetari i Komisionit të Reformës Zgjedhore, Damian Gjiknuri, ka dhënë një prononcim për mediat pas përfundimit të tryezës. Gjiknuri tha se palët sot arritën një dakordësi...

“Rama të mbajë tepsinë”/ Rudina Hajdari braktis mbledhjen e Këshillit Poltik
Politikë 08:57 - 16 Qershor, 2020

Rudina Hajdari flet pa “doreza”/ Tregon prapaskenat e takimeve të Këshillit Politik: U “surprizova” nga opozita

Deputetja demokrate Rudina Hajdari është shprehur e vendosur që nuk do të heqë dorë nga kërkesa për hapjen e listave. Në një intervistë në A2 CNN,...

Borchard
Politikë 20:26 - 11 Maj, 2020

Tryeza e Këshillit Politik/ OSBE: Një hap përpara për Reformën Zgjedhore

Prezenca e OSBE-së në Tiranë ka përshëndetur tryezën e Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore që u mbajt ditën e sotme. OSBE deklaron se tryeza e sotme...

Politikë 11:07 - 28 Shkurt, 2020

“Identifikim, votim dhe numërim elektronik”/ Zbardhen propozimet e opozitës për Reformën Zgjedhore

Zbardhet propozimi i opozitës për procedurën e identifikimit elektronik që do të paraqitet në tryezën e Reformës Zgjedhore. Me anë të këtyre elementëve të reformës synohet...

Zgjedhjet e 25 prillit/ Lubonja: Rezultati nuk kontrollohet nga KQZ
Politikë 18:04 - 13 Shkurt, 2020

“S’kam besim te tryeza e Zgjedhores”/ Lubonja ngre alarmin për OFL-në

Analisti Fatos Lubonja deklaron se Operacioni Forca e Ligjit dhe hapat e tjera të ndërmarra nga kryeministri Edi Rama, janë lajthitje të rrezikshme. Lubonja thotë se...

Tenderi për tunelin e Llogarasë/ Soko: Qeveria jep koncesione në kohë pandemia, i ka lënë shqiptarët pa bukë
Politikë 23:09 - 17 Janar, 2020

Reforma Zgjedhore/ Pano Soko: Kur dy palët e mëdha ulen bashkë, ka gjithmonë pazare

“Kur dy palët e mëdha ulen në tryezë ka gjithmonë pazare”. Kështu u shpreh përfaqësuesi i “Nismës Thurje”, Pano Soko i ftuar në emisionin “Kapital”, duke...

Politikë 21:48 - 16 Janar, 2020

Ulja në tryezë me mazhorancën/ Gazetari zbulon çfarë fshihet pas tradhëtisë së Bashës

Gazetari Bledian Koka, teksa ka shprehur qëndrimin e tij kundër marrëveshjes së re të partive poltike, u shpreh se aksioni i opozitës nuk ka qenë në...

Politikë 19:20 - 15 Janar, 2020

Tryeza për Reformën Zgjedhore/ Nesër mblidhet për herë të parë Këshilli Politik

Këshilli Politik, i krijuar dje në tryezën e PS-PD-LSI, do të mblidhet nesër për herë të parë. Mbledhja e Këshillit Politik, raporton Top Channel, do të...

Politikë 17:32 - 14 Janar, 2020

Tërheqja e Bashës/ Andi Përmeti: Kjo tryezë është shitur

Deputeti i Bindjes Demokratike Andi Përmeti ka komentuar rikthimin e opozitës në tryezën zgjedhore, ndonëse këta të fundit prej një viti deklaronin se nuk do të...

Politikë 19:59 - 21 Nentor, 2019

“Ia ka borxh popullit shqiptarë”/ Manjani këshillë Metës

Ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka komentuar tryezën e thirrur nga presidenti Meta me kryetarët e partive të Opozitës së Bashkuar, mbajtur dy ditë më...

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar “masakron” Ramën dhe Bashën/ Imponimi i “dy të këqijave” është vrasje
Politikë 15:03 - 26 Shtator, 2019

Basha tradhëtoi sërish/ Tani të presim detajet e marrëveshjes

Mjaftoi një vizitë e ambasadorit Borchardt në selinë e Partisë Demokratike, dy ditë më parë. Një takim formal me aleatët, për gjoja konsensualizim për një takim...

Politikë 16:24 - 24 Shtator, 2019

Tryeza e thirrur nga OSBE për reformën zgjedhore/ Kryemadhi flet mbi vendimin e opozitës

Partia Demokratike do të marrë pjesë nesër në tryezën e organizuar nga OSBE për reformën zgjedhore, duke thyer kështu bojkotin e e liderit demokrat Lulzim Basha i...

Aktualitet 11:27 - 29 Prill, 2019

Aleati e thotë copë/ Basha gati të ulet në tryezë me Ramën

Aleatët e Bashës kanë dalë sot në një deklaratë për mediat, ku kanë propozuar një marrëveshje për zgjidhjen e krizës politike. Pika e parë e marrëveshjes...

Aktualitet 20:32 - 29 Mars, 2019

Tryeza me mediat/ Endira Bushati “kryqëzon” Bashën

Ish-anëtarja e Kryesisë së PD-së, Endira Bushati në një postimm në rrjetet sociale ka reaguar në lidhje me takimin e zhvilluar ditën e sotme nga Lulzim...

Aktualitet 11:57 - 12 Janar, 2019

Tryeza për çështjet e medias/ Ish-zyrtarja e PD “demaskon” Bashën

Ish-anëtarja e kryesisë së PD, Endira Bushati ka reaguar në lidhje me tryezën që PD zhvilloi ditën e djeshme, ku u diskutua në lidhje me ligjin...

Aktualitet 14:50 - 15 Nentor, 2017

Buxheti dhe paketa fiskale/ Mazhoranca nuk ka plan ekonomik për të luftuar varfërinë

Lëvizja Socialiste për Integrim ka organizuar ditën e sotme një tryezë diskutimi në lidhje me buxhetin dhe paketën fiskale. Në këtë takim merrte pjesë kryetarja e...

Aktualitet 14:36 - 18 Tetor, 2017

Legalistet braktisen tryezen e opozitës/ PD nuk mund të mbrojë kauza që kalojnë interesin vetiak

Ish-aleati i Lulzim Bashës, kreu i Partisë Lëvizja e Legalitetit, Sulejman Gjana, në një postim në rrjetet sociale ka shpjeguar arsyet e mospjesëmarrjes së tij në tryezën...

Aktualitet 21:17 - 18 Maj, 2017

Aleati i Bashës tregon prapaskenat/Ndjeshmëria e Ramës pas debateve të forta

Kreu i PAA, Agron Duka, ka folur sërish për tryezën e natës së kaluar të thirrur prej tij dhe Fatmir Mediut të PR, e cila solli...

Aktualitet 17:48 - 3 Mars, 2017

Ekskluzive/ Konfirmohet tryeza mazhorancë – opozitë

CityNews ka mësuar se mazhoranca dhe opozita pritet të ulen në një tryezë të përbashkët. Burimet i thanë CityNews se palët kanë konfirmuar në parim pjesëmarrjen...

Aktualitet 14:07 - 18 Korrik, 2016

Basha nuk përmendi draftin hibrid/Lu dhe Vlahutin bojkotojnë takimin e propozuar nga Meta

Ambasadorët Romana Vlahutin dhe Donald Lu nuk do të jenë të pranishëm në takimin e pasdites me drejtuesit e 3 forcave kryesore politike në vend, Kryeministrin...

Ekonomi 16:00 - 20 Gusht, 2015

Informaliteti, ekspertët: Përgjegjësit kryesorë janë sipërmarrësit oligarkë

Ekspertët thonë se, reduktimi i informalitetit është jetik për ekonominë kombëtare, por parlajmërojnë qeverinë se ka zgjedhur rrugën e gabuar. “Nëse strategjia e Qeverisë për ta...