Connect with Us

All posts tagged "trup"

“Fitova prap peshë, sa acaruese”/ Bebe Rexha publikon videon ku tregon pa kompleske trupin
Showbizz 09:31 - 10 Prill, 2021

“Fitova prap peshë, sa acaruese”/ Bebe Rexha publikon videon ku tregon pa kompleske trupin

Këngëtarja me origjinë shqiptare Bebe Rexha ka qenë gjithnjë në qendër të vëmendjes dhe është komentuar shumë për peshën e saj trupore. Ajo është përballur në...

Showbizz 13:34 - 8 Prill, 2021

E akuzojnë për photoshop/ Khloe Kardashian “iu mbyll gojën” ndjekësve

Ylli i Instagramit, Khloe Kardashian, ka qenë shpesh në qendër të vëmendjes pasi është akuzuar nga ndjekësit për photoshop në fotot që publikon në rrjetet sociale....

Ka një trup për tu patur zili/ Fotot e modeles së fitnesit që do t’iu lënë pa mend
Showbizz 09:14 - 4 Prill, 2021

Ka një trup për tu patur zili/ Fotot e modeles së fitnesit që do t’iu lënë pa mend

Tayla Hicks është një modele fitnesi nga Australia. Për më tepër, ajo është gjithashtu një yll në Instagram. Sidoqoftë, ajo fitoi famë pasi u shfaq si...

Ndalimi i djersitjes/ Pasojat që do të vuante trupi juaj
Life Style 13:00 - 3 Prill, 2021

Ndalimi i djersitjes/ Pasojat që do të vuante trupi juaj

Djersitja mund të jetë shumë e bezdisshme, bakteret që përmban ju bëjnë të keni erë të keqe, dhe nëse nuk pastroni fytyrën pas djersitjes, mund të...

Aktualitet 11:27 - 26 Mars, 2021

Shefi i shërbimit të zjarrfikësve të Rinasit: Temperatura deri në 1000 gradë, i vështirë kërkimi për trupin

Detaje të reja kanë dalë nga zjarri i madh që përfshiu magazinën e një qendre tregtare. Shefi i Zjarrfikësve të Aeroportit të Rinasit ka bërë me...

Bjondina nxeh rrjetin me trupin “bombë”/ Njihuni me modelen më të bukur që keni parë ndonjëherë
Showbizz 13:24 - 24 Mars, 2021

Bjondina nxeh rrjetin me trupin “bombë”/ Njihuni me modelen më të bukur që keni parë ndonjëherë

Bjondina Carmen Ramona Bier është një nga modelet e fitnesit më të bukura. Ajo ka një trup që do ta ëndërronin të gjitha vajzat. Barku i...

Modelja e fitnesit ndez rrjetin me format perfekte/ Fotot më tërheqëse të Andressa Gil
Showbizz 09:49 - 23 Mars, 2021

Modelja e fitnesit ndez rrjetin me format perfekte/ Fotot më tërheqëse të Andressa Gil

Andressa Gil është një nga modelet më seksi të Instagramit. Andressa merret me fitness dhe ka një fizik shumë të palestruar. Gil pozon më së shumti...

E rëndë në Tiranë/ Gjendet i pajetë në parking, një 66-vjeçar
Kronika 11:17 - 18 Mars, 2021

E rëndë në Fier/ Gjendet mes mbeturinave trupi i pajetë i një të riu

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot ne Fier ku një person është gjetur i pajetë. Mësohet se trupi i një të riu është gjetur i...

Kujdes nga stresi i tepërt/ Këto janë pasojat që lë në tru
Life Style 15:45 - 13 Mars, 2021

Kujdes nga stresi i tepërt/ Këto janë pasojat që lë në tru

Stresi për fat të keq në këtë kohë është ndoshta në nivelin më të lartë ndonjëherë. Fakti që duhet të qëndrojmë brenda dhe nuk mund të...

Një akrobate seksi/ Njihuni me modelen australiane që do t’iu bëjë për vete me linjat perfekte
Showbizz 10:45 - 9 Mars, 2021

Një akrobate seksi/ Njihuni me modelen australiane që do t’iu bëjë për vete me linjat perfekte

Morgan Rose Moroney është një modele fitnesi dhe gjimnaste nga Australia. Ajo është bërë e famshme pasi ngarkoi video me aftësitë e saj në akrobaci dhe...

Zjarri në magazinë në një qendër tregtare/ Dalin detaje të reja
Kronika 14:09 - 8 Mars, 2021

Tragjedia në Berat/ Gjendet një tjetër trup i pajetë nga shtëpia e shkrumbuar

Zbardhen detaje të reja tragjike nga zjarri i një shtëpie natës së kaluar në lagjen “Muzakaj”, në Berat. Është bërë me dije se në vijim të...

Një nga modelet me trupin më bombastik/ Njihuni me bukuroshen që do t’iu motivojë për të qëndruar në formë
Showbizz 10:03 - 8 Mars, 2021

Një nga modelet me trupin më bombastik/ Njihuni me bukuroshen që do t’iu motivojë për të qëndruar në formë

Fabriny Storck është një modele brazilian, atlete e fitnesit dhe ambasadore e një marke . Ajo është një figurë e respektuar në komunitetin e fitnesit për...

I pëlqen rreziku/ Fotot e modeles që do t’iu lënë pa mend
Showbizz 10:30 - 6 Mars, 2021

I pëlqen rreziku/ Fotot e modeles që do t’iu lënë pa mend

Jordyn Johnson është një nga modelet që pëlqen të realizojë foto të rrezikshme. Gjatë një kërkimi në llogarinë e saj në Instagram pamë disa foto të...

Bjondina që josh meshkujt me pozat me bikini/ Fotot më të nxehta të Catalina Murrilo
Showbizz 10:32 - 5 Mars, 2021

Bjondina që josh meshkujt me pozat me bikini/ Fotot më të nxehta të Catalina Murrilo

Catalina Murrilo është një modele e cila ka nisur karrierën e saj të modelimit që në moshë shumë të re. Catalina ka qe në pjesë e...

FOTOT-Njihuni me modelen seksi që çmend meshkujt me fotot provokuese
Showbizz 10:00 - 5 Mars, 2021

FOTOT-Njihuni me modelen seksi që çmend meshkujt me fotot provokuese

Jenifer Perez është një nga modelet më seksi të Instagramit. Bukuroshja përveç modelingut ka një pasion të madh për dizajnin. Jenifer çmend ndjekësit me linjat e...

Trupin e saj e ëndërron çdo vajzë/ Kjo është modelja e fitnesit që do t’iu lërë pa mend
Showbizz 09:24 - 2 Mars, 2021

Trupin e saj e ëndërron çdo vajzë/ Kjo është modelja e fitnesit që do t’iu lërë pa mend

Breana Tiesi lindi dhe u rrit në Los Angeles, California . Ajo filloi të postonte foto në Instagram dhe shpejt fitoi shumë ndjekës. Ajo ka modeluar...

Si përgatitet trupi për të lëvizur?
Shëndeti 16:13 - 26 Shkurt, 2021

Si përgatitet trupi për të lëvizur?

Një numër i zonave të trurit ndryshojnë aktivitetin e tyre para se të ekzekutojmë një lëvizje të planifikuar vullnetare. Një studim i ri nga Universiteti Umeå...

Life Style 12:00 - 25 Shkurt, 2021

Çfarë i ndodh trupit tuaj kur dashuroheni?

Në përgjithësi, njerëzit përpiqen për shoqëri dhe dashuri në jetën e tyre. Për shembull, në vitin 2020, 64% e  grave në mbarë botën bashkëjetonin ose ishin...

Çfarë mund t'i ndodhë trupit tuaj nëse qëndroni gjatë me këmbë të kryqëzuara?
Life Style 15:49 - 20 Shkurt, 2021

Çfarë mund t’i ndodhë trupit tuaj nëse qëndroni gjatë me këmbë të kryqëzuara?

Të gjithë kemi mënyrën tonë të të ulurit dhe të qënit rehat, por vetëm sepse ndihemi rehat nuk do të thotë se në të vërtetë është...

Aktorja nuk po çlirohet dot nga Covid/ “Kam 6 muaj që vuaj pasojat e tij”
Showbizz 11:57 - 19 Shkurt, 2021

Aktorja nuk po çlirohet dot nga Covid/ “Kam 6 muaj që vuaj pasojat e tij”

Aktorja Gwyneth Patrow ka treguar se kanë kaluar 6 muajsh që është infektuar nga Covid dhe sërish ndjen pasojat që i ka lënë virusi. Aktorja ka...

Trupi plot tatuazhe dhe të pasme bombastike/ Kjo është Maria, modelja që ndez rrjetin
Showbizz 10:22 - 15 Shkurt, 2021

Trupi plot tatuazhe dhe të pasme bombastike/ Kjo është Maria, modelja që ndez rrjetin

Maria është padyshim bjondina më “hot” e rrjeteve sociale. Ajo ka një numër të madh ndjekësish në Instagram. Maria pozon më së shumti me bikini apo...

“Wow je shumë seksi”/ Rita Ora komplimeton trupin e këngëtares shqiptare
Showbizz 12:22 - 9 Shkurt, 2021

“Wow je shumë seksi”/ Rita Ora komplimeton trupin e këngëtares shqiptare

Këngëtarja Dafina Zeqiri është një nga personazhet më të komentuara dhe të preferuara për shqiptarët. Në rrjetet sociale Dafina shpesh ndan foto shumë seksi ku tregon...

Nuk e konsumoni kurrë mëngjesin/ Zbuloni çfarë ndodh me trupin tuaj nëse hiqni këtë vakt
Shëndeti 16:10 - 8 Shkurt, 2021

Nuk e konsumoni kurrë mëngjesin/ Zbuloni çfarë ndodh me trupin tuaj nëse hiqni këtë vakt

Mëngjesi zakonisht quhet si “vakti më i rëndësishëm i ditës”. Por kjo ngre pyetjen nëse kjo thënie është e vërtetë apo thjesht një mit. Përafërsisht  25%...