Connect with Us

All posts tagged "truke"

Kuriozitete 15:38 - 11 Korrik, 2019

Vuani nga pagjumësia?/ Mësoni 7 truket që iu ndihmojnë të flini të qetë

Të gjithëve na ndodh që të vuajmë nga pagjumësia. Shkaqet janë nga më të ndryshmet ku kryesori është stresi. Sipas “Bright Side” këto janë 7 truket...

Kuriozitete 10:10 - 21 Prill, 2019

4 truke si t’i zhdukim rrathët e zinj poshtë syve

Përdorni një lugë të ftohtë – Vendoseni lugën për 10-15 minuta në frigorifer dhe pastaj mbajeni në sy, derisa luga të marrë temperaturën e ambientit. Përdorni krem...

Aktualitet 21:30 - 15 Mars, 2019

8 “truke” që na bëjnë të dukemi më të pasura se ç’jemi!

Jeni gati t’i zbuloni? Janë shumë të thjeshta dhe lehtësisht të praktikueshme, mjafton që ju të përqendroni vëmendjen tuaj në ato çka kemi për t’ju thënë...

Life Style 16:40 - 29 Janar, 2019

6 truke makijazhi prej të cilave duhet të hiqni dorë dhe 4 të tjera që duhet të ndiqni

Çdo vit ka një numër trendesh makijazhi që i shohim kudo ose që nuk duhet t’i shohim më. Gjithsesi vetëm se një truk makijazhi është popullor,...

Life Style 15:10 - 5 Dhjetor, 2018

Të dobësohesh në fytyrë nuk është e pamundur dhe këtu keni truket një për një

Shumë prej nesh duan një fytyrë më pak të bëshme dhe mos mendoni se nuk është e pamundur. Mjafton të ndiqni disa truke të vogla, të...

Aktualitet 22:40 - 22 Dhjetor, 2017

5 gjërat që duhet të bëni për t’u zgjuar më herët në mëngjes

Ndodh që jeni gjumashë dhe të paaftë për t’u zgjuar herët. Në fakt nuk mund të themi që ka ndonjë problem me këtë, veç faktit që...

Aktualitet 16:13 - 9 Shtator, 2017

Video/ Gjërat që duhet t’i dijë çdo njeri që mban syze

Syzet janë një aksesor që përveç se të bëjnë të dukesh më në trend, shpesh herë përdoren edhe për t’iu ndihmuar për shikimin. Janë disa gjëra...

Aktualitet 16:00 - 29 Gusht, 2017

10 truke për Make Up-in e femrave që më mirë mos i provoni përsëri

Interneti ëshë i mbushur plot me trike të bukurisë që na tregojnë si të bëjmë një Make Up të lirë dhe sa më shpejt. Por, duhet...

Aktualitet 23:59 - 9 Korrik, 2017

3 truke makeup-i që çdo femër duhet të dijë

Të gjesh makeup-in që të përshtatet më së miri është diçka shumë e vështirë. Varësisht se ku ju keni ndërmend që të shkoni, ju duhet të...

Fashion 21:00 - 2 Korrik, 2017

3 truke të korrektorit që duhet t’i dijë çdo femër

Gjetja e tonit të duhur të korrektorit është pjesa  më e vështirë gjatë procesit të blerjes së këtij produkti ozmetik. Ndaj ju vijmë në ndihmë duke...