Connect with Us

All posts tagged "trualli"

Politikë 11:17 - 16 Maj, 2020

Dokumentet/ Ben Blushi shtoi pasurinë një miliard lekë, me Rilindjen

Një personazh i ardhur nga bota e medias, dhe përfunduar në politikë, që në një periudhë të shkurtër, gati një mandat i plotë i Rilindjes, mundi...

Denoncim 19:29 - 31 Janar, 2020

“Denoncohet vjedhja monstruoze/ Të prekurit nga tërmeti detyrohen të dorëhiqen nga trualli”

Ish kryeministri Sali Berisha ka denoncuar vjedhjen për banesat e dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit. Duke iu referuar mesazhit të një qytetari dixhital, Berisha thotë...

Ekonomi 08:17 - 16 Janar, 2020

Rindërtimi pas tërmetit krijon konfuzion për pronësinë e truallit në zonat e prekura/ Shteti mund t’i shpronësojë

Një vendim qeverie i ditëve të fundit që rregullon çështjet e pronësisë së trojeve për ndërtesat e reja ka krijuar konfuzion të banorët e zonave të...

pse hesht per skandalin
Aktualitet 12:08 - 14 Shkurt, 2019

Skandali me pronën shtetërore/ Pse hesht Prokuroria?

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj,  e ka shfrytëzuar postin e tij për të bërë pazare në lidhje me pronën publike. Akuza ka ardhur nga deputeti i...

Aktualitet 15:15 - 26 Shtator, 2016

Të shkarkohet gjyqtarja për pronën në Gjirin e Lalzit/ Shkeli ligjin

Disa ditë pasi bëri të ditur nisjen e hetimit administrativ mbi çështjen e pronësisë së truallit prej 45 ha në Gjirin e Lalzit, Ministri i Drejtësisë...