Connect with Us

All posts tagged "tru"

Life Style 13:10 - 13 Qershor, 2019

“Bakteret mund të përfundojnë në tru”/ Ja çfarë mund t’ju ndodhë nëse harroni të lani dhëmbët

Shumica e njerëzve e pranojnë se harrojnë të lajnë dhëmbët në mëngjes apo në darkë. Por sipas studimeve kjo jo vetëm dëmton dhëmbët por edhe trurin...

misteret e mendjes njerezore
Aktualitet 20:40 - 2 Prill, 2019

Truri i njeriut/ Misteri që nuk kemi për të njohur kurrë

A e keni menduar ndonjëherë se çfarë ndodh me trurin tuaj kur shihni një vepër arti, apo kur diskutoni mbi një çështje? A është e mundur...

shenjat e tumorit ne tru
Aktualitet 23:20 - 30 Mars, 2019

Tumori i trurit/ Tre shenjat që duhet të na alarmojnë

Të përziera Ndjesia e trazimit të stomakut, sidomos në rastet kur nuk mund ta shpjegoni nga se vjen mund të jetë një shenjë e tumorit të...

Kryesore Show Biz 10:11 - 23 Mars, 2019

Aktorja e njohur rrëfen si i mbijetoi problemeve në tru: “Mendoja se nuk ja vlente të jetoja më”

Kasti i aktorëve të “Game of Thrones” është më i zënë se kurrë këto kohë, duke promovuar shfaqjen televizive në intervista të ndryshme apo në ture...

Life Style 14:40 - 20 Mars, 2019

Pamjet virale/Mjeku operon trurin e pacientit 3 mijë km larg

Mjeku Dr. Ling në Kinë ka kryer nje operacion shumë të vështirë por duke e kryer 3 mijë kilometra larg pacientit të tij me anë të...

vitamine c
Aktualitet 20:30 - 10 Mars, 2019

Çfarë duhet të konsumoni qe truri të “jetojë” sa më gjatë ?

Dietat me pak proteina dhe me konsum më të lartë të karbohidratesh mund të jenë çelësi i jetëgjatësisë, sidomos asaj të trurit, duke inkurajuar plakjen e...

Kuriozitete 11:22 - 2 Mars, 2019

Pse ‘të rrish kot’ i bën mirë trurit?

Rreth 72% e njerëzve në botë janë të mendimit se idetë më brilante vijnë gjatë dushit. A mendoni se frymëzimi është më i madh në një...

Kuriozitete 10:15 - 26 Shkurt, 2019

Fëmija i lindur pa tru, tani shkon në shkollë. Mamaja: Më thanë ta abortoja

Kur ishte ende në barkun e nënës së tij, Noah u diagnostikua me një sërë çrregullimesh që mund të ishin fatale për të, duke përfshirë anomalitë...

Life Style 16:10 - 19 Shkurt, 2019

Studimi/Byreku “shkatërron” trurin

Psikologia turke, Nejla Avci ka bërë një deklaratë me të cilën i ka çuditur, por edhe frikësuar të gjithë. Ajo ka thënë se byreku ndikon negativisht...

telepatia
Aktualitet 23:00 - 31 Janar, 2019

Valët e veçanta të trurit që na lidhin me të tjerët/ Si funksionojn telepatia

Kur mendon për dikë, dërgon në univers valë me një frekuencë të veçantë. Këto valë mund të ndjehen në distanca të largëta dhe mund të prekin...