Connect with Us

All posts tagged "tropoje"

Hajdari kujton thirrjet e studentëve të dhjetorit/ Palët politike të punojnë për të arritur këtë objektiv
Sociale 17:40 - 28 Qershor, 2020

Video- Siç nuk e keni parë ndonjëherë/ Rudina Hajdari kërcen vallen e Tropojës në studio

Si rallë herë, deputetja e opozitës Rudina Hajdari është shfaqur duke kërcyer vallen e Tropojës. E ftuar në studion e “E diell”, Hajdari ka folur për...

Të shtëna me armë zjarri në Durrës
Kronika 11:29 - 27 Qershor, 2020

“Porosia fundos” katër tropojanët/ Çfarë po planifikonin të bënin

Policia e Tropojës ka vënë në pranga katër persona, ndërsa tre të tjerë, janë shpallur në kërkim, pasi akuzohen për tentativë të kultivimit të bimëve narkotike....

Kronika 23:56 - 25 Maj, 2020

Plagosi kushëririn me mjete të forta/ Arrestohet 25 vjeçari në Tropojë

Është arrestuar autori i ngjarjes së mbrëmjes së sotme në Tropojë ku një 29-vjeçar mbeti i plagosur me mjete të forta. Sipas policisë, ai është shtetasi...

Kronika 21:46 - 25 Maj, 2020

Plagoset me mjete të forta i riu në Tropojë/ Niset me urgjencë drejt Tiranës

Një 28-vjeçar është plagosur rëndë mbrëmjen e sotme në Lekbibaj të Tropojës. Mësohet se i riu është goditur me qytën e pistoletës dhe ka marrë dëmtime...

Kronika 22:44 - 23 Prill, 2020

Sherr në Tropojë/ Plagoset rëndë një person

Një person ka mbetur i plagosur rëndë mbrëmjen e sotme në Tropojë pas një sherri banal në ambientin e brendshëm të një kioske. Ngjarja ka ndodhur...

Lajme 12:30 - 26 Mars, 2020

Burrë e grua në Bajram Curri të infektuar/ 48-vjeçarja me profesion mësuese

Ditën e sotme Ministria e Shëndetësisë konfirmoi dy rastet e para në qytetin e Bajram-Currit që kanë rezultuar pozitiv me koronavirus. Mësohet së bëhet fjalë për...

Kronika 09:45 - 27 Shkurt, 2020

Flakët shkrumbojnë dy banesa/ Shpëtojnë mrekullisht familjarët

Dy apartamente të një pallati janë shkrumbuar nga flakët në orët e para të mëngjesit të sotëm në Tropojë. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në fshatin...

Lajme 12:40 - 5 Shkurt, 2020

Kush është personi që akuzohet për masakrën e Tropojës/ Zylfije Haklaj rrëfen si filloi konflikti

Zylfije Haklaj motra e Shkëlqim, Halil, Ylli dhe Fatmir Haklajt të vrarë në Tropojë ka treguar detaje lidhur me vrasjen e vëllezërve të saj ku akuzon...

Kronika 22:20 - 17 Janar, 2020

Seriali i vrasjeve në Tropojë/ Artan Hoxha zbulon lidhjet e politikës

Gazetari investigativ i kronikës së zezë,  Artan Hoxha, i ftuar në emisionin “Provokacia”, teksa ka folur për ekzekutimin e biznesmenit tropojan, Guxim Gjuriqi, ka bërë edhe...

arta
Kronika 17:40 - 16 Janar, 2020

Detaje nga vrasja në Tropojë/ Artan Hoxha: U zbraz i gjithë karikatori mbi viktimën

Gazetari Artan Hoxha ka zbuluar detaje nga vrasja e Guxim Gjurucit në Tropojë. Hoxha ka bërë me dije se Gjurici është qëlluar mbrapa shpine me një...

Kronika 17:33 - 16 Janar, 2020

Ekzekutimi i biznesmenit në Tropojë/ Artan Hoxha publikon videon

Gazetari investigativ, Artan Hoxha, ashtu siç paralajmëroi një ditë më parë, ka publikuar videon e vrasjes së biznesmenit në Tropojë, Guxim Gjyriqi ndërsa zbardh detaje të...

gazetari inevstigativ, artan hoxha
Kronika 17:01 - 6 Janar, 2020

“Më habit policia”/ Artan Hoxha paralajmëron “serial” vrasjesh

Gazetari investigativ, Artan Hoxha ka zbardhur detaje të reja nga vrasje e biznesmenit Guxim Gjyriqi në Tropojë. Duke e lidhur dhe me disa vrasje të vitit...

vrasje
Kronika 15:00 - 6 Janar, 2020

‘E thirrën në emër dhe e vranë’/ Gazetari zbulon detajet e ekzekutimit në Tropojë

Gazetari Elton Qyno ka zbardhur detaje të reja nga vrasja e biznesmenit 47-vjeçar, mbrëmjen e djeshme në Tropojë. I ftuar në studion e Report tv, Qyno...

Kronika 09:12 - 6 Janar, 2020

Vrasja e biznesmenit në Tropojë/ Reagon kryebashkiaku

Kryebashkiaku i Tropojës Rexhë Byberi ka reaguar pas vrasjes së biznesmenit, Guxim Gjuriqi 47 vjeç, pronar i një pike karburanti dhe restoranti. Byberi u shpreh se...

Kronika 09:02 - 6 Janar, 2020

Vrasja e biznesmenit/ Zbardhen të tjera detaje

Të tjera detaje kanë dalë në dritë në lidhje me vrasjen biznesmenit Guxim Gjuriqi në Tropojë. 47-vjeçari është vrarë mbrëmë me armë zjarri rreth orës 23:32....

Lajme 09:39 - 26 Dhjetor, 2019

Ndahet nga jeta Avdi Rexha/ Simbol i paqes njerëzore

Është ndarë nga jeta Avdi Rexha, misionari i pajtimit dhe veprimtari i çështjes kombëtare, i cili falë akteve të tij është bërë simbol i paqes dhe...

Kronika 09:27 - 13 Dhjetor, 2019

Kundërshtojnë me dhunë punonjësin e policisë/ E pësojnë keq dy të rinjtë

Dy të rinj kanë rënë në pranga në Tropojë, pasi akuzohen se kanë kundërshtuar me dhunë punonjësin e Policisë, arrestohen në flagrancë dy shtetas. Mësohet se...

Kronika 20:19 - 28 Shtator, 2019

Turisti amerikan rrëzohet në mal/ Niset me helikopter drejt Tiranës

Një turist amerikan është shpëtuar sot në Tropojë, pas një aksidenti të ndodhur në mal. Turisti i identifikuar si Meng Thou, 39-vjeç, u rrëzuar në Alpe,...

Sociale 19:55 - 5 Shtator, 2019

Skandali në Fiks Fare/ Të vdekur, të burgosur dhe emigrantë marrin ndihmë ekonomike në Tropojë

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së enjtes një skandal në dhënien e ndihmës ekonomike në Tropojë. Persona të vdekur, të burgosur dhe emigrantë figurojnë në listën...

Aktualitet 16:09 - 25 Korrik, 2019

Aksident në Tropojë/ Përplasen dy automjete

Një aksident i rëndë rrugor ka ndodhur para pak minutash në Tropojë. Mësohet se një automjete tip “Golf” është përplasur me një “Pasat”. Nga aksidenti ka...

Aktualitet 12:44 - 23 Korrik, 2019

Basha takime në Tropojë/ Politika grabitqare po shkatërron turizmin

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha, deklaroi nga Tropoja se qeveria ka diskriminuar bashkitë e veriut për të ndëshkuar politkisht qytetarët që nuk mbështesin qeverinë e Edi...

Aktualitet 17:35 - 25 Qershor, 2019

Rama në Tropojë/ Militantët e PD-së përplasen me Policinë

Kryeministri Edi Rama po zhvillon një takim elektoral në qytetin e Tropojës. Edhe në këtë qytet ashtu si në qytetet e tjera ku ka shkuar Rama...

i mbytur ne lume
Aktualitet 13:08 - 13 Maj, 2019

E rëndë/ 12-vjeçari mbytet në lumë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Tropojë, ku një 12-vjeçar ka humbur jetën, pasi është mbytur në lumen e Valbonës. Burimet bëjnë të ditur se...