Connect with Us

All posts tagged "tronditje"

Politikë 21:56 - 28 Shkurt, 2020

“Po me Henri Çilin ç’patën?”/ Arian Çani “i tronditur” nga arrestimi

“Po me Henri Çilin ç’patën?” Kjo është pyetja që ka shtruar në emisionin e  mbrëmjes së sotme moderatori Arian Çani. Moderatori i doli në mbrojtje Çilit,...

Aktualitet 12:10 - 19 Maj, 2019

“Nuk tronditi aq sa për ta votuar”/BBC “analizon” këngën e Jonida Maliqit

Mbrëmjen e djeshme në Tel Aviv, Izrael u mbajt nata finale e festivalit europian “Eurovision” ku mes 27 këngëve pjesmarrëse ishte edhe këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi....

Aktualitet 11:06 - 1 Mars, 2019

Binjakët gjysmëidentikë që tronditën themelet e shkencës

Mjekët kanë dokumentuar rastin e dytë të njohur në botë të binjakëve gjysmëidentikë. Djali dhe vajza, që tani janë 4 vjeç, nga Brisbane në Australi, janë...

Kryesore Show Biz 11:29 - 2 Shkurt, 2019

Pas aksidentit me makinë, flet Eni Çobani: “Jam ende e tronditur!”

Avokatja e njohur Eni Çobani është përfshirë në një aksident automobilistik mbrëmjen e 27 janarit. Çobani udhëtonte me një makinë “Audi Q5”, e cila ka dalë...

Aktualitet 18:35 - 14 Dhjetor, 2018

Tronditet Vlora/ Tentohet të hidhet në erë një banesë

Një shpërthim i fuqishëm është regjistruar gjatë mbrëmjes së sotme në qytetin e Vlorës. Mësohet se shpërthimi ka ndodhur në lagjen “Çole”, në katin e dytë...

Life Style 00:15 - 7 Mars, 2018

Nëna tronditet kur shikon se çfarë bën profesori djalit

Kishin vendosur të kontribuonin më shumë për arsimin e djalit të tyre, duke paguar mësuesit më të njohur në qytet që të bënin kurse me të...

Aktualitet 11:29 - 28 Mars, 2017

Sekretet që kanë tronditur botën, kur janë bërë publike

Publikimi i sekreteve të tilla, përveçse shkakton bujë të madhe në publikun e gjerë, na bën të mendojmë se sa shumë gjëra ndodhin, pa e kuptuar...

Showbizz 16:00 - 10 Janar, 2017

Tronditëse/ Aktori i famshëm puth kolegun në buzë

Ajo që shkaktoi një bujë të madhe mediatike dhe ngjalli mjaft debat nga mbrëmja e kaluar ishte puthja mes Ryan Reynolds dhe Andrew Garfield. Aktori i...

Showbizz 21:00 - 6 Janar, 2017

Tronditëse/ Kendall Jenner me një partner të ri

Kendall Jenner ju ka dhënë jetë thashethemeve se ka një mashkull të ri në jetën e saj. Modelja 21 vjecare kohët e fundit është parë shpesh...

Bota 11:25 - 25 Maj, 2015

Spanjë, lëvizja antikursim trondit në zgjedhjet lokale

Lëvizja kundër masave të kursimit në Spanjë ka përparuar në zgjedhjet lokale dhe rajonale në këtë vend, duke marrë terren nga partitë kryesore. Më votat e...

Aktualitet 11:53 - 18 Shkurt, 2015

Xhezair Zaganjori: Shpërthimet me eksploziv, tronditje për shoqërinë

Kreu i Gjykatës së Lartë, Xhezair Zaganjori,  është shprehur se ngjarjet e fundit krimale në kryeqytet kanë tronditur shoqërinë. Ai shtoi se detyra elementare e shtetit...