Connect with Us

All posts tagged "Tritan Shehu"

Vaksina anti Covid/ Shehu flet për fshehtësinë e donatorëve ndaj “lypsarëve”
Politikë 14:35 - 12 Janar, 2021

Vaksina anti Covid/ Shehu flet për “fshehtësinë” e donatorëve ndaj “lypsarëve”

Ish-ministri i Shëndetësisë,Tritan Shehu thotë se vaksina e mbërritur në Shqipëri kundër Covid është e rrethuar me hije dyshimi. Sipas tij, asnjë donator i botës demokratike,...

“Nuk ka strategji”/ Shehu leksion qeverisë: Duhet të stimulohen laboratorët
Politikë 20:21 - 10 Janar, 2021

Përmbytjet/ Shehu vë Ramën para përgjegjësisë: Mos u fshih pas së shkuarës

Vendi ynë prej disa ditësh është një situatë të rënduar nga përmbytjet në qytete të ndryshme të Shqipërisë. Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu, ka reaguar...

Politikë 18:17 - 9 Janar, 2021

“Në 8 vjet shkatërroi sistemin shëndetësor”/ Ish ministri i kujton Ramës si i ‘pushkatonte’

Ish deputeti i PD-së Tritan Shehu, ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale ku akuzon kryeministrin Rama se në 8 vjet shkatërroi sistemin shëndetësor në...

Çudia e testimeve nuk njeh kufi!/ Tritan Shehu i kërkon llogari Komitetit Teknik
Politikë 18:20 - 5 Janar, 2021

Çudia e testimeve nuk njeh kufi!/ Tritan Shehu i kërkon llogari Komitetit Teknik

Ish-ministri i Shëndetësisë, Tritan Shehu ka reaguar pas shifrave të fundit me koronavirus që u raportuan pasditen e sotme. Shehu shkruan se “çudia e testimeve shqiptare...

Politikë 09:37 - 2 Janar, 2021

“Perspektiva për vaksinim është e errët”/ Ish-ministri i Shëndetësisë thirrje Ramës: Mos u përpiq si lypsar

Ish-ministri i Shëndetësisë, Tritan Shehu, ka regaur sërish për vaksinën anti-Covid, duke i bërë thirrje kryeministrit Edi Rama të lërë teatralitetin. Sipas tij, perspektiva për vaksinimin...

Çudia e testimeve nuk njeh kufi!/ Tritan Shehu i kërkon llogari Komitetit Teknik
Politikë 21:20 - 27 Dhjetor, 2020

Shqipëria përsëri “jashtë radhe” për vaksinën/ Ish ministri i Shëndetësisë ‘degjeneron’ Ramën

Ish ministri i Shëndetësisë, Tritan Shehu ka reaguar sërish në lidhje me situatën e pandemisë në vendin tonë. Shehu shkruan se qeveria shqiptare nuk ka hyrë...

Politikë 15:25 - 26 Dhjetor, 2020

Tritan Shehu takim në Gjirokastrës/ Qytetarët të vendosur për “përmbysjen” e 25 prillit

Ish-deputeti i PD-së Tritan Shehu, ka publikuar foto nga takimi që ka pasur me anëtarë të Kryesisë së Partisë Demokratike të qarkut të Gjiirokastrës. Shehu thekson...

Çudia e testimeve nuk njeh kufi!/ Tritan Shehu i kërkon llogari Komitetit Teknik
Politikë 11:12 - 19 Dhjetor, 2020

Serbia pret të hënën vaksinën anti Covid/ “Shpërthen” Shehu: Rama gënjeu me një “torbë” bosh

Ish deputeti i PD, Tritan Shehu ka reaguar pas lajmit se në Serbi pritet që të hënën të mbërrijë vaksina anti Covid. Shehu thotë se Rama...

“O Silva, mos u nxeh aman”/ Bino debat të ashpër me Tritan Shehun: Mbylle! Mos më ofendo
Shëndeti 23:01 - 16 Dhjetor, 2020

“O Silva, mos u nxeh aman”/ Bino debat të ashpër me Tritan Shehun: Mbylle! Mos më ofendo

Shefja e Departamentit të Epidemiologjisë dhe Kontrollit të Sëmundjeve Infektive në Institutin e Shëndetit Publik (ISHP), Silva Bino, ka debatuar me ish-ministrin e Shëndetësisë, Tritan Shehu. Shehu...

Vaksina anti-Covid mollë sherri/ Gjergj Koja përplaset me Tritan Shehun: Mos më bëj përr përr përr
Shëndeti 22:01 - 16 Dhjetor, 2020

Vaksina anti-Covid mollë sherri/ Gjergj Koja përplaset me Tritan Shehun: Mos më bëj përr përr përr

Eksperti i Shëndetit Publik dhe ish-ministri Gjergj Koja është përplasur ashpër mbrëmjen e sotme me ish-ministrin Tritan Shehu. Ata kanë debatuar për sigurimin e vaksinës anti-Covid...

Ndarja nga jeta e Mihal Kercit/ Tritan Shehu: Sot dite zie për Anestezi-Reanimacionin e mjekësinë shqiptare
Politikë 09:10 - 13 Dhjetor, 2020

Ndarja nga jeta e Mihal Kercit/ Tritan Shehu: Sot dite zie për Anestezi-Reanimacionin e mjekësinë shqiptare

Ish deputeti i PD, Tritan Shehu shpreh dhimbjen e tij të madhe për ndarjen nga jeta të kolegut të tij, Kryetarin e Shoqatës së Anestezi-Terapi Intensive,...

Çudia e testimeve nuk njeh kufi!/ Tritan Shehu i kërkon llogari Komitetit Teknik
Politikë 16:37 - 9 Dhjetor, 2020

PD nxjerr shifrat/ Gjendja e posteve të reanimacionit Covid-shkak për shtimin e humbjeve njerëzore

Ish deputeti i PD-së, Tritan Shehu ka reaguar sërish në lidhje me situatën e Covid në vendin tonë. Sipas Shehut, gjendja e posteve të reanimacionit është...

“Situata nuk zgjidhet me foto në SHBA”/ Ish-ministri “bën për ujë të ftohtë” Ramën
Politikë 21:32 - 5 Dhjetor, 2020

“Situata nuk zgjidhet me foto në SHBA”/ Ish-ministri “bën për ujë të ftohtë” Ramën

Ish-ministri i Shëndetësisë Tritan Shehu ka reagur ashpër në rrjetet sociale, lidhur me situatën e krijuar nga Covid -19. Ai shkruan se zhurma e krijuar për...

Ish-ministri i Shëndetësisë “shuplakë” qeverisë/ Politikat spitalore centralizuese me pasoja të rënda
Politikë 21:08 - 29 Nentor, 2020

Ish-ministri i Shëndetësisë “shuplakë” qeverisë/ Politikat spitalore centralizuese me pasoja të rënda

Ish-ministri i Shëndetësisë Tritan Shehu, ka hedhur një sërë akuzash ndaj qeverisë, lidhur me menaxhimin e pandemisë në vendin tonë. Shehu deklaron se politikat spitaloze centralizuese...

Sociale 12:42 - 25 Nentor, 2020

Tritan Shehu në takim me Metën/ Ka kompani që duan të zëvendësojnë testin PCR për interesa financiare

Presidenti Ilir Meta ka zhvilluar sot një takim “online” me disa mjekë për situatën e pandemisë së koronavirusit në vend. Në këtë takim ka marrë pjesë...

“‘Bomba biologjike’ e Gjirokastrës”/ Paralajmëron Shehu: Virusi po merr dimensione të rrezikshme
Politikë 21:29 - 22 Nentor, 2020

“‘Bomba biologjike’ e Gjirokastrës”/ Paralajmëron Shehu: Virusi po merr dimensione të rrezikshme

Ish-ministri i Shëndetësisë Tritan Shehu, ka hedhur sërish akuza ndaj qeverisë për përhapjene  koronavirusit hnë Gjirokastër. Shehu thotë se Gjirokastra është qyteti i dytë që ryeson...

“Basha i vuri ‘gishtin plagës’”/ Shehu: Prokuroria të mos hezitojë nga intimidimet e Ramës
Politikë 19:45 - 22 Nentor, 2020

“Basha i vuri ‘gishtin plagës’”/ Shehu: Prokuroria të mos hezitojë nga intimidimet e Ramës

Ish-ministri i Shëndetësisë, Tritan Shehu, ka reaguar për situatën shëndetësore në vendin tonë dhe për menaxhimine oandemisë së koronavirusit. Shehu ngre akuzat se kryeministri Edi Rama...

“Zonë e rrezikut të veçantë”/ Ish-ministri i Shëndetësisë: Duhet shpëtuar Gjirokastra!
Shëndeti 18:43 - 16 Nentor, 2020

“Zonë e rrezikut të veçantë”/ Ish-ministri i Shëndetësisë: Duhet shpëtuar Gjirokastra!

Ish-ministri i Shëndetësisë Tritan Shehu, ka ngritur alarmin se Gjirokastra është vendi i dytë me numrin më të madh të personave të infektuar me koronavirus. Ai...

Vetëvrasjet e pacientëve me Covid-19/ Shehu: Pasojë e agresionit terrorizues
Aktualitet 10:39 - 11 Nentor, 2020

Vetëvrasjet e pacientëve me Covid-19/ Shehu: Pasojë e agresionit terrorizues

Ish ministri i Shëndetësisë Tritan Shehu foli për situatën që është krijuar në vendin tonë për shkak të koronavirusit. Duke iu referuar vetëvrasjeve të pacientëve më...

Vaksina anti Covid/ Shehu flet për fshehtësinë e donatorëve ndaj “lypsarëve”
Aktualitet 14:29 - 9 Nentor, 2020

“Laboratorët shtetërorë janë dhënë me PPP”/ Shehu-Ramës: Mos i gënje qytetarët me pamje 3D

Ish ministri i Shëndetësisë Tritan Shehu laboratorët privat për gjurmimin e rasteve të reja janë në kolaps, duke shtuar se laboratorët shtetërorë janë dhënë më PPP...

“Shërbimet e reanimacionit Covid në kolaps”/ Urgjencë ekstreme për teste PCR
Shëndeti 16:52 - 7 Nentor, 2020

“Shërbimet e reanimacionit Covid në kolaps”/ Urgjencë ekstreme për teste PCR

Ish-deputeti i PD-së, Tritan Shehu ka për gjendjen e krijuar në vend, teksa numri i të infektuarve me Covid-19 sa vjen dhe rritet. Sipas tij, qeveria...

Politikë 17:14 - 24 Tetor, 2020

Basha nuk e futi në listë/ Tritan Shehu: E kam takuar vazhdimisht, vendimi…

Ish-ministri dhe deputeti i PD, Tritan Shehu, ka reaguar pasi Partia Demokratike i shtyu aprovimin për tu bërë kandidat për deputet. Shehu nuk u ndaj të...

Përkufizimi i qartë i Lulzim Bashës/ Çfarë do të ndodhë me kandidatët që u “shtyhet aprovimi”
Politikë 11:52 - 24 Tetor, 2020

Imoraliteti i listës/ Disa pyetje që duan përgjigje nga Basha dhe komisioni “Ruli”

Dje Partia Demokratike ka publikuar lista me 27 emra, të cilët do të garojnë për deputetë në zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Por, një detaj që bie...