Connect with Us

All posts tagged "trishtim"

Blog 08:29 - 20 Nentor, 2019

Pse ndjehemi të trishtuar dhe të lodhur gjatë stinës së dimrit?

Ndiheni të lodhur, me humor të keq, të irrituar apo në depresion gjatë stinës së dimrit? Nuk jeni të vetëm. Sa më larg veriut të jetoni...

Kuriozitete 11:40 - 14 Maj, 2019

Pse trishtohemi në ditët me shi? Zbuloni çfarë ndodh me trurin tuaj

Feston 14 marsin, shikon lulet që kanë çelur, kurorët e dendura të pemëve të zënë diellin kur kalon në trotuar, poleni mund të të bëjë të...

Aktualitet 23:50 - 11 Shkurt, 2019

Trishtim dhe gëzim në një ditë! Afërdita Dreshaj ndan me ndjekësit mesazhin e dhimbshëm për vdekjen e të atit

Dita e sotme është një ditë e shënuar për këngëtaren Afërdita Dreshaj. Bashkëshorti i saj çek Jakub Kindl ka ditëlindjen e ndërkohë nuk kanë munguar urimet...

seks efekte anesore
Aktualitet 21:40 - 23 Janar, 2019

Efektet anësore të seksit/ Të dytën nuk do ta kishim marrë me mend kurrë

Ndjesia e trishtimit Kjo është diçka që jo të gjithë e mendojnë ose përjetojnë, por shumë gra pranojnë se pasi kanë kryer marrëdhënie seksuale, ndjejnë një...

Aktualitet 16:29 - 4 Janar, 2019

Ja si ti mbijetoni trishtimit të janarit

Rezervoni një takim me doktorin: Sipas terapistes, Katherine Schafler është e nevojshme të shkoni të takoni një specialist që do ju ndihmojë të kaloni gjendjen e krijuar....

keshilla marredhenie
Life Style 15:25 - 17 Dhjetor, 2018

Trishtim pas marrëdhënieve intime? Ja cila është arsyeja

E beson ose jo, është një ndjesi e përbashkët për meshkujt dhe femrat të kenë një lloj depresioni pas seksit, edhe në qoftë se marrëdhënia ka...

Aktualitet 18:04 - 30 Tetor, 2018

Me qirinj në duar dhe lutje për lotarinë Amerikane/ Tabloja e trishtë e qytetit të një mbi një dritareve

“Në Shqipëri kanë mbetur të droguarit, pleqtë dhe budallenjtë. Të rinjtë,  ikën. Ne rrëzuam Ramiz Alinë, këta të sotmit nuk po përballem me të gjatin po...

Aktualitet 22:20 - 21 Tetor, 2017

Foto/ Ushqimet që të ndihmojnë të kapërceni trishtimin

Vjeshta është stina kryesore e trishtimit dhe mërzisë. Meqë temperaturat po bien dhe koha po ftohet, ne jemi më shumë të aftë të prekemi nga çrregullimi...

Aktualitet 23:40 - 19 Shtator, 2017

Njihuni me Luhu/ Macen më të trishtuar në botë

Macet kanë një marrëdhënie shumë të mirë me jetën. Ata flenë gjatë gjithë ditës, pështyn sa herë që kërkojnë, hanë falas dhe nuk duhet të paguajnë...

Femra 09:30 - 2 Janar, 2017

Ja si ta largoni trishtimin

Shumica e njerëzve kudo në botë e përjetojnë jo mirë stinën e ftohtë të dimrit, pasi i mungon optimizmi që i karakterizon kur koha është me...

Kuriozitete 15:58 - 31 Janar, 2015

Përgjegjësi i trishtimit

Bëj sport ose ha çokollatë! Ja dy mundësi për të rritur nivelin e hormonit serotonin në trup. Krahas dopaminës, edhe serotonina konsiderohet hormon i lumturisë. Luan...