Connect with Us

All posts tagged "trende"

Aktualitet 09:53 - 29 Qershor, 2019

Trendet e verës 2019/ Ja çfarë duhet të vishni patjetër këtë sezon të nxehtë

Tendencat e veshjeve dhe ngjyrave kanë ndryshuar këtë verë dhe “Marie Claire” i ka zbuluar së fundmi ato që do i shihni kudo në rrugë. Më poshtë...

Fashion 14:53 - 29 Prill, 2019

Zbuloni cilat do të jenë 4 trendet e make up-eve që do “pushtojnë” këtë sezon veror

Ngjyrat e neonit Neoni përveçse është trend në veshje, duket se do të mbizotërojë edhe në ‘make up’. Artistët të ndryshëm kanë provuar se edhe roza...

Aktualitet 10:10 - 27 Prill, 2019

Zbuloni disa nga trendet e ‘mërzitshme’ që nuk do të heqim dorë as këtë vit

Viti i kaluar mund të ketë rezervuar shumë trende të rëndësishme, por edhe 2019-ta ka surpriza! Nga xhaketat “oversize” te këmishat mëndafshi këtu do të gjeni...

Fashion 22:30 - 26 Prill, 2019

Cilat të brendshme duhet të kemi këtë vit? Ja 5 trendet që janë më ‘in’ këtë sezon

Editorët e modës sugjerojnë që trendi i parë i ri që duhet të ndiqni është ai për të brendshmet. Tashmë janë përcaktuar pesë trendet te të...

gabimet qe bejme ne veshje
Aktualitet 15:10 - 4 Prill, 2019

9 trendet që duhet t’i shtojmë në gardërobën tonë këtë muaj

Nga aksesorët te veshjet, gjatë muajit prill duhet të shtojmë këto trende dhe mund ta bëni pa shpenzuar shumë para. 1.Bizhuteritë me perlë 2.Nuancat e bezhës...

trende 2019
Aktualitet 23:37 - 18 Mars, 2019

Trendet e 2019-ës që duhet t’i bëjmë pjesë të gardërobës

Është koha që të bëjmë disa ndryshime në gardërobë! Trendet e 2019-ës kanë filluar të trokasin fuqishëm dhe ne duhet t’i përshtatemi atyre në mënyrë që...

Aktualitet 20:00 - 15 Mars, 2019

12 trendet që do t’i veshim gjatë gjithës verës

Vera e 2019-s do të sjellë shumë trendë të reja, por edhe rikthimin e atyre prej të cilave duket se nuk na ndahet zemra. Nga puplat...

Fashion 13:10 - 15 Mars, 2019

13 trendet e rroba banjove të kësaj vere/Nuk do të donit t’i hiqnit nga trupi

Nëse mezi po e presim verën, kjo është sepse jemi të dashuruar me plazhin. Dhe kur flitet për plazh, mendja na shkon te rrobat e banjës....

Fashion 12:25 - 8 Mars, 2019

Njihuni me 9 trendet e makijazhit për këtë pranverë që s’janë fare të zakonshme

Është pikërisht koha për të eksperimentuar me makijazhin muajt e ardhshëm, por më parë iu japin disa ide brilante. Nga pluhurat e syve te rimeli apo...

Kuriozitete 12:53 - 27 Shkurt, 2019

Nga uljet te trendet: 4 rregullat e arta që duhet t’i dimë për produktet e makijazhit

Përdorin më pak se 10 produkte kozmetike, por në çantën e një femre mund të numërojmë mbi 50 të tilla. Gjithnjë përfundojmë duke bërë të njëjtin...

Aktualitet 00:05 - 26 Shkurt, 2019

5 trendet nga e kaluara që kthehen sërish e sërish, por nuk na mërziten

Nuk është sekret që të dashuruarit pas modës kthehen shpesh në të shkuarën për frymëzim. Gjithsesi, stili i mirë nuk ka nevojë të ketë datë. Disa...

make-up trende
Aktualitet 15:40 - 7 Shkurt, 2019

Truket e make-up nga të cilat duhet të hiqni dorë dhe ato që duhet të ndiqni

Makijazh i rëndë “smokey eyes” Një makijazh i tillë, jo vetëm që nuk do t’ju bëjë të dukeni seksi, por do t’i japë syrit një pamje...

Fashion 16:25 - 5 Shkurt, 2019

Trendet e dasmave për 2019-ën qenkan thjesht të adhurueshme

Praktikisht martesa është planifikimi i festës më të madhe në jetë, kështu që çdo këshillë mirëpritet kur bëhet fjalë për ditën e shënuar që çdokush e...

Fashion 16:40 - 30 Janar, 2019

Ju prezantojmë me 6 trendet e guximshme që duhet t’i provoni para të 30-tave

Në të 20-tat, bota e modës është në dorën tuaj. Është koha e të shprehurit të vetes dhe për të eksperimentuar, një periudhë që e bën...

Aktualitet 20:30 - 25 Janar, 2019

5 trendet e bizhuterive që janë në modë në 2019-n dhe 4 që nuk janë

Trendet e veshjeve zakonisht kanë jetëgjatësi të përcaktuar mirë ndërsa ato të bizhuterive, nga ana tjetër, mund të jenë paksa më të vështira për t’u vënë...

trende 2019
Fashion 15:25 - 15 Janar, 2019

Tetë trendet që duhet t’u themi lamtumirë në 2019-n, pa derdhur pikë loti

E pranojmë që 2018-ta solli disa trende të papritura! Por duhet të mësojmë se disa prej tyre janë të përkohshme dhe nuk do të na duhen...

Aktualitet 21:30 - 5 Janar, 2019

9 trendet e xhinsit që do t’i shikojmë kudo nëpër rrugë këtë vit

Ndërsa vazhdojmë të pëlqejmë pantallonat e ngushta dhe streçet klasike është gjithmonë argëtuese të guxosh kur flitet për xhinset. Stili i rrugës na ka mësuar se mund...

Fashion 12:10 - 30 Dhjetor, 2018

Nga flokët te thonjtë, ju rikujtojmë trendet më të çuditshme të 2018

2018 ishte një vit i çuditshëm dhe të gjithë biem dakord me këtë. Kjo u pa sidomos në trendet e modës, tek të cilat nuk na...

Aktualitet 22:53 - 14 Dhjetor, 2018

Në 2019, këto ngjyra flokësh do bëjnë namin

Nëse je duke pritur me anth trendet e reja mbi ngjyrat e flokëve të cilat pritet të mbushin pasarelat në vitin që vjen, të keshillojmë të...

Fashion 13:40 - 12 Dhjetor, 2018

Vëmendje!!! Këto janë trendet e papara të modës që rikthehen në 2019-ën

Viti 2019 pritet të jetë shumë interesant, pasi trendet më popullore të modës do të rikthehen sërish! Dhe e kemi fjalën për pantallonat e shkurtra, në...

Fashion 10:13 - 12 Dhjetor, 2018

Nga pellushët te teminat, trendet e dimrit të sjella aq bukur nga VIP-at shqiptarë

Trendet e vjeshtës dhe dimrit 2018-2019 u prezantuan kohë më parë nga pasarelat e modës në botë. Disa prej tyre u përqafuan menjëherë nga publiku dhe...

Aktualitet 00:05 - 11 Dhjetor, 2018

Nga fustani te aksesorët, 3 trendet që duhet të dinë nuset e 2019-s

“Pinterest” prezantoi një përmbledhje të fotografive të ruajtura më shumë nga njerëzit për tematikën e dasmave të ardhshme. Ndërsa imazhet më të pëlqyera përfshinin ato për...

Aktualitet 20:15 - 7 Dhjetor, 2018

Pesë trendet më të çuditshme që pamë gjatë 2018-s

Vit pas viti, trendet e bukurisë bëhen më të çmendura, më të çuditshme. 2015-a na dhuroi topuza për burra, 2016-a thonj si bimë, ndërsa 2017-a prezervativët...