Connect with Us

All posts tagged "trend"

Fashion 14:53 - 1 Gusht, 2019

Trendi i “rrezikshëm” i bikinive/ Njihuni me modelet më të veçanta për këtë sezon

Së fundmi  në rrjetet sociale kanë dalë disa modele tepër të veçanta rrobash banje, të cilat me të vërtetë që duhet të kesh guxim për t’i...

Aktualitet 13:40 - 21 Korrik, 2019

Ndryshimi drastik i fotove të dasmës/ Ja trendi më i ri që po i “çmend” çiftet

Duket se trendet e dasmave nuk do të qëndrojnë kurrë të njëjtat ku më i fundit është duke pozuar për kamerën dhe duke nxjerrë sa më...

Aktualitet 21:40 - 3 Korrik, 2019

Foto- Trendi më i ri i fotove/ Instagrami “mbushet” me pozicionet e reja

Në këto temperatura të nxehta të gjithë i drejtohen plazheve ose pishinave. Por shumica prej tyre duan të dalin sa më bukur në fotot e Instagramit...

Aktualitet 21:25 - 3 Korrik, 2019

Foto- Bikinit që po bëjnë “namin”/ Njihuni me trendin më të ri dhe çmimin marramendës

Moda e bikineve këtë vit ka një shumllojshmëri ngjyrash dhe formash. Por ky dizajn i ri i ka lënë pa fjalë të gjithë. Kostumi është i...

Aktualitet 14:10 - 1 Korrik, 2019

Foto- Bluza që po “pushton” Instagramin/ Njihuni me trendin më të ri të kësaj vere

Moda këtë verë i ka habitur të gjithë me risitë e saj dhe me ngjyrat e ndezura. Mes fustaneve dhe këpucëve të cilat janë më in...

Aktualitet 12:40 - 16 Qershor, 2019

Trendi që po bën namin/ Kjo është bluza që duhet të vishni patjetër këtë sezon vere

Edhe këtë verë veshja më e pëlqyer janë përsëri shpatullat jashtë. Më poshtë do të njiheni me modelet më trendi të momentit sipas fashionistave shqiptare, dhe...

Aktualitet 13:53 - 15 Qershor, 2019

Trendi i verës 2019/ Kjo ngjyrë po “çmend” fashionistat

Verën e kaluar trendi i veshjeve ishte ai me pika por duket se një veshje tjetër po del në pah. Printet me kuadratet jeshile mbi fushë...

Aktualitet 13:53 - 10 Qershor, 2019

Trendi më i ri/ Pantallonat e tejdukshme me dantellë “çmendin” meshkujt

Jo vetëm femrat por edhe meshkujt po hyjnë në industrinë e modës. Së fundmi një kostum i pazakontë për burra është sjellë nga Hologram City, një...

Kryesore Show Biz 11:10 - 6 Qershor, 2019

100% biond/ Këngëtari shqiptar sjell përsëri trendin e sezonit të verës që po i ‘çmend’ të gjithë

Duket se ndryshimi i flokëve këtë sezon vere do të jetë trendi më i ri për të rinjtë shqiptarë. Së fundmi këngëtari shqiptar Alban Ramosaj ka...

Fashion 12:25 - 21 Maj, 2019

Pa asnjë paragjykim/ Trendi më i ri kthehet tek gratë me strija

Disa vite më parë strijat ishin shumë të bezdisshme për trupin tonë dhe shumë vajza mundoheshin t’i mbulonin ose të bënin operacione plastike për t’i hequr ato....

Life Style 21:34 - 11 Maj, 2019

Gati për në dasmë/ Ja disa nga kombinimet më perfekte

Dasma është një nga eventet familjare më të rëndësishme. Të gjithë gjendemi në dilemë përsa i përket veshjes. Ajo çka tregojnë stilistët më të mëdhenj është...

Aktualitet 19:08 - 10 Maj, 2019

Duhet t’i vishni patjetër/ Trendi që po fikson vajzat më të famshme shqiptare

Ngjyrat neon janë një nga trendet që kanë paralajmëruar stilistët më të mëdhenj të modës. Gjatë prezantimit të koleksionit pranverë-verë 2019 është pranuar nga shtëpitë e...

Aktualitet 16:15 - 10 Maj, 2019

Kush janë kapelet më “IN” të vitit 2019?

Kapelet janë një nga aksesorët që gjithnjë e më shumë po përdoren veçanërisht nga vajzat. Të mbushura me lule, me ngjyra të ndezura dhe forma të...

Fashion 13:10 - 9 Maj, 2019

“Pantallona striptistesh”/Trendi i fundit nuk lë shumë vend për imagjinatën

Faqja online e njohur për veshjet e saj ekstravagante ,Fashion Nova, ka publikuar trendin më të ri të veshjeve të cilat quhen pantallonat e “tejdukshme” ku...

Kuriozitete 11:40 - 6 Maj, 2019

Trendi më i shpifur i internetit/Tashmë qimet në hundë janë të dëshirueshme

Deri tani shumë gra ose burra janë kujdesur për të shkurtuar sa më shumë qimet në hundë pasi duken jo shumë estetike. Por së fundmi ka...

Life Style 13:07 - 2 Maj, 2019

Modeli i flokëve që do të jetë “IN” këtë verë/ Stil dhe individualitet femëror

Tashmë flokët e gjatë kanë jashtë modës. Prerja e re e flokëve më In për këtë verë është prerja garcon. Tani rregullat e modës kanë ndryshuar,...

Fashion 14:53 - 28 Prill, 2019

Trendi i 2019/Prerja e flokëve kështu do t’ju bëjë të jeni “in” në këtë sezon

Pre e flokëve të shkurtra kanë rënë shumë personazhe të njohur publikë si edhe fashioniste të ndryshme të cilat do keni mundësinë që t’i shikoni në...

Kryesore Show Biz 14:25 - 28 Prill, 2019

“Black Tape”/Të veshura vetëm me ngjitëse, ky është trendi që po i çmend të gjithë

Një projekt i quajtur ” The Black Tape” i cili u themelua nga fotografi me nofkën “the king of tape”,filloi me përdorimin e ngjitësit të zi, duke...

Aktualitet 21:15 - 26 Prill, 2019

+18/”Nudo në natyrë”,trendi më i ri i këtij shteti promovon natyrën përmes nudizmit

Një trend i cili promovon natyrën, bukuritë e saj dhe peisazhet e mrekullueshme të Australisë po bën bujë në rrjetet sociale.Individë, çifte dhe grupe njerëzish i...

Kuriozitete 12:53 - 23 Prill, 2019

“Pse fustani ngjan si tampon?”/Trendi i ngjyrës së kuqe në çdo veshje nuk po pëlqehet nga njerëzit

Ngjyra e kuqe e ngjashme me gjakun e periodave me sa duket po kthehet si trend dhe këtë e vërtetoi një grua, e cila është habitur...

Fashion 13:53 - 22 Prill, 2019

Trendet e verës 2019/Si të vishemi për tu dukur sa më “cool”

Ka shumë gjëra që pritet të bëjnë namin këtë verë, mirëpo ne kemi përzgjedhur disa nga veshjet më “cool” që me patjetër duhet që t’i kemi...

Aktualitet 21:00 - 19 Prill, 2019

Foto/Rroba banjet më “in” të momentit, ja cili është trendi i 2019

Përveçse janë trendy i kësaj vere, ato arrijnë më së miri të mbulojnë disa nga defektet që kemi në trup. Në këtë artikull do iu njohim...

Kryesore Show Biz 12:53 - 17 Prill, 2019

Foto+16/Trendi që nuk lë vend për imagjinatë, vajzat po vishen vetëm me shiritë të ngjitur pas trupit

Ky trend i rrezikshëm që nuk lë shumë vend për imagjinatën u prezantua në pasarela vitin e shkuar nga Joel Alvarez me projektin Black Tape duke...