Connect with Us

All posts tagged "tregu"

Spartak Ngjela zbulon emrin e politikanit që do e rrëzonte sërish Lulzim Bashën
Ekonomi 21:34 - 2 Maj, 2020

“Këtu ka luks”/ Ngjela: Tregu do tronditet, Rama po mendon të vjelë “lopën e brendshme”

Avokati Spartak Ngjela, tha se qeveria po i sheh me përparësi investimet e turizmit për shkak se do të kemi impakt të keq ekonomik nga karantina...

Sociale 11:52 - 23 Mars, 2020

Tregu i Kombinatit më problematiku/ Ndërhyn Policia dhe Ushtria për respektimin e distancës

Pazari në Kombinat është ndër tregjet më problematike, pasi njerëzit që shkojnë për të blerë nuk respektojnë distancën nga njëri tjetri. Që prej orëve të para...

Ekonomi 09:22 - 29 Shkurt, 2020

A janë të pastra paratë e shqiptarëve?!

Nga Hekuran Vladi *1. Morrat e kohës së tallonit. Në fund të viteve ’90, kohë që përveç të tjerash, shpalosi krizën ekonomike të akumuluar në shumë...

Kronika 18:32 - 27 Janar, 2020

Shiteshin produkte bulmeti në kushte të papërshtatshme/ Gjobitet tregu në Tiranë

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka gjobitur gjatë ditës së sotme, tregun në Institut tek Fabrika e ish tullave në Tiranë, për lejim të tregtimit të produkteve...

Ekonomi 08:52 - 30 Dhjetor, 2019

Ishte 1 janari 2020/ Shtyhet sërish afati i daljes në tregun e lirë të energjisë për bizneset e lidhur në 35 kv

Të paktën 33 subjekte të lidhur në tension 35 kilovolt dhe që kanë detyrimin për të gjetur energjinë në tregun e lirë kishin arritur të lidhnin...

Politikë 20:58 - 31 Gusht, 2019

Mafia “pushton” Shkodrën/ Bajrat dhe deputeti i Ramës terrorizojnë tregtarët

Ish kryeministri Sali Berisha, ka publikuar denoncimin e një biznesmeni, sips të cilit, tregun e shumicës në Shkodër e kontrollojnë eksponentë të krimit. Në denoncim thuhet...

gjykata e krimeve te renda ne tirane
Aktualitet 16:17 - 14 Shkurt, 2019

Sulmi ndaj policisë në Elbasan/ Krimet e Rënda kërkojnë ndihmë nga Interpoli

Gjykata e Krimeve të Rënda e ka të pamundur që të fillojë seancën gjyqësore ndaj Suel Çelës dhe dy personave të tjerë që akuzohen për sulmin...

Tregu Agro-ushqimor i Tiranës
Aktualitet 16:39 - 11 Shkurt, 2019

Skandal/ Zbulohen abuzimet në tregun Agro-Ushqimor të Tiranës

Autoriteti i Konkurrencës ka zbuluar se kompania EKMA Albania SHPK, firma e cila prej pesë vitesh drejton të vetmin treg Agro-Ushqimor të Tiranës, ka abuzuar me...

peleshi duhet te shkruajme historine tone
Aktualitet 18:27 - 22 Gusht, 2018

Dështon propaganda e Niko Peleshit/ Fermerët hedhin në kanal prodhimet

Fermerët  e fshatit Strumë të Fierit janë detyruar që perimet  e prodhuara prej tyre ti hedhin në kanal. Jo vetëm fermerët e fshatit Strumë por edhe...

Aktualitet 17:54 - 26 Mars, 2018

Rikuperon euro në tregun vendas/ E nis javën pranë 131 lekë

Monedha e përbashkët europiane është forcuar ndjeshëm në këtë fillim jave, duke u këmbyer me 130.95 lekë sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë. Krahasuar me...

Aktualitet 12:01 - 28 Dhjetor, 2017

Tregu i sigurimeve në 11 muaj/ Dëmet e paguara 40 milionë USD

Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare raportoi se të ardhurat nga  primet e shkruara bruto të sigurimit për periudhën janar – nëntor 2017 kapën vlerën mbi 14,290 milionë...

Aktualitet 11:57 - 28 Tetor, 2017

Të ardhurat nga kultivimi i narkotikëve në Shqipëri arrijnë në 1.2-1.3 miliardë euro

Kapja e tonelatave me hashash në Shqipëri, ose në brigjet e fqinjëve, sidomos në Itali është bërë një lajm i përditshëm tashmë, që nuk po habit...

Aktualitet 14:19 - 19 Korrik, 2017

Samsung Galaxy S8 së shpejti në treg/ Zbulohet data dhe vendi ku do të prezantohet për herë të parë

Kompania e celularëve Samsung synon të mbledhë 157 ton metale të çmuara si, ar, argjend, bakër, dhe kobalt nga riciklimi i aparateve Galaxy Note 7, të...

Aktualitet 11:41 - 15 Mars, 2017

Tregu “mbytet” me naftë vendi/Importet e karburanteve bien me 38% në janar

Importet e karburanteve shënuan rënie pikiatë në muajin janar të vitit 2017. Sipas të dhënave nga Ministria e Financave gjatë janarit u importuan vetëm 21,899 tonë...

Aktualitet 10:01 - 1 Mars, 2017

Policia “sherr” me romët/ Prishet tregu te Spitali nr.5, një grua përfundon në spital

Ka nisur prej mëngjesit të sotëm shembja e tregut të rrobave të përdorura në afërsi të Spitalit nr. 5, në Tiranë. Kjo ka sjellë përplasje fizike...

Aktualitet 13:16 - 27 Shtator, 2016

Do të zmadhojmë tregun shqiptar në nivel rajonal/ Vëmendje shkollimit dhe “brain gain”

Në kuadër të entuziazmimit të investitorëve të huaj ish-kancelari gjerman Gerhard Schroeder tha se do të zmadhohet tregu shqiptar nëse do të ketë një punë të...

Aktualitet 09:31 - 26 Shtator, 2015

Tregu i drogës/700 milionë euro vlera e hashashit në sezon

Shprehja e famshme “të korra të mbara” asnjëherë më parë nuk ka pasur një kuptim kaq të plotë. Teksa treguesit e zymtë ekonomikë, gropa që sa...

Aktualitet 19:43 - 11 Gusht, 2015

Skandal në qendër të Tiranës, mishi i hedhur në kazane rifutet sërish për konsum (FOTO)

Fotot që shihni janë pak metra larg Bashkisë së Tiranës. Saktësisht në Sheshin “Avni Rustemi”. Në vend që ky mish të groposoej nga Inspektoriati Sanitar apo...

Ekonomi 17:15 - 26 Prill, 2015

Tregu valutor, forcohet euro, bie dollari

Monedha europiane, këtë fundjavë,  ka fituar pikë në këmbim me lekun në tregun e këmbimit valutor.  Ajo është ngjitur në kuotën e mbi 140 lekëve, pas...

Aktualitet 11:18 - 8 Prill, 2015

Absurdi i AKEP, nuk zbaton vendimin e vet, shtyn sërish rregullimin e tregut

Rreth 2 vite e gjysmë nga ankesat e operatorëve të vegjël për mbylljen e tregut celular dhe rekomandimeve të Autoritetit të Konkurrencës, AKEP kthehet në pikën...

Aktualitet 13:13 - 26 Mars, 2015

INSTAT: Shqiptarët rrisin blerjet në tregjet e pakicës

Shqiptarët në 3-mujorin e fundit 2014 rritën blerjet me pakicë për një sërë produktesh, ku në krye të listës qëndruan produktet ushqimore, ato farmaceutike-higjenike, elektro-shtëpijaket dhe...

Aktualitet 18:04 - 21 Janar, 2015

Occupy Oil Street

(Tundimi për më shumë ndërhyrje dhe kontroll shtetëror në tregun e karburanteve mund të jetë i parezistueshëm tani. Propozimet po vijnë nga të gjitha anët. Nga...