Connect with Us

All posts tagged "tregon"

I mbijetoi atentatit me tritol/ Preng Gjini rrezikon të humbasë shikimin, niset drejt Turqisë
Aktualitet 09:32 - 18 Shtator, 2020

I mbijetoi atentatit me tritol/ Ja çfarë thotë Preng Gjini nga spitali

Preng Gjini, 51-vjeçari që iu bë atentat me minë të telekomanduar pasditen e së martës në zonën e ish NSHRAK-ut në Tiranë, ka folur sot në...

Lajme 11:03 - 26 Mars, 2020

Mposhti COVID-19/ 30-vjeçari rrëfen si nisën simptomat e para: Mendova se ishte virozë

Erind Cara është njëri prej personave që arriti të shërohet nga koronavirusi, ndërkohë që prej 3 ditësh ka lënë spitalin Infektiv dhe qëndron në banesë. 30...

elementi i pare qe sheh
Aktualitet 20:40 - 27 Mars, 2019

Imazhi i parë që sheh tregon se si është lidhja juaj në këto momente

Nëse ke parë një qenush Në një marrëdhënie ti vlerëson dashurinë dhe besnikërinë. Ndjehesh mirë kur njeriu që ke në krah sillet mirë me ty. Në...

shenja inteligjence
Aktualitet 23:58 - 26 Mars, 2019

Kur inteligjenca fshihet dhe injorohet/ Këto janë shenjat

Janë  fleksibël Personat inteligjentë, janë të aftë që t’ja dalin në çdo situatë. Kjo sepse janë fleksibël dhe e kanë shumë të lehtë që të përshtaten...

paloka: rama nje burracak
Aktualitet 22:28 - 15 Mars, 2019

Paloka tregon përplasjen e tij të parë me Ramën

Ish-nënkryetari i Kuvendit Edi Paloka nga studio e emisionit “Zonë e Lirë” tregoi kontaktin e vetëm që ka pasur me kryeministrin Edi Rama. Sipas Palokës, ai...

Aktualitet 15:56 - 13 Mars, 2019

Djegia e mandateve/ Karamelo tregon pse është kundër

Deputeti, Ligoraq Karamelo, ka sqaruar pozicionin që ai do të mbajë në Parlament përballë mazhorancës. Sipas Karamelos Partia Demokratike në zgjedhjet e 2017-tës ka marrë një...

elementi i pare qe shihni
Aktualitet 23:00 - 5 Mars, 2019

Elementi i parë që shihni në imazh do t’ju thotë diçka për marrëdhënien tuaj

Nje grua e zhveshur Nëse elementi i parë që të ra në sy është trupi i zhveshur i një gruaje atherë  je me fat. Ti e...

floke gjatesia e flokeve
Aktualitet 23:20 - 3 Mars, 2019

Ja çfarë tregon për ju gjatësia e flokëve

Flokë të shkurtër Ke një karakter të qetë dhe shumë të pëlqyeshëm, ke shumë dëshirë të bësh miq të rinj. Shpesh merr vendime pa menduar. Nga...

pas bashes eurodeputetet takim me bashen
Aktualitet 17:39 - 27 Shkurt, 2019

Pas takimit me eurodeputetët/ Basha tregon çfarë do të bëjë opozita

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, në një prononciom për mediat, pas takimit me eurodeputetët, është shprehur se i ka shpjeguar miqve ndërkombëtarë situatën në të cilën...

zgjidh nje akullore te themi cfare thote e ardhmja
Aktualitet 23:40 - 19 Shkurt, 2019

Zgjidh një akullore dhe do të themi çfarë thotë e ardhmja për ty

Akullorja e parë Nëse ke zgjedhur akulloren e parë së shpejti do të bësh një udhëtim, kujtimi i të cilit do të qendrojë për shumë kohë...

forma e kerthizes
Aktualitet 23:00 - 5 Shkurt, 2019

Shihni kërthizën/ Forma e saj tregon diçka për shëndetin tuaj

Kërthiza si buton Një kërthizë pak e fryrë mund të jetë normale, por nëse vë re se është shumë e fryeë, ose së fundmi ndjen sikur...

ngjyra
Aktualitet 22:40 - 1 Shkurt, 2019

Ngjyra e flokëve tregon se si jeni shtrat/ Zbuloni ç’thotë ngjyra e flokëve për ju

Sipas një studimi 24 përqind e personave me flokë të zeza janë të hapur për tu antarësuar në rrjete për takime online për të gjetur partnerë...

kolle
Aktualitet 15:40 - 31 Janar, 2019

Këto janë shenjat që dërgon trupi juaj përmes kollës

Kolla është mekanizmi më efikas i trupit për të nxjerrë çdo substancë që futet në mushkëri dhe acaron rrugët e frymëmarrjes. Megjithatë, nëse ajo është e...

jashteqitje
Aktualitet 11:40 - 31 Janar, 2019

Ja se çfarë tregon jashtëqitja për shëndetin tuaj

Dilni jashtë me vështirësi dhe forma e saj është si shek i vogël. Kjo tregon se vuani nga dehidratimi dhe nuk keni bra të mjaftueshme në...

gjatesia e flokeve tregon per ju
Aktualitet 20:20 - 30 Janar, 2019

Ja çfarë tregon gjatësia e flokëve për ju

Flokë shumë të shkurtër Flokët  shumë të  shkurtër tregojnë se jeni  një person i qetë, shumë i shoqërueshëm dhe i pjekur. Kjo e bën të lehtë krijimin...

testi-veprimi i pare
Aktualitet 22:00 - 29 Janar, 2019

Veprimi i parë që do të bëni në këtë situatë tregon shumë për ju

Në foton e mëposhtme kemi një situatë pak të ngatërruar. Ju si do ta zgjidhnit? Nga do t’ja fillonit? 1. Fikni sobën Nëse keni zgjedhur  të...

peme-zgjidhje
Aktualitet 23:50 - 26 Janar, 2019

Pema që do të zgjedhësh do të tregojë si do të jetë e ardhmja jote

Zgjedhjet që bëjmë shpesh reflektojnë shumë mbi ne dhe mbi atë që tërheqim me energjinë tonë. Të gjithë pak a shumë e njohim veten, ama në...

dyll veshi
Aktualitet 23:00 - 20 Janar, 2019

Ja se çfarë tregon ngjyra e dyllit të veshit për shëndetin tuaj

Ngjyrë e verdhë Kjo ngjyrë është me e zakonshmja. Kur ngjyra e dyllit të veshit tuaj është e tillë, kjo një shenjë e mirë. Tregon që...

Klevis Balliu deputet i PD
Aktualitet 20:04 - 19 Janar, 2019

Çuni i Fahriut i tregon “muskujt” Ramës/ Do të tërheqim zvarrë

Në ditën e 77-të të protestës Banorët e Astirit nuk kanë hequr dorë nga kërkesat e tyre për dëmshpërblim me vlerën e tregut 100% dhe  anulimin...

buze
Aktualitet 20:00 - 17 Janar, 2019

Ja se çfarë tregon forma e buzëve për personalitetin tuaj

Buzët  mesatare Kjo formë e buzëve është ajo më e zakonshmja. Këto lloj buzësh nuk janë as shumë të mëdha e as shumëe të vogla. Personat...

Aktualitet 18:20 - 17 Janar, 2019

Vizita e Putin në Serbi/ Tregon dy gabimet e Kosovës

Presidenti rus, Vladimir Putin i cili po zhvillon një vizitë zyrtare në Serbi. Nga konferenca me homologun e tij serb Aleksandër Vuçiç, ai nuk anashkaloi dhe...

lobi i veshit
Aktualitet 23:20 - 16 Janar, 2019

Zbulo se çfarë tregon  lobi i veshit për ty

Nëse lobi i veshit mund të jetë i ngjitur, ose jo i ngjitur. Më poshtë mund të shihni imazhin dhe të bëni krahasimin, a është lobi...

Aktualitet 21:40 - 9 Janar, 2019

Elementi i parë që sheh në këtë imazh të tregon diçka mbi të ardhmen

Në artikullin e sotëm ju prezantojmë me një nga testet më klasike të personalitetit. Falë një imazhi të thjeshtë do të mund të njohësh anët më...