Connect with Us

All posts tagged "treg"

Kronika 18:12 - 1 Qershor, 2020

Tregu i kanabisit në krizë/ Artan Hoxha: Ka mungesë fare, kultivuesit në rrezik dështimi

Gazetari Artan Hoxha, ka treguar se tregu i lëndëve narkotike ka pasur mungesë farërash gjatë kohës së pandemisë. Hoxha thotë se kjo është shkaktuar nga mbyllja...

Politikë 23:24 - 13 Maj, 2020

Legalizimi i kanabisit/ Ahmetaj: S’ka ende draftligj, duhet treg shumë i kufizuar

Propozimi i kryeministrit Edi Rama për legalizimin e kanabisit ka trazuar ujërat në politikën shqiptare. Për këtë ka folur edhe ministri i Shtetit për Rindërtimin Arben...

Sociale 11:07 - 13 Maj, 2020

Video-Braçe “zgjohet” tek tregu agro-ushqimor/ Nuk u zhgënjeva! Një pazar tërësisht grabitës 

Zëvendëskryeministri Erion Braçe ka denoncuar abuzimet me çmimet që bëhet nga tregu agroushqimor në Tiranë. Braçe me një vëzhgim të bërë nga vetë ai në tregun...

Sociale 10:30 - 4 Maj, 2020

“Prit gomar të mbijë bar”/ Tregtarët e Zdrales protesta para bashkisë Shkodër

Tregtarët e fruta-perimeve në Zdrale kanë dalë sërish në protestë para bashkisë së Shkodrës. Ata kërkojnë një vend për të shitur produktet e tyre, pasi shprehen...

Sociale 23:05 - 24 Prill, 2020

Situata nga koronavirusi/ Tregu i Zdrales mbyllur deri më 23 qershor

I deleguari i qeverisë për situatën e Covid-19, Besfort Lamallari, me anë të një vendimi ka urdhëruar shtyrjen e pezullimit të aktivitetit në tregun e Zdrales...

Kronika 20:14 - 15 Prill, 2020

Nga mbyllja e “tregut të orizit” te gjobat dhe paralajmërimet/ AKU kontrolle të rrepta

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka dhënë njoftimin zyrtar për 117 kontrollet e bëra ditën e sotme në të gjithë vendin. Për mbylljen e “tregut të orizit”...

Sociale 11:03 - 15 Prill, 2020

Mbyllet tregu në Vlorë/ AKU: Kemi hasur problematikë të madhe

AKU ka vendosur të mbyllë mëngjesin e sotëm tregun Orizi në Vlorë. Mosrespektimi i distancave ka qenë një prej arsyeve kryesore që ka çuar në vendimin...

Sociale 10:56 - 6 Prill, 2020

“Gati rritja e ndëshkimeve”/ Rama: Lehtësime shkallë shkallë në vijim

Kryeministri Edi Rama ka publikuar disa foto nga tregu i Kombinatit ku janë marrë masa për respektimin e distancës. Sipas Ramës vetëm disiplinimi i plotë këtë...

Sociale 09:59 - 6 Prill, 2020

Masa drastike në Shkodër/ Tregu blindohet nga ushtria dhe policia

Prej ditës së sotme tregu i qytetit të Shkodrës është “blinduar” nga policia dhe ushtria. Nisur nga fakti se qytetarët nuk janë ndërgjegjësuar sic duhet, janë...

Sociale 13:46 - 5 Prill, 2020

Shkodra e pabindur/ Ashpërsohen rregullat, nga nesër askush nuk blen pa autorizimin përkatës

Nga nesër asnjë qytetar në Shkodër nuk do të mund të bëjë pazar në tregjet kryesore të qytetit pa patur autorizimin për dalje, që sigurohet në...

Ekonomi 14:30 - 31 Mars, 2020

Ndalet rritja e euros/ Ja me sa u këmbye sot

Euro ka shënuar rënie ditën e sotme në tregun vendas, pas tre javësh që ishte në rritje të fortë. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë,...

Sociale 10:03 - 31 Mars, 2020

Protesta pas mbylljes së tregut së fruta-perimeve/ Jepet zgjidhja për tregtarët në Durrës

Ditën e djehsme, Bashkia e Durrësit vendosi mbylljen e tregut të fruta perimeve. Mësohet se shkak për mbylljen është bërë mosndërgjegjësimi nga ana e qytetarëve, që...

Sociale 10:14 - 30 Mars, 2020

Bashkia mbyll tregun e fruta-perimeve në Durrës/ Tregtarët ngrenë shqetësim

Mbyllet tregu i fruta-perimeve në qytetin e Durrësit. Mësohet se shkak për mbylljen është bërë mosndërgjegjësimi nga ana e qytetarëve, që grumbulloheshin në tezga, por edhe...

Shëndeti 22:54 - 27 Mars, 2020

Koronavirusi sjell mungesën e prezervativëve në treg

Karex Bhd i Malajzisë prodhon një në çdo pesë prezervativë në nivel global. Prej dhjetë ditësh, fabrikat e kompanisë nuk kanë prodhuar asnjë prezervativ të vetëm...

Bota 10:11 - 24 Mars, 2020

Rreziku nga koronavirusi/ Franca mbyll sot tregjet e hapura

Franca ka mbyllur sot të gjitha tregjet e hapura të ushqimeve. Kryeministri Edouard Philippe theksoi se kjo vjen si një tjetër masë kundër koronavirusit të ri....

Denoncim 23:34 - 21 Mars, 2020

Video-Denoncohet “sjellja banditeske”/ Shitësi dhunon pensionistin që bleu limona

Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar “sjelljen banditeske” ndaj një pensionisti në tregun e fruta-perimeve në Durrës. Duke iu referuar mesazhit të një qytetari dixhital Berisha thotë...

Lajme 12:14 - 21 Mars, 2020

Dyndje e madhe njerëzish në treg/ Zhupa: Asgjë e tillë nuk ndodhi kur njerëzit nuk kishin fasha orare

Zëdhënësja e PD, Ina ZHua ka publikuar një foto nga një treg i fruta perimeve në Kombinat ku një numër i madh njerëzish janë dyndur për...

Lajme 11:49 - 21 Mars, 2020

“Miting” në pazarin e fruta perimeve/ Basha: Kjo është shumë e rrezikshme!

Kreu i PD, Lulzim Basha ka publikuar një foto të shkrepur në një treg fruta perime ku një numër I madh njerëzish janë dyndur për të...

Lajme 10:05 - 21 Mars, 2020

Pamje “të frikshme” nga Lushnja/ Tregjet tejmbushen me qytetarë, si në një ditë normale

Pamje “të frikshme” vijnë nga qyteti i Lushnjes mëngjesin e sotëm, në orarin që qeveria ka vendosur për qarkullimin e njerëzve. Tregu i fruta perimeve që...

Ekonomi 18:07 - 23 Shtator, 2019

Prezantimi i kartmonedhave të reja/ Banka e Shqipërisë ekspozitë 8-ditore në Kalanë e Tiranës

Banka e Shqipërisë, do të organizojë një ekspozitën 8-ditore në Kalanë e Tiranës. Kjo ekspozitë vjen në kuadër të fushatës për prezantimin e serisë së dy...

Kronika 16:56 - 1 Shtator, 2019

Mbushi tregun me ‘lëngun e përdhunimeve’/ Arrestohet 26 vjeçari

Një 26-vjeçar me orgjinë nga Shqipëria është arrestuar prej Departamentit të antidrogës në ishullin e Mykonos, nën akuzën e shpërndarjes se substancave tepër të rrezikshme për...

Aktualitet 17:01 - 14 Maj, 2019

Një tjetër shqiptar po korr sukses ndërkombëtar/ Kryeson top listat botërore

Artistë si Rita Ora, Bebe Rexha, Dua Lipa, Ava Max, Gashi, Era Istrefi kanë bërë shqiptarët krenarë kudo nëpër botë. Kësaj liste i shtohet dhe një...

Life Style 14:53 - 27 Shkurt, 2019

Del në treg super smartphon-i që mban një javë bateri, por vjen me një surprizë të pakëndshme

Energizer ka prezantuar 26 smartfonë të rinj dhe, mes tyre është një që vjen më një super bateri prej 18,000mAh. Sipas kompanisë ky është smartfoni me...