Connect with Us

All posts tagged "transport publik"

Sociale 18:37 - 15 Maj, 2020

“Turizmi këtë vit i shqiptarëve”/ Rama sqaron çfarë do ndodhë me transportin publik

Kryeminitri Edi Rama ka sqaruar se transporti publik do të kërkojë të paktën edhe disa javë për t’u hapur. “Ju e dini si janë kushtet në...

Sociale 22:42 - 4 Maj, 2020

E zbulon Manastirliu/ Ja kur parashikohet të hapet transporti publik

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka folur mbrëmjen e sotme për masat e marra dhe për hapjen që po bëhet në mënyrë graduale. Teksa u pyet...

Bota 10:03 - 18 Shkurt, 2020

Grevë kundër reformave për pensionet/ Paralizohet transporti publik në Athinë

Sindikatat në Athinë janë ngritur në grevë kundër reformave për pensionet. Si pasojë e grevës të sindikatave, është paralizuar transporti publik në kryeqytetin grek. Sindikatat reagojnë...

Politikë 12:12 - 5 Nentor, 2019

Bashkia e Tiranës pranon problematikat në transportin publik/ Taksë e re për qytetarët?

Drejtor i Përgjithshëm i Projekteve Strategjike dhe Zhvillimit Ekonomik në Bashkinë e Tiranës, Genc Kojdheli ka pranuar problematikën e madhe të transportit publik në kryeqytet. “Ne...