Connect with Us

All posts tagged "trami"

lulzim basha propozon djegien e mandateve
Aktualitet 14:29 - 7 Maj, 2019

Projektet imagjinare të Lulit/ Si i gënjeu qytetarët e Tiranës

Kryetari i Republikës së re, Lulzim Basha do të mbetet në histori, për veprat madhore që ka “realizuar” gjatë viteve të tij në politikë. Të gjitha...

Aktualitet 12:23 - 3 Maj, 2019

Nga autobusi me hidrogjen, tek trami dhe Qeveria tranzitore/ Projektet imagjnare të Lulit

Kreu i Republikës së re, Lulzim Basha duket se i merr seriozisht shumë punët e politikës. Prej rreth tre muajsh, e ka rrëzuar Ramën, të paktën...

Aktualitet 13:54 - 2 Maj, 2019

Video-Luli bën realitet Qeverinë Tranzitore/ I bën xhiro në tram

Kreu i Republikës së Re, Lulzim Basha edhe nëse rrëzimin e Ramës e kishte imagjinar, krijimin e Qeverisë tranzitore duket se e paska shumë seriozisht. Një...

Kuriozitete 00:45 - 11 Maj, 2015

Rusia lançon tramin më interesant ne botë

  Kjo që po shihni mund tju duket si një pjesë filmi megjithatë ky tram i shndritshëm është punë e Uralvagonzavod (UVZ). UVZ ka zbuluar këtë...