Connect with Us

All posts tagged "traktati"

Blog 08:23 - 14 Shkurt, 2020

Pse duhet shpëtuar traktati i fundit, mbi kufizimin e armëve bërthamore

Nga Madeleine Albright & Igor Ivanov, “The New York Times” * Raportet mes Rusisë dhe Shteteve të Bashkuara, kanë qenë në krizë për pjesën më të...

sekretari i pergjithshem i natos, jens stoltenberg paralajmeron
Aktualitet 18:41 - 25 Janar, 2019

Traktati i raketave/ Paralajmërimi i frikshëm i Stoltenberg

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg paralajmëroi të premten se Rusia nuk po jep ndonjë shenjë se do të respektojë kushtet e një traktati të...

Aktualitet 08:49 - 2 Gusht, 2017

Ministri i Ramës jep një lajm të mirë në pikë të mëngjesit/Për çfarë bëhet fjalë

Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, iu ka uruar “mirëmëngjes” të gjithë qytetarëve, duke dhënë dhe një lajm të mirë. Në rrjetet sociale, Bushati njofton nënshkrimin e...