Connect with Us

All posts tagged "trajtim"

Sociale 16:01 - 9 Mars, 2020

Simptomat e koronavirusit/ Cilat janë ato dhe si mund ta mbrojmë veten?

Koronavirus është përhapur në më shumë se 80 vende, duke përfshirë së fundmi edhe Shqipërinë. Cilat janë simptomat e koronavirusit? Koronavirus është një sëmundje e frymëmarrjes...

Sociale 12:21 - 23 Tetor, 2019

Trajtimi i dëmeve/ AMF në mbështetje të konsumatorëve

Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare për 9 muajt e parë të vitit 2019 ka trajtuar 71 ankesa të ardhura nga qytetarët dhe subjekte të tjera, që lidhen...

Aktualitet 22:35 - 10 Korrik, 2019

“Trajtim çnjerëzor”/ Reperët e famshëm “bojkotojnë” Suedinë, ja çfarë ka ndodhur

Pas një videoje e cila u bë virale ku dukej reperi A$AP Rocky duke u bërë pjesë e një sherri të madh gjatë vizitës në Stokholm,...

Life Style 17:47 - 3 Maj, 2019

Harrojini ndërhyrjet estetike/ Provoni këto produkte natyrale dhe nuk do të pendoheni

Të gjithë ne jemi të fiksuar pas pamjes dhe trendeve të reja. Të shumtë janë njerëzit që zgjedhin të bëjnë ndërhyrje në pamjen e tyre të...

uthulla e molles per kembet
Aktualitet 15:00 - 7 Shkurt, 2019

Receta natyrale me uthull molle për trajtimin e thembrave të çara

Uthulla e mollës sjell shumë përfitime për këmbët tona. Gjatë ditës këmbët janë të mbuluara, shumicën e kohës me çorape dhe këpucë, pra krijojnë mikrobe. Veç...

Aktualitet 19:40 - 1 Janar, 2019

Soda e bukёs mund t’ju shpёtojё nga artriti, e thotё shkenca

Soda e bukёs, e njohur ndryshe edhe si bikarbonat ёshtё pёrdorur nё kuzhinё pёr tё rritur masёn e kekёve, apo ёmbёlsirave tё tjera. Gjithashtu me kohёn...

Aktualitet 10:43 - 28 Dhjetor, 2018

Zbulim historik, krijohet trajtimi që pritet të shpëtojë miliona jetë nga kanceri

Një trajtim novator për kancerin, që përdor qelizat imune nga persona të huaj, mund të shpëtojë miliona jetë nga kanceri në të ardhmen. Trajtimi i ri,...

Aktualitet 22:35 - 27 Dhjetor, 2018

 Si të lehtësoni simptomat fizike dhe psikologjike të menstruacioneve

Për të lehtësuar simptomat fizike që mund të shfaqen gjatë ciklit menstrual duhet të zhvilloni aktivitet fizik të lehtë si dhe duhet të ushqeheni shëndetshëm. Për...

Aktualitet 21:30 - 27 Dhjetor, 2018

Si  të trajtosh hemorroidet në mënyrë natyrale

Është e mundur të trajtosh hemorroidet në mënyrë natyrale, këtu të rendisim disa metoda të cilat do të mund të të ndihmojnë për të lehtësuar dhimbjen....

Kryesore Show Biz 11:25 - 24 Dhjetor, 2018

Olta Gixhari larg teatrit: Të keqtrajtojnë, të trajtojnë si marionetë dhe unë nuk e duroj dot këtë

Nëse dhe ju e keni vënë re do të na jepni të drejtë për faktin se Olta Gixhari kohët e fundit nuk po shfaqet më në teatër....

Politikë 16:24 - 24 Prill, 2018

67 vjet Forcë Ajrore/ Xhaçka: Vitin e ardhshëm, trajtim financiar për 8 mijë ushtarakë

Arma e Aviacionit Ushtarak Shqiptar mbush sot 67-vjeç.  Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka gjatë fjalës  së saj në ceremoninë e posaçme të organizuar në  komandën e...

Kryesore Show Biz 11:03 - 14 Mars, 2018

Vajza, me siguri shumë pak nga ju do të guxonin ta bënin atë që këngëtarja shqiptare bën në avion [VIDEO]

E keni menduar ndonjëherë se cila do të ishte gjëja më e çuditshme që do të bënit gjatë një udhëtimi me avion? Me siguri ndërmend ju...

Aktualitet 13:49 - 6 Korrik, 2017

I nxehti iu shkatërron flokët?!/Zbulohet një rrugë e thjeshtë për t’i trajtuar

Të shkurtër apo të gjatë, të drejtë apo kaçurrela, me ardhjen e verës dhe ditët e kaluara në det dhe në pishina, flokët dobësohen duke u...

Aktualitet 13:00 - 10 Prill, 2017

Lentet biosensitive janë shpresa e trajtimit të diabetit

Njerëzit me diabet, me ndihmën e elektrodave të implantuara nën lëkurë, në mënyrë të vazhdueshme mund të monitorojnë nivelet e glukozës në gjak. Kjo metodë, megjithatë,...

Femra 17:18 - 26 Mars, 2017

Ja cilat janë mënyrat për të zbardhur thonjtë tuaj

1.Pasta e dhëmbëve funksion me të vërtetë dhe është një nga mënyrat më të lehta për t’u aplikuar. Mjafton të vendosni pak pastë dhëmbësh në gishtat...

Femra 15:05 - 17 Mars, 2017

Shmangni infeksionet me anë të furçave të pastra

Kur mendoni të bleni furçat e make up-it, njëkohësisht duhet të kujdeseni vazhdimisht edhe për to, pasi ndikojnë drejtëpërdrejtë në lëkurën tonë. Furçat duhet të mbahen...

Femra 15:30 - 27 Dhjetor, 2016

Trajtim i duhur i flokëve

Mundohuni që ti bëni trajtimin e duhur flokëve tuaj nëse doni të ruani gjatësinë dhe volumin. Përse nuk i shmangni pjasterat dhe mashat e flokëve, duke...

Aktualitet 17:58 - 3 Gusht, 2016

Vendimi/Trajtim të veçantë për drejtuesit e policisë, çfarë përfitojnë

Qeveria miratoi vendimin për një trajtim të veçantë të Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit pas përfundimit të detyrës. Kështu vendimi parashikon ruajtje të afërt...

Femra 11:00 - 30 Qershor, 2015

Rregulla për trajtimin e flokëve të yndyrshme

  Përveç shamposë, regjeneratorit dhe shkumës për volum, flokun e yndyrshëm mund ta trajtoni edhe me një maskë të veçantë, por lajm i mirë është se...

Femra 19:00 - 9 Qershor, 2015

Flokë të hollë e të elektrizuar? Ja si t’i trajtosh

  Flokët e hollë dhe që elektrizohen shpesh janë vërtet bezdi për shumë femra. Zakonisht flokët e hollë janë ata që edhe elektrizohen më shumë, por...

Showbizz 13:00 - 27 Maj, 2015

3 mënyra si ta trajtoni mirë veten tuaj

  Jeni lodhur nga të qenurit të lidhur? Është koha për ti treguar vetes pak dashuri Të stresuar, rraskapitur dhe asnjëherë nuk ndiheni mjaftueshëm mirë? Mjaft,...

Shëndeti 14:00 - 16 Maj, 2015

Simptomat dhe trajtimi i Konjuktivit (ënjtja dhe skuqja e syve)

Konjuktiviti është një sëmundje e syrit që përfshin ënjtje dhe skuqje të membranes që mbulon siprfaqen e syrit, duke përfshirë edhe qepallat. Konjuktiviti është shumë i...

Life Style 12:00 - 24 Prill, 2015

Trajtim për qerpikë më të gjatë

Dëshironi qerpikë më të shpeshtë dhe më të gjatë? Për vetëm dy javë, me një tretman shumë të thjeshtë mund të arrini qerpikë sikur të bukurosheve...