Connect with Us

All posts tagged "tragjedia"

Kronika 15:23 - 14 Shkurt, 2020

Ndërrojnë jetë nëna dhe 2 fëmijët/ Zbardhen të tjera detaje nga tragjedia, dyshimet e mjekut

Të tjera detaje kanë dalë në dritë në lidhje me ngjarjen e rëndë që ndodhi sot në Bulqizë, ku tre persona humbën jetën, ndërsa një tjetër...

Politikë 11:03 - 30 Janar, 2020

Rama jep 15 milion euro pa tender, për firmën pranë Lulzim Bashës

Kreu i qeverisë, me 26 dhjetor, në mbyllje të vitit të kaluar, një muaj pas tërmetit traumatik të 26 nëntorit, duke gjetur si arsye edhe emergjencat...

Blog 08:43 - 25 Janar, 2020

Rreziqet që vijnë nga harresa e Aushvicit

Nga Ana Palacio, ”Project Syndicate” * Këtë javë, liderët botërorë do të mblidhen në Jeruzalem, për të përkujtuar 75 vjetorin e çlirimit të kampit nazist të...

Bota 20:54 - 11 Janar, 2020

Avioni i rrëzuar në Iran/ Presidenti ukrainas kërkon drejtësi, Irani pranon fajin

Pas katër ditëve nga rrëzimi i avionit të “Ukraine Interntational Airlines”, i nisur nga Teherani me 176 persona në bord, të gjithë të vrarë, Irani pranon...

Blog 09:01 - 11 Janar, 2020

Ja si iranianët rrëzuan avionin ukrainas, duke vrarë 176 njerëz

Zyrtarët e Pentagonit kanë deklaruar për “Fox News”, se avioni ukrainas i pasagjerëve, që u rrëzua menjëherë pas ngritjes nga aeroporti ndërkombëtar i Teheranit, në orët...

Bota 11:18 - 10 Janar, 2020

Tragjedia e avionit/ Goditje padashur me raketa në Teheran?

Avioni ukranias, Boeing 737 që u rrëzua në Teheran mund të jetë qëlluar nga raketa iraniane. Kryeministri kanadez, Trudeau bëri të ditur, se ka të dhëna...

Kronika 12:38 - 6 Dhjetor, 2019

Rrëfimi tronditës i Klodiana Lalës/ Drama e Komisar Ajetit dhe përqafimi prej babai me zemër të plagosur!

* 30 sekonda….vetëm 30 sekonda fatale mjaftuan për ta shkatërruar vatrën e ngrohtë familjare të Ajet Meçjas. Tërmeti i orëve të para të mëngjesit të 26...

Politikë 12:08 - 5 Dhjetor, 2019

Deputetja përlotet në Parlament/ “Sot ska vend për ndarje politike”

Deputetja e opozitës, Eldira Hyseni nuk ka mundur dot ti mbajë lotët, gjatë fjalës së sja në Kuvend teksa ka folur për pasojat e tërmetit të...

Politikë 10:48 - 5 Dhjetor, 2019

Humbja e 24 jetëve në Thumanë/ PD pesë pyetje për qeverinë që s’mori masa

Sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka hedhur akuza ndaj qeverinë se nuk mori asnjë masë për t’u ardhur në ndihmë njerëzve dhe parandaluar...

Politikë 12:39 - 4 Dhjetor, 2019

Katër aktet e Ramës në situatë të jashtëzakonshme

Kryeministri Edi Rama gjatë këtyre ditëve është përpjekur që jo vetëm të jetë në funksion të tragjedisë së ndodhur në 26 nëntor, pra të merren masat,...

Kronika 20:48 - 1 Dhjetor, 2019

Thellohet tragjedia/ Ndërron jetë anëtari i nëntë i familjes Lala

Është thelluar tragjedia në familjen Lala. Mësohet se ka humbur jetën në spital edhe anëtarja e nëntë e familjes, Fiqirete Lala, 64 vjeç. E moshuara, pësoi...

Bota 13:10 - 18 Shtator, 2019

25 vjet pas mbytjes së tragetit Estonia/ Tragjedia që iu mori jetën 852 personave 

Para 25 vjetësh u mbyt në Detin Baltik trageti “Estonia”. 852 vetë humbën jetën. Tragjedia më e rëndë detare në Europën e pas luftës ende nuk...

Politikë 20:13 - 18 Gusht, 2019

Humbën jetën nga shembja e skelës/ Erion Braçe pranon përgjegjësinë

Dy ditë pas tragjedisë në Tiranë ku dy punonjës humbën jetën pas shembjes së skelës në pallatin ku banon zv/kryeministri Erion Braçe, ka ardhur edhe reagimi...

Politikë 14:12 - 17 Gusht, 2019

“Ndodhi para shtëpisë time”/ Rrëfimi tronditës i Malajt pas tragjedisë

Ish-ministri i Ekonomisë dhe Financave, Arben Malaj ka reaguar për tragjedinë e djeshme, kur vdiqën dy punëtorë ndërtimi dhe u plagosën tre të tjerë në rrugën...

Politikë 12:40 - 17 Gusht, 2019

Deklarata “bombë”/ Akuza të forta Braçes dhe Veliajt

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar me tone të forta në lidhje me tragjedinë e një dite më parë në rrugën “Faik Konica” në Tiranë, ku pas...

Politikë 12:14 - 17 Gusht, 2019

Tragjedia me dy të vdekur në Tiranë/ LSI zbulon përgjegjësit

Ish-kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka reaguar ashpër në lidhje me tragjedinë e një dite më parë, ku dy punonjës...

Lajm i Rekomanduar 11:34 - 17 Gusht, 2019

Dy “Arditë” të tjerë humbën jetën dje në Tiranë

Anëtari i Bordit Drejtues të Bindjes Demokratike, Fabian Topollaj, ka reaguar në lidhje me ngjarjen tragjike që ndodhi një ditë më parë në Tiranë, ku dy...

Kronika 19:39 - 16 Gusht, 2019

Tragjedia në derën e Inspektoriatit Shtëtëror të Punës/ Punonjësit të pasiguruar

Tragjedia qe ndodhi ditën e sotme në Tiranë ku dy punonjës humbën jetën dhe tre të tjerë mbetën të plagosur rëndë, si pasojë e shembjes së...

Aktualitet 14:22 - 4 Prill, 2019

Tragjedia me 157 viktima/ Shfajësohet piloti

Katër javë pas rrëzimit të avionit Boeing 737 Max të shoqërisë Ethiopian Airlines u publikua raporti i parë hetimor. Pilotët i kanë respektuar të gjitha rregullat,...

Aktualitet 16:27 - 28 Mars, 2019

22 vjet nga tragjedia e Otrantos/ Familjarët ende duke kërkuar drejtësinë

Data 28 Mars përkon me 22-vjetorin e tragjedisë së kanalit të Otrantës ku humbën jetën 81 persona, 24 prej të cilëve nuk u gjetën. Si çdo...

Aktualitet 13:05 - 17 Gusht, 2018

Tragjedia në Genova/ Familjarët e viktimave kërkojnë drejtësi

Dita e shtunë është shpallur ditë zi në Itali, pasi do të varrosen viktimat e tragjedisë së Genovas. Por mediat italiane shkruajnë, se shumica  e familjarëve...

Aktualitet 19:29 - 14 Gusht, 2018

Foto+video/ Pamjet ekskluzive nga tragjedia në Genova

Një ngjarje tragjike ka ndodhur sot në Genova të Italisë, ku 35 persona kanë humbur jetën, ndërsa mes viktimave mendohet se ka edhe fëmijë. Po ashtu,...

Aktualitet 13:05 - 11 Gusht, 2018

Rama injoron tragjedinë e Selenicës/ “A s’ ke turp, që hap dhëmbët me 9 të vrarë”

Tragjedia e Selenicës, ka shokuar të gjithë vendin.  Krimi i rëndë me tetë të vrarë, ku në mes tyre janë dhe dy fëmijë, ka nxitur reagime...