Connect with Us

All posts tagged "tragete"

Lajme 12:16 - 10 Mars, 2020

Italia “zonë e kuqe”/ Balluku: Do të mbyllim të gjitha udhëtimet përveç transportit të mallrave

Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku lajmëron se pasi Italia u shpall e gjitha “zonë e kuqe” do të anulohen të gjitha udhëtimet drejt shtetit fqinj. Balluku...

Kronika 21:18 - 26 Shkurt, 2020

Foto/ Përplasen dy tragete me pasagjerë në portin e Durrësit

Dy tragete janë përfshirë në një aksident mbrëmjen e sotme në Portin e Durrësit. Një prej trageteve bën linjën Ankona-Durrës dhe në momentin që ka qënë...

Lajme 13:25 - 5 Janar, 2020

Përkeqësimi i motit/ Anullohen udhëtimet e trageteve nga Bari në Durrës

Duke parë përkeqësimin e motit në ditët e para të vitit 2020 dhe kontaktet me kapitenerinë e portit te Barit, Drejtoria e Përgjithshme Detare njofton se...

Aktualitet 16:36 - 2 Janar, 2019

Tre tragete drejt Italisë/ Kushtet e këqija atmosferike bëhen pengesë

Tre tragete me 2000 pasagjerë priten të nisen gjatë mbrëmjes së sotme nga Durrësi drejt Italisë. Pas mbarimit të festave, i madh është numri i emigrantëve...

Aktualitet 19:00 - 29 Tetor, 2018

Kushtet skandaloze nëpër tragete/ Fiks Fare denoncon skandalin

Emisioni investigativ “Fiks Fare”, ka denoncuar kushtet skandaloze në tragete, për pasagjerët që udhëtojnë nga Shqipëria në Itali. Në bazë të investigimit të kryer nga “Fiks...

Aktualitet 19:27 - 24 Tetor, 2017

Bllokohet lundrimi i trageteve të linjës Bari-Durrës

  Dy tragete që duhet të kishin mbërritur tanimë në portin e Durrësit, nuk janë nisur fare nga porti i Barit, të Italisë. Burimet portuale, duke...

Aktualitet 10:06 - 21 Maj, 2017

Ç’po ndodh në Durrës/Dy tragete të linjës nisen 3 orë me vonesë

Dy tragetet e linjës Bari-Durrës mësohet se janë nisur 3 orë me vonesë këtë mëngjes. Shkak për këtë është bërë moti i keq, i cili ka...