Connect with Us

All posts tagged "trafiku"

Sociale 10:46 - 20 Shkurt, 2020

Foto-Kaos në Tiranë/ Bllokohet trafiku

Trafiku në rrugët e Tiranës vijon të jetë një ndër problemet me të cilat duhet të përballen pothuajse çdo ditë qytetarët e kryeqytetit. Ndonëse kryebashkiaku i...

Politikë 13:42 - 16 Dhjetor, 2019

Foto+video-Tirana e Veliajt në trafik dhe kaos/ Ambulancës nuk i hapin rrugën

Një ndër premtimet kryesore që kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj ka bërë kur mori drejtimin e Bashkisë rreth pesë vite më parë ishte edhe çlirimi i...

Sociale 13:29 - 12 Tetor, 2019

“Nami” në QTU/ Ulje të mëdha, trafik i rënduar në autostradë

Prej datës 10 tetor kanë filluar uljet e mëdha në  QTU OUTLET. Dyqanet me markat më të njohura, ju presin te beni blerjet me me leverdi...

Politikë 10:46 - 30 Shtator, 2019

“Kokaina që u bë oriz”/ Dalin në dritë detajet tronditëse

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka reaguar në lidhje me 137 kg kokainë, e cila i kap në Durrës, dsia ditë më parë. Në një...

Sociale 21:50 - 20 Shtator, 2019

22 shtatori “Dita pa Makina”/ Ja si devijohet qarkullimi në Tiranë

E diela e 22 shtatorit, është dita pa makina, për shkak të javës e “Javës Europiane të Lëvizshmërisë”, e cila synon ndërgjegjësimin e qytetarëve për të përdorur...

Politikë 14:52 - 14 Shtator, 2019

Ish-deputeti numëron “bëmat” e qeverisë/ Nuk shkohet në Europë duke mashtruar

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Xhemal Gjunkshi ka hedhur akuza të forta në drejtim të qeverisë, për të cilën thotë se është e paaftë për të luftuar...

Blog 11:16 - 30 Gusht, 2019

Marijuanë dhe kokainë/ Kështu e kapërcenin stresin dhe ankthin ushtarët amerikanë në xhunglat e Vietnamit

Gjatë Luftës së Vietnamit, ushtarët amerikanë nuk kishin mbështetjen që ata kanë sot. Lëvizja e viteve 1960 ishte në lulëzim të plotë, dhe deri në fillim...

Politikë 14:52 - 27 Gusht, 2019

Artan Fuga zbulon zgjidhjen/ Si të shpëtoni nga kaosi i trafikut

Akademiku i njohur Artan Fuga, ka zbuluar zgjidhjen sesi të shpëtoni nga kaosi i trafikut në rrugët e qytetit. Në një postim në rrjetet sociale, ndërsa...

Aktualitet 14:38 - 28 Qershor, 2019

“Çmendet” Lali Eri/ Ja kë fajëson për kaosin në Tiranë

Kryebashkiaku i Tiranës, i vetëpagëzuar me emrin Lali Eri, vijon propagandën e tij boshe në ekranet televizive. Djali “punëtor” i Tiranës, ai që nuk le ekran...

qeveria e re Rama3 ne elbasan
Aktualitet 13:09 - 19 Mars, 2019

Ministrja e Ramës akuzohet për trafik të qënieve njerëzore/ Merr 11 mijë euro për person

Një tjetër denoncim është publikuar sot nga ish-kryeministri Sali Berisha. Në një postim në rrjetet sociale, Berisha ka publikuar denoncimin e një qytetari, i cili hedh...

perfundojne punimet ne aksin tirane durres
Aktualitet 14:38 - 13 Shkurt, 2019

Punime në autostradën Tiranë-Durrës/ Ja si do devijohet trafiku

Autoriteti Rrugor Shqiptar  ka bërë me dije se nesër në nga ora 07:00 e mëngjesit aksi rrugor Tiranë-Durrës dhe do të bllokohet. Në një njoftim për...

Aktualitet 08:18 - 11 Shkurt, 2019

Trafiku i armëve/ Kufijtë nga hyjnë e dalin në Shqipëri dhe kush e zhvillon

Trafiku i armëve është një fenomen ende prezent që në një strategji të fundit 5 vjeçare që synon kontrollin mbi armët i është kushtuar një hapësirë...

Aktualitet 13:40 - 22 Janar, 2019

Trafiku i drogës/ “Roni i Shijakut” dhe historia e tij në Turqi

Hekuran Hoxha i njohur me nofkën “Roni i Shijakut”, pas 20 vitesh është bërë sërish objekt hetimi për Policinë, në lidhje me trafikun e drogës. Hoxha...

Aktualitet 10:07 - 18 Janar, 2019

Merr fund kaosi në autostradë/ Hapet trafiku në të dyja drejtimet

Pas rreth dy javësh devijim të qarkullimit të automjeteve për shkak të punimeve që po kryeheshin në autostradë, më në fund Autoriteti Rrugor Shqiptar ka njoftuar...

Aktualitet 13:04 - 3 Janar, 2019

Mbyllet autostrada Tiranë-Durrës/ Si do devijohet trafikut

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka njoftuar se duke nisur nga ora 05:00 e mëngjesi e ditës së nesërme do të bllokohet autostrada Tiranë-Durrës për shkak të ndërtimit...

Aktualitet 13:19 - 29 Dhjetor, 2018

Foto- Trafiku në kaos/ Bllokohet hyrja e Korçës

Kthimi i  emigranteve ka sjellë trafik të rënduar në qytetin e Korçës. Te ura e Bulgarecit në hyrje të qytetit automjetet janë bllokuar, pasi trafiku është...

Aktualitet 15:04 - 13 Shtator, 2018

Fotot ekskluzive/ Kaos në Tiranë

Trafiku në Tiranë vijon të jetë një ndër problemet më shqetësuese për qytetarët e kryeqytetit dhe ata që e vizitojnë. Edhe pse kryebashkiaku i Tiranës, Erion...

Aktualitet 11:20 - 20 Gusht, 2018

Foto-Trafiku në kaos/ Veliaj del sërish bllof

Trafiku në Tiranë vijon të jetë një ndër problematikat mjaft shqetësuese për qytetarët e Tiranës. Edhe, pse kryetari i Bashkisë, Erion Veliaj ka premtuar me qindra...

Aktualitet 14:37 - 16 Gusht, 2018

Fotot ekskluzive-Bllokohet hyrja e Tiranës/ Trafiku në Kaos

Hyrja e Tiranës sot paraqitet në një kaos total, ku radha e automjeteve është kilometrike. Nga Sheshi Shqiponja deri te “Casa Italia”, trafiku po shkon nga...

Aktualitet 16:36 - 17 Shkurt, 2018

Tortura e autostradës Tiranë-Durrës

Për të gjithë ata që kanë tentuar që fundjavën ta kalojnë jashtë Tiranës, autostrada Tiranë-Durrës është shndërruar në një torturë të vërtetë, pasi rreth orës 15:00...

Aktualitet 14:46 - 1 Nentor, 2017

Kryeministri dhunon qytetarët dhe mbron trafikantët

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha sërish ka hedhur akuza ndaj kryeministrit Rama në lidhje me çështjen e Saimir Tahirit. Në një postim në rrjetet sociale, kryedemokrati...

Aktualitet 12:18 - 15 Gusht, 2017

“Shpërthen” Julian Deda/E keni ndarë mendjen t’i bëni m**** këtij vendi!

Anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Julian Deda, ka komentuar situatën mjaft kaotike të krijuar nga trafiku. Në rrjetet sociale, Deda përmend disa nga problemet...

Aktualitet 21:29 - 13 Gusht, 2017

Video Ekskluzive- “Tërbohen” qindra qytetarë/Shikoni çfarë ndodhi sot në rrugë

CityNews raportoi pak më parë për një trafik të rënduar në aksin rrugor Levan-Fier. Pushuesit janë përballur me një situatë të tmerrshme, teksa radha në rrugë...