Connect with Us

All posts tagged "trafik"

I vendosën tritol makinës së biznesmenit/ Arrestohen tre persona
Kronika 13:11 - 24 Shkurt, 2021

I shpallur në kërkim ndërkombëtar/ Arrestohet në Durrës i dënuari me 23 vite burg

Strukturat e Policisë Vendore Durrës, në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim ndërkombëtar, si rezultat i shkëmbimit të vazhdueshëm të informacioneve...

Kronika 10:26 - 19 Shkurt, 2021

Brenda kartelit të parë shqiptar të trafikimit ndërkombëtar të kokainës

Kompania Bello” është grupimi i parë kompleks i organizatave kriminale shqiptare të trafikut të drogës; një biznes me xhiro vjetore prej qindra milionë eurosh, i shtrirë...

Zbardhen detajet e reja nga vrasja në Vlorë/ Autorët të pajisur me maskë dhe kapele, ja pista e hetimit
Kronika 19:51 - 6 Shkurt, 2021

Zbardhen detajet e reja të vrasjes në Vlorë/ Autorët të pajisur me maskë dhe kapele, ja pista e hetimit

Një 41 vjeçar i identifikuar si Gentjan Qarri humbi jetën mbrëmjen e sotme në Vlorë, pasi u qëllua me breshëri kallashnikovi ndërsa po lëvizte në këmbë,...

Kronika 08:47 - 5 Shkurt, 2021

Video-Goditet grupi i trafikut të drogës në Korçë/ Arrestohet organizatori, poseduesit dhe transportuesit

Seksioni për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme dhe Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Korçë, nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Korçë, në bashkëpunim me...

“Mosmirënjohje e turpshme ndaj miqve të Shqipërisë”/ Berisha ‘bën për ujë të ftohtë’ Ramën
Politikë 14:00 - 3 Shkurt, 2021

Trafik i rënduar/ Berisha nxjerr foton: Punimet korruptive të Lal Plehut bllokojnë Tiranën

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar nje foto të shkrepur në rrugët e Tiranës, ku qarkullimi i makinave është bllokuar. Sipas Berishës, punimet korruptive të kryebashkiakut...

Kronika 10:07 - 16 Janar, 2021

Trafiku i 613 kilogramëve drogë/ Arrestohet në Kurbin 25 vjeçari i shumëkërkuar

Vijon operacioni “Godull”. Shkon në 3 numri i të arrestuarve në kuadër të këtij operacioni. Në vijim të punës për lokalizimin dhe kapjen e personave të...

Aktualitet 08:11 - 22 Dhjetor, 2020

Raporti i OKB zbardh trafikun e qenieve njerëzore/ Sa paguajnë shqiptarët për të ikur

Shqipëria e ka siguruar lirinë e lëvizjes në vendet e BE-së që në vitin 2011 dhe është një vend europian, por shqiptarët ende paguajnë kosto të...

Sociale 12:37 - 19 Dhjetor, 2020

Dyndje drejt Pogradecit dhe Korçës për fundjavë/ Krijohet trafik i rënduar në Elbasan

Radhë e gjatë automjetesh është krijuar paraditen e sotme në hyrje të Elbasanit. Trafiku duket se është rënduar, pasi një pjesë e qytetarëve të Tiranës janë...

I akuzuar për korrupsion/ SPAK liron nga qelia ish-shefin e logjistikës së “Burgut 313”
Kronika 14:33 - 18 Dhjetor, 2020

Kontenieri me drogë në Portin e Durrësit/ SPAK përfundon hetimet, çon në GJKKO çështjen e bujshme

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka përfunduar hetimet dhe paraqitur kërkesë për dërgimin në gjyq të procedimit penal në ngarkim të pandehurve:...

Reportazhi i BBC/ Rruga e trafikut të kanabisit nga Shqipëria drejt Europës
Aktualitet 12:45 - 7 Dhjetor, 2020

Reportazhi i BBC/ Rruga e trafikut të kanabisit nga Shqipëria drejt Europës

BBC ka publikuar një reportazh për trafikun e kanabisit nga Shqipëria në Greqi dhe në drejtim të shteteve europiane. Reportazhi i titulluar “Pse rruga më e...

Kronika 09:04 - 3 Dhjetor, 2020

Prodhim dhe trafikim bombash me telekomandë/ Arrestohen dy persona në Durrës

Specialistët për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme në DVP Lezhë, nën drejtimin e Prokurorisë, pas një hetimi proaktiv njëmujor, bënë të mundur parandalimin dhe...

Politikë 09:51 - 27 Nentor, 2020

Trafik i drogave të forta/ Arrestohen dy persona në Korçë, procedohen penalisht 7 të tjerë

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Korçë, në vijim të punës për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e shpërndarjes...

Sociale 09:27 - 19 Nentor, 2020

Vijon eksodi/ 69 emigrantë shqiptarë kapen në një anije peshkimi në Angli

72 emigrantë të paligjshëm janë arrestuar pasi një anije peshkimi u ndalua në brigjet e Norfolk pranë Great Yarmouth. Të 69 migrantët shqiptarë u arrestuan dje,...

Rama ka mandatin e tretë në xhep?/ Meta: Të jetë për të, ka edhe të 13-in!
Kronika 12:26 - 16 Nentor, 2020

OFL hedh “grepat” në Dibër/ Kush janë tre “shënjestrat” e radhës

Vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020. Në kuadër të zbatimit të...

Kronika 10:06 - 6 Nentor, 2020

Trafikonin armë zjarri dhe municion luftarak/ Arrestohen dy persona në Durrës

Goditet një rast i trafikimit të armëve të zjarrit dhe municionit luftarak jashtë vendit, me qëllim përfitimin e vlerave monetare. Në vijim të punës për mbajtjen...

Agron Gjana e largoi nga drejtimi i prokurorisë/ Vëllai i ish Presidentit me Toyota 25 000 euro
Aktualitet 09:16 - 5 Nentor, 2020

“Një skandal i vërtetë”/ Nishani reagon i revoltuar: Qytetarët t’i japin dënimin e merituar Ramës

Ish-presidenti Bujar Nishani përmes një postimi në rrjete sociale ka reaguar i revoltuar pas situatës me të cilën është përballur mëngjesin e sotëm. Nishani shkruan se...

“E shisnin me 100 mijë euro kg”/ Artan Hoxha “zbërthen” grupin e kokainës
Aktualitet 15:18 - 26 Tetor, 2020

Artan Hoxha bën paralajmërimin/ Na presin 4 muaj ferri! Lutuni që të mbani frymën deri në spital

Gazetari Artan Hoxha ka paralajmëruar 4 muaj ferri në kryeqytet për shkak të trafikut të krijuar si pasojë e punimeve në Unazën e re. Ai thotë...

Aktualitet 10:05 - 26 Tetor, 2020

Bllokohet ish sheshi Shqiponja/ Nis trafiku i rënduar që në orët e para të mëngjesit

Që prej mëngjesit të sotme ish-Sheshi “Shqiponja” është bllokuar tërësisht për automjetet pasi kanë nisur punimet. Bllokimi i ish sheshit Shqiponja që ka shkaktuar trafik të...

“Gratë nuk lihen pa bukën e fëmijëve”/ Ish-deputetja thirrje Ramës: Paguaji, pastaj ik
Sociale 09:32 - 26 Tetor, 2020

Rama nxjerr hartën e devijimit të trafikut nga Dogana/ E bllokuan ata që lanë rrugët rrugëve

Kryeministri Edi Rama ka publikuar hartën informuese për devijimin e trafikut për shkak të punimeve që po kryhen në Unazën e Madhe. Ai thumbon opozitën e...

Sociale 17:24 - 25 Tetor, 2020

Nga nesër mbyllet ish sheshi Shqiponja/ ARRSH tregon si do të devijohet trafiku

Duke filluar nga nesër (e hënë)  qakullimi i mjeteve tek ish-sheshi Shqiponja, në Tiranë do të ndalohet. Shkak janë bërë punimet për ndërtimin e Unazës së...

Sociale 21:13 - 16 Tetor, 2020

“Kaos total”/ Këlliçi publikon pamjet nga trafiku tek sheshi Shqiponja

Kreu i FRPD, Belind Këlliçi ka publikuar pamje nga sheshi “Shqiponja” në Tiranë ku ishte krijuar një trafik tejet i rënduar. Në videon e publikuar nga...

Bllokohet autostrada Tiranë-Durrës/ Radhë kilometrike makinash në hyrje të kryeqytetit
Sociale 16:57 - 16 Tetor, 2020

Bllokohet autostrada Tiranë-Durrës/ Radhë kilometrike makinash në hyrje të kryeqytetit

Bllokohet qarkullimi në autostradën Tiranë-Durrës. Trafiku fillon nga Qafa e Kasharit deri tek Shqiponja duke krijuar radhë kilometrike automjetesh. Qytetarët e bllokuar dhe numri i makinave...

Aktualitet 12:03 - 16 Tetor, 2020

Video ekskluzive-Kaos në Tiranë/ Pluhuri “pushton” kryeqytetin

Tirana, në pothuasje të gjitha anët, është kthyer në një kantier ndërtimi, ku nuk ka të ndalur betoni. Situata duket kaotike, ndërsa në rrugët e kryeqytetit...