Connect with Us

All posts tagged "trafik droge"

Bota 17:23 - 26 Mars, 2020

SHBA akuzon për trafik droge presidentin e Venezuelës/ 15 mln $ për arrestimin e tij

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë akuzuar presidentin e Venezuelës, Nicolas Maduro dhe zyrtarë tjerë të lartë shtetërorë për vepra penale që lidhen me trafikim të...

Kronika 18:30 - 19 Dhjetor, 2019

Prodhim dhe shitje droge/ Arrestohen dy shqiptarë në Angli

Policia britanike, në bashkëpunim me Policinë e Shtetit shqiptar ka arrestuar 3 persona, 2 shqiptarë të rinj dhe një britanik. Të arrestuarit akuzohen për prodhim e...

Kronika 17:49 - 23 Tetor, 2019

Ishin dënuar për trafik narkotikësh/ Arrestohen dy persona

Dy persona, njëri shqiptar e tjetri italian, të dënuar më herët për trafik droge kanë rënë në prangat e policisë italiane. Nga mediat italiane bëhet me...

basha me edmond begon
Aktualitet 18:11 - 24 Maj, 2019

Foto-E akuzon për trafik droge/ Basha filmohet nën shoqërinë e Edmond Begos

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, gjatë takimit të tij nga qyteti i Burrelit deklaroi se Rama duhet të ishte larguar me kohë. Ndër të tjera...

Aktualitet 11:17 - 5 Prill, 2019

Emri-Arrestohet në Rinas shqiptari i dënuar në Itali për trafik droge

Shtetasi Ardian Bratu është arrestuar nga policia shqiptare, teksa po përpiqej që të largohej nga vendi. Bratu është arrestuar ditën e sotme në Rinas. Ai është...

murrizi sulmo qeverine
Aktualitet 11:33 - 28 Mars, 2019

128 oficerë policie të përfshirë në trafikun e drogës/ Murrizi “shkund” PS

Deputeti demokrat Myslim Murrizi ka shënjestruar mazhorancën teksa po diskutohej për Vettingun në Polici. Nga foltorja e Kuvendit, Murrizi ka thënë se ata që duhet t’i...

Aktualitet 16:54 - 27 Janar, 2019

Kërkohej për trafik droge/ Arrestohet 44 vjeçari

Një shqiptar, i cili rezultonte i shpallur në kërkim për trafik drogë është arrestuar në Itali. Mediat italiane bëjnë të ditur lajmin, se 44-vjeçari nga Shqipëria...

Aktualitet 09:50 - 22 Tetor, 2018

U arrestua për trafik droge, çdo të bëhet me konkurrimin e Stresit në “Këngën Magjike”?

Reperi shqiptar, Stresi është arrestuar prej ditësh tashmë për trafik droge dhe krime kundër personit. Arkimed Lushaj u vu në pranga të mërkurën në një hotel...

Aktualitet 22:22 - 11 Tetor, 2018

Gazetari plas “bombën”/ Zbulon deputetin e PD-së që e ka vëllain të dënuar për trafik droge

Gazetari Alfred Peza i ftuar në emisionin “Open” të Eni Vasilit në Top Channel, ku po trajtohet çështja “Babalja” është përplasur me deputetin demokrat, Enkelejd Alibeaj....

Aktualitet 21:35 - 13 Gusht, 2018

Trafik droge dhe armësh/ 17.5 vite burg për shqiptarin e rrezikshëm

Gjykata e Krimeve të Rënda në Londër, dënoi me 17.5 vite burg Dardan Sadikajn. Shqiptari konsiderohej si një person me rrezikshëmri të lartë. Ai akuzohet për...

Aktualitet 19:52 - 28 Qershor, 2018

“E hoqëm qafe prokurorin që na prishte punë”/ Zbardhen përgjimet e bandës së heroinës

Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkon 131 vite burg në total për 9 të akuzuarit si pjesë e një grupi të strukturuar kriminal, që trafikonte drogë...

Aktualitet 23:06 - 22 Maj, 2018

Dorëzimi i Agon Xhafajt në Itali/ Gazetarja zbulon detaje nga Roma

Mbrëmjen e sotme në emisionin “360 gradë” të Artur Zhejit në Ora News, po trajtohet tema: “Nën presion, do të fitojë gazetaria apo qeveria?”. Në një...

julian zonja
Aktualitet 11:00 - 16 Maj, 2018

Përgjimet dhe lidhja me trafikantët/ Xhafaj në Prokurori

Pas fakteve dhe audio-përgjimit të publikuar nga Partia Demokratike, në të cilat rezulton vëllai i ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj duke biseduar me trafikantë droge, Agron...

Aktualitet 10:47 - 16 Maj, 2018

Vëllai i ministrit Xhafaj e pranon/ “Kam qenë në burg, për drogë”

Në një letër publike adresuar opinionit publik, vëllai i ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, ka bërë me dije se ai nuk i është shmangur gjykimit nga...

Aktualitet 21:05 - 9 Maj, 2018

PD i publikoi dosjen e vëllait/ Fjala e plotë e ministrit Xhafaj

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, ka dalë në një konferencë për shtyp pas sulmeve nga opozita, e cila ka publikuar dokumentet që vërtetojnë dënimin e vëllait...

Aktualitet 20:53 - 9 Maj, 2018

Morali i përdhosur dhe imazhi i shkatërruar i Fatmir Xhafës

Sot Partia Demokratike, me anë të deputetit Enkelejd Alibeaj, denoncoi publikisht dosjen e vëllait të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, i cili rezulton i dënuar në...

Aktualitet 18:30 - 19 Prill, 2018

Lubonja: 128 shefa policie akuzohen për lidhje me drogën

Analisti Fatos Lubonja ka komentuar rekomandimin e KE për çeljen e negociatave si dhe arsyet se pse e quan raportin të rremë, në një lidhje tefefonike...

Kronika 10:29 - 22 Mars, 2018

Trafik droge nga Shqipëria në Itali/ 16 persona në pranga

Nuk ka të ndaluar trafiku i drogës nga Shqipëria në drejtim të vendeve fqinje. Antidroga italiane ka sekuestruar 440 kg marijuanë, dhe 10 kg heroinë e...

Kronika 11:42 - 14 Mars, 2018

20 shqiptarë në pranga për trafik droge me Italinë/ Zbardhen emrat

Janë zbuluar emrat e 20 shqiptarëve të arrestuar nga policia italiane e ajo shqiptare gjatë operacionit të koduar ‘Shefi’. Operacioni ka shkatërruar një organizatë të trafikut...

Kosova & Rajoni 17:25 - 9 Mars, 2018

Transportonin dy çanta me drogë/ Arrestohen në kufi dy të rinj shqiptarë

Autoritetet greke kanë arritur të vënë në pranga dy shqiptarë në Igumenicë, të cilët po transportonin lëndë narkotike të llojit Marijuanë. Mediet greke raportojnë se operacioni...

Kronika 16:34 - 5 Mars, 2018

Goditet një bandë e trafikut të drogës/ Në pranga 3 shqiptarë dhe 1 grek

Policia greke ka goditur një bandë të trafikut të drogës. Nga të dhënat e para mësohet se banda çonte drogë nëpër ishuj nëpërmjet postës greke. Në...

Kronika 18:10 - 13 Shkurt, 2018

Arrestohen dy shqiptarë për trafik ndërkombëtar droge/ Ja si i shpëtonin policisë

Autoritetet Italiane, kanë arritur të vënë në pranga dy shqiptarë të cilët janë kapur teksa transportonin drogë me destinacion Anglinë. Sipas dy mediave italiane, raportohet se...

Aktualitet 16:42 - 6 Shkurt, 2018

1.4 milionë euro pasuri e sekuestruar në Lezhë/ Në listë i dashuri i Viola Spiros dhe…

Policia e Lezhës raportoi sot se ka sekuestruar një pasuri prej 1.4 milionë eurosh në qytetin e Lezhës, në përbërje të së cilës janë biznese, hotele,...