Connect with Us

All posts tagged "tornado"

Bota 16:52 - 3 Mars, 2020

Foto-Tornado shkatërrues në SHBA/ 9 të vdekur dhe qindra shtëpi të rrënuara

Një tornado shkatërrues goditi qytetin Nashville në SHBA, ku të paktën 9 persona kanë humbur jetën dhe qindra shtëpi janë shkatërruar. Për shkak të “dhunës” së...

Bota 20:35 - 6 Nentor, 2019

Video e frikshme/ Pasojat shkatërrimtare të tornados në Greqi

Zona e Kallamatës në Greqi, është goditur ditën e sotme nga disa tornado të fuqishme të cilat kanë shkatërruar gjithcka që kanë gjetur para. Në videon...

Aktualitet 13:56 - 4 Mars, 2019

Tornado vdekjeprurëse në Alabama/ Trump apel qytetarëve

Një tornado goditi në juglindje të Alabamës, duke lënë pas vetes të paktën 23 të vdekur dhe disa të plagosur. Stuhia shkaktoi dëme katastrofale në zonë....

Bota 13:44 - 6 Maj, 2015

Gjermani/Tornado shkakton dëme masive

Stuhitë e forta që përfshinë veriun e Gjermanisë, kanë shkaktuar dëme të mëdha dhe duke lënë pas të paktën një të vdekur. Një tornado e nxitur...

Bota 22:00 - 28 Prill, 2014

SHBA, arrin në 29 numri i të vdekurve nga tornadot

Tornadot kanë goditur dje pjesën juglindore të SHBA-së duke e çuar në të paktën 29 numrin e viktimave në dy ditë, sipas një bilanci të ri...

Bota 22:00 - 27 Prill, 2014

Tornado godet SHBA, 12 të vdekur

Ka arritur në 12 bilanci i viktimave të shkaktuar nga tornado në SHBA. Situata më dramatike është në Little Rock, në Arkansas, ka janë rregjistruar 11...