Connect with Us

All posts tagged "topollaj"

Politikë 15:14 - 28 Mars, 2020

“Pamjet janë shokuese”/ Topollaj leksion qeverisë: Si mund të shmangen radhët e qytetarëve

Anëtari i Bordit Drejtues të Bindjes Demokratike, Fabian Topollaj ka komentuar situatën e krijuar për shkak të përhapjes së koronavirusit dhe masat e marra nga qeveria....

Politikë 17:48 - 6 Mars, 2020

Propozimi për Sistemin Zgjedhor/ Topollaj i përgjigjet Bashës për platformën e vonuar të PD-së

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka prezantuar sot platformën për ndryshimin e sistemit Zgjedhor. Sipas Bashës plani i PD fillon me një Reformë zgjedhore tërësore...

Politikë 19:10 - 26 Shkurt, 2020

Fabian Topollaj rendit faktet/ Pse dështoi marrëveshja e Veliajt për Teatrin

Tërheqja e Bashkisë nga PPP-ja për Teatrin Kombëtar, ka sjellë edhe reagimin e anëtarit të Bordit Drejtues të Bindjes Demokratike, Fabian Topollaj. Në një reagim të...

Politikë 12:19 - 29 Janar, 2020

Kampusi Universitar me koncesion PPP/ Fabian Topollaj zbulon “të pathënat”

Anëtari i Bordit Drejtues të Bindjes Demokratike, ka reaguar në lidhje me vendimin për të dhënë me koncesion Kampusin Universitar. Në një postim në rrjetet sociale,...

Politikë 10:30 - 24 Janar, 2020

Topollaj i nxjerr “bojën” Veliajt/ Trim me gazetarin, lango me kryetarin

Anëtari i Bordit Drejtues të Bindjes Demokratike, Fabian Topollaj ka reaguar në lidhje me një përplasje që kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ka pasur së fundi...

topollaj flet per bindjen
Politikë 17:40 - 21 Janar, 2020

“Vetë i fali dhe vetë qan”/ Topollaj tallet keq me Bashën

Anëtari i Bordit Drejtues të Bindjes Demokratike, Fabian Topollaj ka ironizuar kreun e PD, Lulzim Basha. Përmes një reagimi në rrjetet sociale, Topollaj shkruan se çështja...

Politikë 15:06 - 12 Janar, 2020

Topollaj tallet me Bashën/ Perderisa s’të prish punë sistemi pse je kundër?

Anëtari i Bordit Drejtues të Bindjes Demokratike, Fabian Topollaj është tallur me kreun e PD, Lulzim Basha lidhur me ndryshimin e sistemit. “Nëse s’të prish punë...

Politikë 09:25 - 10 Janar, 2020

“Bindja Demokratike u sulmua egërsisht”/ Topollaj: Ja pse Basha dhe Rama janë njësoj

Anëtari i bordit drejtues të Bindjes Demokratike, Fabian Topollaj është rikthyer pas në kohë, ndërsa ka publikuar një intervistë televizive të dhënë kohë më parë në...

Politikë 14:00 - 8 Janar, 2020

Sistemi i hapur nuk garanton vetëm “Rotacionin”, por edhe “Ndryshimin”

Anëtari i Bordit Drejtues të Bindjes Demokratike, Fabian Topollaj shpreh domosdoshmërin e ndryshimit të sistemit zgjedhor në Shqipëri. Në një postim në rrjetet sociale, Topollaj thekson...

Politikë 15:09 - 26 Dhjetor, 2019

Buxheti më i madh në histori?/ Fabian Topollaj i nxjerr “bojën” Veliajt

Anëtari i Bordit Drejtues të Bindjes Demokratike, Fabian Topolllaj ka komentuar Buxhetin e Bashkisë së Tiranës, për vitin 2020, të cilin Veliaj e cilësoi si buxheti...

Politikë 14:33 - 26 Dhjetor, 2019

Buxheti i Bashkisë së Tiranës për vitin 2020/ Zero lekë për të dëmtuarit nga tërmeti

Anëtari i Bordit Drejtues të Bindjes Demokratike, Fabian Topollaj ka komentuar buxhetin e 2020, të miratuar nga Bashkia e Tiranës. I ftuar në studion e News...

Politikë 19:51 - 24 Dhjetor, 2019

Topollaj nxjerr zbuluar Veliajn/ “Vendi digjet, kryebashkiaku vazhdon abuzimet”

Anëtari i Bordit drejtues të Bindjes Demokratike, Fabjan Topollaj, deklaron se Bashkia e Tiranës ka përfunduar të gjitha procedurat për prishjen e Teatrit Kombëtar dhe ndërtimin...

Politikë 10:53 - 17 Dhjetor, 2019

Të gjitha shpifjet e “Ligjit Anti-shpifje”

Anëtari i Bordit Drejtues të Bindjes Demokratike, Fabian Topollaj ka shprehur qëndrimin e tij kundër projektligjit për mediat të propozuar nga qeveria, i njohur ndryshe si...

Politikë 11:38 - 14 Dhjetor, 2019

Forca e Medias online, që rrënoi figurën e Ramës dhe Veliajt

Kohët e fundit ne qëndër të debateve politike janë edhe propozimet e qeverisë për ligjin e mediave, apo siç njihet ndryshe paketa “Anti-shpifje”. Anëtari i Bordit...

Politikë 08:42 - 12 Nentor, 2019

Topollaj akuza të forta Ramës dhe Veliajt/ Tensionet te Astiri, dëshmi se Shqipëria po shtypet

Anëtari i Bordit Drejtues të Bindjes Demokratike, Fabian Topollaj ka reaguar në lidhje me aksionin e sotëm për prishjen e banesave tek “Astiri”, i cili u...

Politikë 09:57 - 7 Nentor, 2019

Fabian Topollaj tregon burimin e krizës/ Pse nuk mjafton vetëm ndryshimi i sistemit

Anëtari i bordit drejtues të Bindjes Demokratike, Fabian Topollaj është shprehur sot se burimi i krizës politike është sistemi. Sipas tij sistemi elektoral që ka sot...

Politikë 13:35 - 13 Shtator, 2019

“Duhet të pastrojmë miellin nga krimbat”/ Kujt i drejtohet Topollaj?

Anëtari i Bordit Drejtues të Bindjes Demokratike, Fabian Topollaj ka reaguar në lidhje me zërat që flasin për një marrëveshje të mundshme politike mes PD dhe...

Kronika 12:08 - 10 Shtator, 2019

Çështja “Tahiri”/ Provë për Reformën në Drejtësi  

Anëtari i Bordit drejtues të Bindjes Demokratike, Fabian Topollaj ka reaguar në lidhje me seancën gjyqësore ndaj ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Në një postim në...

Politikë 09:51 - 10 Shtator, 2019

Zbulohen prapaskenat e përplasjeve politike/ Një marrëveshje në horizont?

Anëtari i Bordit drejtues të Bindjes Demokratike, Fabian Topollaj ka zbuluar detaje të prapaskenave të përplasjeve politike mes Metës, Ramës dhe Bashës. Në një postim në...

Politikë 16:24 - 6 Shtator, 2019

“Në unison perfekt me njëra-tjetrën”/ Topollaj “kryqëzon” Rilindjen dhe Republikën e re

Anëtari i Bordit Drejtues të Bindjes Demokratike, Fabian Topollaj ka reaguar pas komenteve të PD-së dhe PS-së, në lidhje me raportin e OSBE-ODIHR-it, për zgjedhjet vendore...

Lajm i Rekomanduar 11:34 - 17 Gusht, 2019

Dy “Arditë” të tjerë humbën jetën dje në Tiranë

Anëtari i Bordit Drejtues të Bindjes Demokratike, Fabian Topollaj, ka reaguar në lidhje me ngjarjen tragjike që ndodhi një ditë më parë në Tiranë, ku dy...

Uncategorized 15:01 - 7 Gusht, 2019

3 vjet nga vrasja e Ardit Gjoklajt/ Topollaj “shigjeton” Erion Veliajn

Anëtari i bordit drejtues të Bindjes Demokratiek, Fabian Topollaj, ka kujtuar sot vrasjen e të riut Ardit Gjoklaj, i cili u gjet i vdekur pranë landfilllit...

Kryesore 18:05 - 24 Korrik, 2019

Bindja Demokratike nxjerr zbuluar opozitën/ “Teatri do të shembet falë vendimit të çmendur të Bashës dhe Kryemadhit”

Fabian Topollaj, anëtari i bordit drejtues të Bindjes Demokratike ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale lidhur mbi çështjen e shembjes së Teatrit Kombëtar. Topollaj...