Connect with Us

All posts tagged "topi"

Politikë 12:08 - 24 Tetor, 2020

Skandali me dhënien e nënshtetësisë/ Bamir Topi dhe Bujar Nishani nxjerrin “zbuluar” Metën

Gazetari Adriatik Doçi, ka hedhur sërish akuza të forta në drejtim të presidentit Ilir Meta, për të cilin thotë se u ka dhënë nënshtetësi këngëtarëve të...

“Lufta” Qeveri-Presidencë/ Bamir Topi: Rama përdor gjuhë vulgare, ja pse Meta nuk i bën dot ballë
Politikë 18:36 - 17 Tetor, 2020

“Lufta” Qeveri-Presidencë/ Bamir Topi: Rama përdor gjuhë vulgare, ja pse Meta nuk i bën dot ballë

Ish-presidenti Bamir Topi ishte i ftuar pasditen e sotme në studion e “Kjo javë”, ku mes të tjerave ka komentuar dhe përplasjet Rama-Meta. Topi deklaroi se...

Lulzim Basha mbledh në PD grupin e 21 janarit
Politikë 12:06 - 20 Gusht, 2020

Krushqia dhe vilat që po kthejnë Bamir Topin në PD

Ish-presidenti Bamir Topi, ditët e fundit, është shfaqur disa herë në publik, duke theksuar se ishte i zhgënjyer nga Edi Rama, komunikonte me Lulzim Bashën dhe...

Lulzim Basha mbledh në PD grupin e 21 janarit
Politikë 11:08 - 18 Gusht, 2020

Lulzim Basha mbledh në PD grupin e 21 janarit

Kryetari i Republikës së re, Lulzim Basha ka mbledhur rreth vetes grupin e 21 janarit, kjo si një hap që tregon panikun e tij në lidhje...

"Edhe 99 herë të rrëzohemi, përsëri duhet të ngrihemi"/ Sot, 109 vite nga vrasja e Petro Nini Luarasit
Histori 13:01 - 17 Gusht, 2020

“Edhe 99 herë të rrëzohemi, përsëri duhet të ngrihemi”/ Sot, 109 vite nga vrasja e Petro Nini Luarasit

17 gushti i vitit 1911 shënon ditën e fundit të jetës pë Patriotin dhe atdhetarin e shquar kolonjar Petro Nini Luarasi. Rilindësi, emrin e të cilit...

Politikë 22:16 - 4 Qershor, 2020

Rama flet si Yuri Kim/ “Topi është në fushën e Bashës, nëse e fut poshtë kanatjeres s’do e presim pafund”

Kryeministri Edi Rama ka folur mbrëmjen e sotme në të njëjtën linjë me ambasadoren e SHBA-ve lidhur me tryezën e Reformës Zgjedhore. Ashtu si Kim, edhe...

Maskat me detyrim/ Bamir Topi: Këtu ndodhin gjëra paradoksale, ka prapavijë të paramenduar
Politikë 18:23 - 4 Qershor, 2020

“Topi është në fushën e Bashës”/ Ish presidenti zbërthen deklaratën e ambasadores: Ku gaboi kreu i PD

Ish presidenti Bamir Topi, i ftuar në Report Tv, ka zbërthyer deklaratat e ambasadores amerikane Yuri Kim e cila mbrëmë tha se “tashmë topi është në fushën e...

Basha nis përgatitjet për zgjedhjet e ardhshme?/ Organizon takim me kryesinë e PD
Politikë 15:02 - 22 Maj, 2020

Basha sulmon Top Channel/ Nuk e di ku e gjejnë guximin…

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është shprehur sot i vendosur për të cuar në fund Reformën Zgjedhore, që sipas tij është mënyra për të larguar...

Politikë 15:00 - 13 Maj, 2020

“Një lajthitje në objekt”/ Dylgjeri tallet me Bamir Topin dhe Ngjelën

Gazetari Ylli Dylgjeri është tallur me një deklaratë të avokatit Spartak Ngjela i cili ka thënë tha se pas një bisede me ish Presidentin, Bamir Topi...

ish-presidenti bamir topi ne studio
Politikë 11:07 - 16 Prill, 2020

Bamir Topi bën deklaratën e papritur/ Isha në Kinë në kulmin e pandemisë, erdha dhe nuk e deklarova

Ish-presidenti Bamir Topi ka bërë një deklaratë të papritur. Në një lidhje me Skype në emisionin “Repolitix”, Topi është shprehur se ai ka qenë në Kinë...

Politikë 16:33 - 15 Prill, 2020

“Mund të ketë shumë gjëra për tu kritikuar por jo në rastin konkret”/ Bamir Topi krah Ramës

Ish presidenti Bamir Topi, ka vlerësuar masat izoluese të marra nga kryeministri Rama për të shmangur përhapjen e pandemisë. Në një lidhje me “Ora neës” Topi...

Politikë 20:08 - 28 Shkurt, 2020

“E kam paralajmëruar që në vitin 2008”/ Bamir Topi zbulon paradoksin e protestës së Metës

Ish presidenti Bamir Topi, ka komentuar tubimin e thirrur nga Presidenti Ilir Meta më 2 mars dhe situatën politike në vend. Topi u shpreh se është...

Politikë 19:02 - 23 Nentor, 2019

“Rama i tërhequr…”/ Ish presidenti Topi tregon përgjegjësitë e kryeministrit

Formimi i Gjykatës  Kushtetuese prej ditësh është kthyer në sheshbëtejën e radhës midis mazhorancës dhe Presidencës. Në një intervistë për “Kjo Javë”, ish presidenti Bamir Topi,...

Politikë 10:47 - 6 Nentor, 2019

Të gjitha faktet dhe argumentat/ Pse kreu i Republikës së re dështoi dje në Korçë

Lulzim Basha dje vazhdoi të ashtuquajturin tur me të rinjtë në qytetin e Korçës. Në fakt një tur që ai e quan “Rrugëtimin e shpresës” dhe...

Politikë 21:07 - 30 Tetor, 2019

“Kryeministri Rama delirant”/ Akuza e ish presidentit Topi

Ish presidenti Bamir Topi, teksa ka folur për krizën politike në vend,  është shprehur se vendi ndodhet një një situatë dëshpërese ndërsa palët flasin me gjuhën...

Aktualitet 12:38 - 11 Korrik, 2019

Ilir Meta hajduti më i madh i votave/ Si i grabiti 26 mandate deputetësh në vitin 2001

Javët e fundit Ilir Meta nga karrigia e Presidentit, dhënë nga Rilindja që e solli në pushtet, po përpiqet të luajë një rol parimor për demokracinë...

ish-presidenti bamir topi ne studio
Aktualitet 08:49 - 31 Maj, 2019

Pasardhës i Topiajve?/ Bamir Topi sqaron hipotezën

Ish-presidenti Bamir Topi ka folur mbrëmjen e djeshme rreth hipotezës së familja e tij është pasardhëse e Topiajve, fisit të madh që ka udhëhequr Shqipërinë në...

Aktualitet 09:10 - 22 Maj, 2019

“Helikopteri i ushtrisë u ul për shantazh në oborrin e shtëpisë time”/ Kulluri i përgjigjet Topit

Ish-presidenti Bamir Topi, së fundi ka publikuar një libër, “Nocturn”,  i cili ka sjellë jo pak debate në skenën politike shqiptare. Libri në fjalë, ndër të...

Aktualitet 14:55 - 17 Maj, 2019

“Hante paçe e pilaf dhe largohej pa paguar”/ Fillon “lufta” mes Topit dhe Nishanit

Ish-presidenti Bamir Topi në librin e tij “Nocturn”, publikuar së fundmi, zbulon disa nga prapaskenat e politikës shqiptare, ku ndër të tjera flet edhe për pasardhësin...

Aktualitet 14:48 - 21 Dhjetor, 2018

Edmond Spaho, kërmilli që fsheh pasuri marramendëse

Në politikë prej gati 25 vitesh, një figurë komplekse që shpesh me heshtjen e tij, por edhe servilizmin ka mundur të shkoje deri në postet më...

deputeti i lsi, shezai rrokaj
Aktualitet 15:09 - 6 Dhjetor, 2018

Deklaratat e qeverisë për tarifat e studimit/ Rrokaj: Kalim topi aspak etik

Deputeti i Lëvisjes Socialiste për Integrim, Shezai Rrokaj, e ka cilësuar si larje duarsh aspak etike nga ana e qeverisë kalimi i përgjegjësisë së tarifave te...

Aktualitet 15:04 - 28 Nentor, 2018

Foto-Mesiç bashkon politikën shqiptare/ Berisha shtrëngon duart me Metën, në takim edhe Ruçi

Presidenti Ilir Meta ka dekoruar ish-presidentin e Kroacisë, Stjepan Mesiç me dekoratën e “Flamurit Kombëtar”. Ceremonia është zhvilluar sot, në 106-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë së...

Aktualitet 21:31 - 5 Nentor, 2018

Nuk dekretoi Lleshin/ Moisiu dhe Topi shuplakë Metës

Ish-presidenti Aleksandër Mosiu në një lidhje telefonike në emisionin “Open” të Eni Vasilit, në Top Channel ka folur për vendimin e presidentit Ilir Meta për të...